Mada

Batai vaikams – kaip išsirinkti?

Vienas labiausiai vaikų augimo tempą atspindinčių dalykų – tai batai vaikams. Per metus susikaupia nemaža krūva išaugtų batų, vis tenka pirkti naujus. Tačiau pradėkime nuo pradžių – kai renkamės dar tik pirmuosius batukus…

Nuo kokio amžiaus vaikui reikia batų

Laikoma, kad naujagimiui gimus, pirmoji jo vaikiška avalynė iš tiesų yra vilnonės kojinytės, užtikrinančios termoreguliaciją ir tinkamai dirginančios jo nervus. Yra nuomonė, kad kol vaikas dar nesimoko vaikščioti, batai vaikams dar nėra reikalingi. Visgi, jeigu mažylį kartais tenka nešioti per šaltą lauką, batukai vaikams jau gali būti perkama. Pvz., 8 – 10 eurų kainuojantys MOTHERCARE firmos batukai, kurie tiks pranešimui per šaltą orą arba fotosesijoms. Juk visi norime nufotografuoti mažylius, kai jie gimsta. O gražioms nuotraukoms kartais ir patys sau, ir vaikams uždedame kažką, ko nuolat nenaudojame. Tai gali būti ir mažiausi batai vaikams, internetu pirkti.

Patarimai, renkantis batus mažiausiems

Kai jau pirksite pirmuosius tikruosius batukus, reikės tą daryti atsakingai. Manoma, kad tinkamas pirmosios avalynės pasirinkimas vėliau gali padaryti didžiulę įtaką vaiko raidai, jo pėdų padėčiai, ortopediniams ateities klausimams. Rinkitės batukus:

  • Rinkitės juos specializuotose kūdikių ir vaikų prekių ar jų avalynės parduotuvėse, kur būtų tikrai kokybiškos prekės.
  • Žiūrėkite pirmiausia ne į dizainą, kuris jums būtų gražus, o į batukų naudingumą pačiam vaikui.
  • Pirkite batukus, tinkančius pagal metų laiką.
  • Ieškokite batukų lanksčiu ir ne visiškai plokščiu padu, o tarsi šiek tiek ortopediniu – kad vaikščioti būtų smagu ir pėdose formuotųsi reikalingos linijos.
  • Stebėkite vaiko pėdos augimą, jeigu išryškės plokščiapėdystės, pilnapadystės požymių – iškart kreipkitės į ortopedus. Kol vaikas mažas, jo pėda gali deformuotis visaip, kaulai ir kremzlės dar gali suaugti nauju būdu, todėl blogai išlinkusias pėdas dar galima atlankstyti reikiamu keliu.
  • Pirkite tik šiek tiek per didelius batukus, kad jie būtų išaugimui, tačiau ne tokius didelius, kad su jais būtų visai nepatogu.

Kokių batų per metus reikia vaikams

Batukus galima skirstyti į kelias kategorijas. Kai kas paprasčiausiai juos skirsto pagal sezonus, todėl atsiranda batai vaikams vasarai, žiemai, rudeniui, pavasariui. Taigi, jūsų mažyliui reikės tokių batukų. Taip pat reikės guminių batų (botų) pasitaškymui po balas, taip pat šlepečių, sportinių batukų, jeigu ruošiatės šventėms – puošnių batukų. Vasarai reikės basučių, kad galėtų kvėpuoti koja.

Mergaičių ir berniukų batai: ar labai skirtingi?

Vaikų avalynę galima skirstyti į tris kategorijas: mergaičių, berniukų ir universalią.

Universalūs batukai: tai sportiniai vienodi batukai, vienodos šlepetės ar vienos spalvos guminiai batai, su kuriais smagu taškytis po balas. Paprasti sportiniai bateliai irgi tinka tiek mergaitėms, tiek berniukams. Riedučiams ar slidėms skirti vaikiški batai irgi yra universalūs.

Dažnai batai mergaitėms pasižymi specialiu mergaitišku dekoravimu. Tai vadinamosios mergaitiškos spalvos: rožinė, raudona, geltona, jų kombinacijos. Taip pat tokie ornamentai kaip gėlytės, širdelės, drugeliai ir pan. Ir žinoma – mylimų mergaitiškų herojų atvaizdai. Pvz., Elzos ir Anos. Mergaitiški batai gali būti su kaspinėliais, karoliukais ir kt. Tačiau jie nepanašūs į moteriškus batus, kurie būna ir aukštu kulnu.

Atitinkamai batai berniukams puošiami sportiniais ženklais, vyrauja „berniukiškos“ spalvos, griežtesni raštai. Gali būti su berniukų herojų atvaizdais: mašinėlėmis, kariais, Žmogumi – voru ir pan.