Sveikata

Daugybė masažo privalumų mūsų sveikatai

Rami ir atpalaiduojanti atmosfera, žvakės, ore jaučiamas levandų eterinio aliejaus kvapas ir profesionaliai atliekamas masažas – tai neabejotinai yra nuostabus būdas užbaigti sunkią ir varginančią dieną. Tačiau masažas nėra skirtas tik atsipalaidavimui. Jis taip pat pasižymi ir daugybe įvairių svarbių privalumų mūsų sveikatai.

Fizinių prisilietimų kaip vieno iš gydymo metodų praktika atsirado dar senų senovėje. Senovės Vakarų ir Rytų civilizacijos suprato, kad įvairios masažo technikos gali padėti gydyti fizines traumas, numalšinti jaučiamą skausmą, sumažinti stresą, apsaugoti nuo įvairių susirgimų ir juos gydyti. Be to, masažas netgi gali pagelbėti lengviau iš organizmo pašalinti įvairius toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas, kurios sukelia daugybę rimtų sveikatos problemų.

Todėl labai naudinga įvardinti ne vieną sveikatos problemą, kurios atveju galėtų veiksmingai pagelbėti masažas.

Lėtinių skausmų malšinimas

Labai dažnai žmonės, kurie susiduria su įvairiais lėtiniais skausmais, savo gyvenimo kokybę bando pagerinti ir skausmus numalšinti masažo terapijos pagalba. Masažas gali padidinti serotonino lygį, o tai savo ruožtu natūraliu būdu padeda sumažinti ir juntamą skausmą.

Ne vienas žmogus, kuris pasinaudoja masažu, teigia juntantis mažesnį skausmą, susijusį su sąnarių nejudrumu, patinimu, traumomis ir kitais lėtiniais sveikatos sutrikimais. Nustatyta, kad masažas gali labai veiksmingai atpalaiduoti raumenis ir nejudrius sąnarius. Be to, masažas taip pat sumažina ir fibromialgijos simptomus (fibromialgija – tai liga, kuriai yra būdingas lėtinis išplitęs skausmas, sąnarių nelankstumas, nuolatinis nuovargis, miego sutrikimai, galvos skausmai, raumenų spazmai ir įvairūs vegetacinės bei psichologinės disfunkcijos simptomai).

Nugaros skausmų mažinimas

„Kanados medikų asociacijos žurnalas“ pažvelgė į galimus įvairius apatinės nugaros dalies lėtinio skausmo sprendimus. Išvadose nurodoma, jog mokslininkai nustatė, kad masažas buvo pati veiksmingiausia nugaros skausmo mažinimo priemonė.

Po sunkios darbo dienos dažnai nugaros raumenys būna labai įsitempę, o profesionaliai atliekamas nugaros masažas gali juos atpalaiduoti ir tokią įtampą pašalinti, sumažinant apatinės nugaros dalies skausmą. Tačiau tam tikri kasdien pasikartojantys judesiai ar pernelyg ilgai trunkantis sąstingis taip pat gali sukelti ir kaklo bei pečių skausmus, o tai reiškia, kad tokiu atveju įtampą ir skausmus gali sumažinti ir viršutinės nugaros dalies masažas.

Pagalba sergantiems diabetu

Masažo terapija jau daugiau nei 100 metų yra rekomenduojama diabetu sergantiems žmonėms, tokiu būdu padedant atstatyti tinkamą insulino panaudojimą ir mažinant uždegimą.

Depresijos, nerimo ir nuovargio mažinimas

Nustatyta, kad masažas gali padėti sumažinti stresą, depresiją ir pašalinti nuovargį. Atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad depresija dažnai prasideda dėl atsirandančio lėtinio skausmo, o pati depresija įtakoja raumenų įtampą ir skausmą, tokiu atveju reikšmingai sutrikdant kasdienį gyvenimą ir pabloginant gyvenimo kokybę.

Nugaros masažas skatina endorfinų, dopamino ir serotonino gamybą, o tai yra medžiagos, kurios yra atsakingos už gerą savijautą. Tai padeda lengviau suvaldyti jaučiamą skausmą ir leidžia reikšmingai sumažinti vartojamų nuskausminamųjų vaistų kiekį. Kaip jau buvo minėta, nugaros masažas gali sumažinti skausmą tiek apatinėje, tiek ir viršutinėje nugaros dalyje, tokiu būdu apsaugant nuo nuolatinio nerimo ir depresijos.

Artrito skausmų malšinimas

Masažas, kurio metu sąnariams yra naudojami lengvi spaudžiamieji judesiai, gali sumažinti artrito sukeliamus skausmus. Masažas padeda pagerinti kraujotaką, o tai reiškia, kad gerėja ir sąnarių audinių mityba, padedant išvengti skausmo, pagerinant mobilumą ir lankstumą.

