Sodas ir kiemas

Burbulai, sferos ir apvalios dekoracijos kiemui. Kaip pasidaryti?

Norint sukurti jaukią atmosferą, kieme ar sode reikia ne tik augalų, tačiau ir dekoracijų. Šiuo metu itin populiarėja betoninės dekoracijos. Kodėl? Jas paprasta pasidaryti patiems, jos patvarios, neįmantrios ir minimalistinės. Tad tinka praktiškai kiekviename kieme.

Ko reikia?

Betoniniams dekoratyviniams elementams gaminti reikalingos kelios medžiagos: cementas,  vanduo ir žvyras arba smėlis(pastarieji nėra būtini). Nors cemento markių esama įvairiausių, tačiau jums tinka paprasčiausias cementas atlikęs nuo kokių statybos darbų. Žinoma, šiuo metu parduotuvėse galima rasti ir specialaus rankdarbiams skirto cemento.

Gana sunku rasti proporcijų rekomendacijas, viskas priklauso nuo to kas daroma ir kokiu tikslu, koks cementas naudojamas. Tad dažniausiai pasiryžtama  eksperimentams bei viskas daroma „iš akies“. Tačiau tokie burbulai sodui ne tilto dalis skalaujama sriaunios upės tėkmės, tad itin didelio tvirtumo nereikia.

Cementas ir vanduo dažniausiai maišomi santykiu 1:2. Žvyro arba smėlio pridedama apie puse cemento kiekio. Masė turi gautis kaip labai tiršta masė blynams.

Naudojant cementą svarbi ir kantrybė – padarius burbulą, reikia mažiausiai 24 valandų, jog cementas išdžiūtų ir sutvirtėtų ir galima būtų su juo toliau dirbti – dažyti, šlifuoti ar pan.

Kaip pasirinkti formą?

Renkantis formą bet kokioms dekoracijoms, svarbiausi du kriterijai: sandarumas ir standumas.

Jei forma bus nesandari, tuomet iš jos ištekės vanduo ir betonas nesudžius tinkamai, gaminys gali tapti trapus ar deformuotis.

Tuo tarpu nuo formos standumo priklauso kaip atrodys gaminys, kokia bus jo forma. Geriausiai tam tinka plastikas (pvz., plastikiniai buteliai), metalas, medis, stiklas,.  kartonas(pvz., kartoniniai pieno pakeliai)

Kadangi šiandien kalbame apie sferas, apvalios formos išgavimui galima naudoti įvairius apvalius daiktus. Tarp populiariausių minimų – kamuoliai. Visgi kamuolys nėra itin standus – plastikas ar gama yra linkusi deformuotis nuo betono svorio. Itin geras pasirinkimas yra stikliniai lempos gaubtai. Apvalūs lempų gaubtai buvo itin populiarūs anksčiau, tad galima pasivaikščioti po sendaikčių parduotuves ar pasižvalgyti kas dovanoja nebereikalingus šviestuvus.

Kaip tai daroma?

Lengviau įsivaizduoti kaip tai daroma, peržiūrėjus video. Šiame pavyzdyje matome, kaip sfera gaminama pasitelkus plastikinį kamuolį.

O štai norint padaryti didesnę sferą, tačiau nedarant jos itin sunkios iš daug betono, galima padaryti šitaip:

Jei norite padaryti burbulą – vazoną, kuriame įsikurs sukulentai ar kitos žydinčios sodo grožybės, galima pažaisti su balionais.

Darbas su cementu – tai nesibaigiantys eksperimentai ir malonūs atradimai, kurie papuoš namus, kiemą ir sodą.