Mada

Moteriški džinsai ir įdomūs faktai apie juos

Šiandien džinsai visame pasaulyje yra puikiai žinomas drabužis ir turbūt būtų sunku surasti žmogų, kuris niekad nėra mūvėjęs džinsų. Gamintojai šiandien siūlo labai platų džinsų pasirinkimą, pradedant daugybę spalvų ir baigiant įvairiais modeliais. Išsirinkti džinsus šiandien gali tapti ne taip ir lengva vien dėl jų gausos. Tačiau ar žinojote, iš kur atkeliavo šis drabužis ir kaip tada atrodė pirmieji moteriški džinsai? Štai keli įdomūs faktai apie šias universalias, visame pasaulyje išpopuliarėjusias kelnes.

Džinsų istorija

Šiandien džinsų pasirinkimas tok platus ir tai yra taip plačiai dėvimos kelnės, kad jas galima priderinti prie įvairių aprangos stilių. Džinsai nešiojami ne tik kai laisvalaikio kelnės moterims ir vyrams, bet ir kaip pasirenkami šventinėms vakarienėms ir net oficialiems susitikimams.

Nors iš tiesų džinsai buvo sukurti kaip darbi drabužis. Manoma, kad džinsai gali skaičiuoti net kelis šimtus metų. Tai byloja atrasti paveikslai, kuriuose vaizduojami nepasiturintys gyventojai, vilkintys džinsinius drabužius.

Oficialiai skaičiuojama, kad džinsai pradėti gaminti XIX amžiaus viduryje, o pats džinsų pavadinimas siejamas su Genujos uostu, iš kurio buvo siunčiama medžiaga džinsų siuvyklai Kalifornijoje. Ant siuntinio dėžių būdavo užrašas „Genes“, reiškiantis Genujos miestą. Tačiau Amerikoje žodis būdavo perskaitomas kaip „Džins“, o tai ilgainiui ir tapo šių kelnių pavadinimu.

Beje, pirmieji džinsai nebuvo tokie, kaip mums dabar įprasta. Dažnai moteriški džinsai šiandien yra universaliai pritaikomos kelnės moterims ar vyrams. Ir nors džinsas, kaip medžiaga, naudojamas ir kitiems drabužiams gaminti, jie turi ir atskirus savo pavadinimus. O štai pirmieji džinsai labiau priminė kombinezonus, kadangi buvo su ilgomis petnešomis, kaip šiandien įprastai siūnami daugelis darbo drabužių.

Džinsų pradininkas

Džinsų pradininku laikomas Levis Strausas. Būtent jis Kalifornijoje ir atidarė pirmąją džinsų siuvyklą. Levis džinsai išpopuliarėjo visame pasaulyje ir daugelyje šalių tapo itin brangiu prekės ženklu. Beje, buvo laikas, kai ir patys džinsai buvo laikomi prabanga. Pavyzdžiui, Levis yra sukūrę džinsus, kurie kainavo beveik šimtą tūkstančių dolerių, nes buvo siuvinėti auksu ir deimantais. Šiandien skaičiuojama, kad amerikiečiai vidutiniškai džinsams skiria nuo keliasdešimties iki kelių šimtų dolerių.

Įdomu tai, kad džinsų kompaniją jos vadovas įkūrė būdamas dar visai jaunas, vos 25-erių. IR pats ją valdė pusę amžiaus, o vėliau tai perėmė jo sūnėnai. Beje, pirmieji džinsai buvo skirti tik vyrams. Pirmieji moteriški džinsai rinkai pristatyti daug vėliau, tik XX amžiaus pradžioje. Kaip įprasta, moterų džinsai buvo užsegami iš kitos pusės, kaip ir daugelis kitų drabužių. Tai nuo senovės užsilikusi tradicija, kai moterų drabužių sagos būdavo siuvamos kairėje, kad jas rengiant tarnams būtų patogiau. Nors šiandien, pasaulyje populiarėjant unisex gaminiams, galima pastebėti, kad moterų ir vyrų džinsų užsegimai skiriasi vis rečiau.

Apie moteriškus džinsus daugiau galite sužinoti JEANS4YOU.LT Blog’e.