Geresnė laikysena

Nuolatinis sėdėjimas priešais kompiuterį ar ištisos valandos stovint vienoje ir toje pačioje padėtyje gali nulemti didelę įtampą kaklo ir nugaros srityje, tokiu atveju sukeliant nuolatinius skausmus ir reikšmingai pabloginant laikyseną. Tuo tarpu masažo pagalba tokią problemą galima labai veiksmingai išspręsti, padedant atgauti teisingą laikyseną, užtikrinant lengvesnį įvairių judesių atlikimą ir sumažinant jaučiamą fizinį bei psichologinį diskomfortą, jaučiamą tiek dėl netaisyklingos laikysenos, tiek dėl pasikartojančių fizinių skausmų.

Galvos skausmų mažinimas

Reguliariai atliekamas masažas padeda lengviau atsipalaiduoti ir sumažina kūno patiriamą nuolatinį stresą. Toks natūralus gydymo būdas reikšmingai sumažina migrenos priepuolių ir galvos skausmų dažnumo tikimybę. Be to, masažo terapija gali sumažinti ir patį skausmą bei įtampą, kuomet yra susiduriama su migrena ar dėl įtampos atsiradusiu galvos skausmu. Kaklo, pečių ir galvos masažas gali sumažinti skausmą ir diskomfortą, kurį sukelia minėti veiksniai.

Kraujospūdžio mažinimas ir kraujotakos gerinimas

Masažas gali pagerinti kraujotaką, sumažinti kraujo spaudimą ir pagerinti svarbias organizmo funkcijas. Todėl neretai masažo terapija yra rekomenduojama žmonėms, kurie susiduria su hipertenzija (padidėjusiu kraujo spaudimu). Kadangi reguliariai atliekamas masažas veiksmingai pagerina kraujotaką, kartu pagerėja ir imuninė sistema, padedanti lengviau apsisaugoti nuo įvairių susirgimų.

Geresnis gijimo procesas

Net jei labai ilgą laiką yra susiduriama su nugaros skausmais, masažas gali prisidėti prie spartesnio audinių ir raumenų, kurie buvo įsitempę, silpni ar atrofavęsi, atsistatymo proceso. Visa tai tiesiogiai padidina ir judesių amplitudę. Sportininkai, kurių raumenys yra įsitempę apatinėje, vidurinėje ar viršutinėje nugaros dalyje, po nugaros masažo seanso jaučia padidėjusį sąnarių lankstumą.

Didesnis lankstumas

Kadangi masažo metu yra paskatinami kūno natūralios lubrikacijos procesai, reikšmingai padidinamas ir lankstumas. Masažuojant raumenis, jungiamuosius audinius, sausgysles, raiščius ir sąnarius pagerinamas lankstumas ir judesių amplitudė, todėl kartu yra sumažinama ir įvairių fizinių traumų tikimybė – ir tai yra labai svarbu tiek aktyviai sportuojantiems, tiek ir senyvo amžiaus žmonėms, kurių fizinio aktyvumo lygis būna labai žemas.

Privalumai sportininkams

Egzistuoja daugybė skirtingų masažo rūšių, tarp kurių yra ir sportinis masažas, sukurtas siekiant pagerinti sportininkų fizinę formą, sveikatos būklę ir sportinius rezultatus. Sportinio masažo metu pagerinama kraujotaka, sušildomi raumenys, pašalinama įtampa, sumažinamas jaučiamas skausmas ar kiti nemalonūs pojūčiai, kurie atsiranda dėl įvairių fizinių traumų ar pernelyg didelio fizinio krūvio lygio.

Pagalba aktyvumo ir dėmesio sutrikimo atveju

Nustatyta, kad masažas gali būti veiksminga pagalba dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromo (angl. ADHD) atveju. Neseniai atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad paaugliai, kurie per dvejų savaičių laikotarpį pasinaudojo dešimčia masažo sesijų, pasižymėjo geresne savijauta nei tie tyrimo dalyviai, kuriems buvo taikoma rekreacinė terapija. Mokslininkai nustatė, kad tyrimo dalyviai, kuriems buvo nustatytas aktyvumo ir dėmesio sutrikimo sindromas, buvo ramesni, o mokytojai pastebėjo, jog jiems geriau sekėsi atlikti įvairias užduotis nei kitai tyrime dalyvavusiai grupei priskirtiems paaugliams.

Pagalba kenčiant nuo nemigos

Masažo metu yra padidinamas serotonino lygis, todėl tokiu natūraliu būdu yra pagerinama ir žmogaus miego kokybė. Be to, masažo pagalba yra sumažinama ir jaučiama įtampa, nerimas bei įvairūs fiziniai skausmai, kurie priešingu atveju taip pat galėtų trukdyti kokybiškam ir ramiam miegui.

Bėgant metams masažas tampa vis populiaresnis, kadangi žmonėms ima suprasti, kokiais didžiuliais ir reikšmingais privalumais jis pasižymi sveikatai ir bendrai savijautai. Skirtingai nei vaistai, masažas nepasižymi ilgalaikiu ar trumpalaikiu šalutiniu poveikiu. Jis ne tik gali padėti pasijusti geriau, tačiau taip pat mums visiškai nekenksmingu būdu pagerinti mūsų sveikatą ir gyvenimo kokybę.

Daugiau apie masažą galima rasti Masazuotojas.lt.