Mada

Dėmesio verti faktai apie juvelyrinius dirbinius

Juvelyriniai dirbiniai yra tai, kas paverčia mūsų gyvenimą ryškesniu, spalvingesniu ir džiugesniu. Tai yra neįtikėtinai didžiulę galią mūsų įvaizdžiui turinčios priemonės, kurios buvo ir tebėra vertinamos visame pasaulyje. Neretai pakanka vos vieno tinkamai pasirinkto ir suderinto papuošalo, kad iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriantis stilius taptų nepriekaištingu ir žavingu. Tai yra vienos iš tų detalių, kurios nuo žmonijos yra neatsiejamos jau tūkstančius metų.

Todėl ypatingai įdomu apie juvelyrinius dirbinius papasakoti kur kas daugiau detalių, kurių galbūt jums dar nebuvo tekę girdėti.

  • Reklaminis šūkis, kuris sukėlė perversmą juvelyrinių dirbinių rinkoje. Ar žinote, koks reklaminis šūkis iki šiol yra vadinamas vienu geriausių? Taip, tai yra visiems gerai žinomas šūkis – „Deimantai yra amžini“. Turbūt svarstote, kodėl iš pirmo žvilgsnio toks paprastas šūkis sukėlė perversmą? Po Didžiosios depresijos 1947 m. labai reikšmingai sumažėjo deimantų pardavimai. Tai paskatino „De Beers“ kompaniją ieškoti naujų priemonių, kurios padėtų pritraukti daugiau naujų klientų, todėl jie sugalvojo šį jau klasikiniu spėjusį tapti šūkį. Nuo šio reklaminio šūkio pasirodymo sužadėtuvių žiedai su deimantais visame pasaulyje tapo pačiu populiariausiu pasirinkimu.
  • Deimantų kasyba vykdoma ne vieną tūkstantmetį. Šiandien deimantai yra tapę neatsiejama juvelyrinių dirbinių pasaulio dalimi. Be jų negalėtume įsivaizduoti nei vienų žinomiausių juvelyrinių dirbinių. Tačiau ne kiekvienas žino, kad deimantai buvo kasami dar prieš tūkstančius metų. Pirmieji deimantai prieš 2400 m. buvo iškasti Indijoje ir tuo metu buvo manoma, kad Indija yra vienintelė šalis pasaulyje, kurioje yra deimantų. Bėgant šimtmečiams deimantai rasti ir kitose pasaulio dalyse, o šiuo metu pačia didžiausia deimantų tiekėja pasaulyje yra P. Amerika.
  • Šiuolaikinė alternatyva deimantams. Deimantai didžiulio populiarumo sulaukia ne tik todėl, kad yra labai spindintys ir pasižymi nepakartojamu grožiu, tačiau taip pat ir dėl savo patvarumo bei tvirtumo. Moso skalėje deimantų kietumas yra įvertintas 10, o tai reiškia, kad deimantai yra patys kiečiausi brangakmeniai visame pasaulyje. Tačiau jei norima pasirinkti alternatyvų brangakmenį deimantui, paprastai patariama rinktis rubiną arba safyrą. Pastarųjų brangakmenių kietumas Moso skalėje yra 9.
  • Deimantų naudojimas sužadėtuvių žiedų gamyboje. Šiomis dienomis mums yra įprasta sužadėtuvių žiedus matyti su juose inkrustuotais nuostabiai atrodančiais deimantais, tačiau taip buvo ne visada. Ar žinote, kada prasidėjo sužadėtuvių žiedų su deimantais mada? Istoriniai šaltiniai rodo, kad tai įvyko 1477 m., kuomet Maksimilijonas I savo būsimai žmonai Burgundijos kunigaikštytei Marijai piršdamasis padovanojo sužadėtuvių žiedą su deimantu. Jai padovanotame žiede inkrustuotais deimantais buvo suformuota „M“ raidė. Neilgai trukus sužadėtuvių žiedai su deimantais labai greitai išpopuliarėjo ir savo populiarumo neprarado iki šių dienų.
  • Žmonės puošiasi jau tūkstančius metų. Nors šiandien juvelyriniai dirbiniai yra tapę nuo daugelio žmonių įvaizdžio neatsiejamomis detalėmis, ne kiekvienas žino, kad juvelyriniai dirbiniai žmoniją lydėjo visą jos egzistavimo laikotarpį. Suprantama, kad pradžioje papuošalai buvo gerokai primityvesni nei šiomis dienomis ir jų reikšmė žmonėms skyrėsi nuo šiandieninės. Seniausias kada nors rastas papuošalas yra apytiksliai 100 000 metų amžiaus. Įdomu, kaip šis papuošalas atrodė? Tai buvo paprasčiausi iš Nasarijų kriauklių pagaminti karoliai. Pastarieji buvo rasti Maroke.
  • Didžiausias deimantas. Kadangi deimantai yra tokie svarbūs ir neatsiejami nuo juvelyrinių dirbinių pasaulio, turbūt jums įdomu sužinoti, koks deimantas yra vadinamas pačiu didžiausiu? Tai yra „Kulinano“ deimantas („The Cullinan“), kuris rastas 1905 m. Jo originalus svoris buvo 3,106,75 karatai. Žinoma, šiandien jis sveria gerokai mažiau – 530,20 karatų, kadangi juvelyrai jį šlifavo ir briaunavo (jame yra net 74 briaunos), tokiu būdu suteikdami jam kriaušės formą.

Ir, žinoma, tai tikrai nėra vieninteliai faktai apie juvelyrinius dirbinius, kuriais būtų įdomu pasidalinti. Juvelyrinių dirbinių pasaulis pasižymi labai turtinga ir įdomia istorija, kuria verta domėtis ir į kurią naudinga gilintis.

Plačiau skaitykite: https://kolje.lt/