Interjeras

Miegamojo baldai: 4 dažnai pasitaikančios kompozicijos klaidos

Miegamasis – asmeninė erdvė, kuri yra skirta atsipalaidavimui ir poilsiui, todėl šiame kambaryje, labiau nei kituose namų kambariuose, be galo svarbu yra jaustis patogiai ir saugiai. Kadangi miegamasis nėra svečių akims prieinamas kambarys, jo dizainas dažnai būna šiek tiek užmirštamas, tačiau vertėtų atsižvelgti į tai, kad patrauklioje erdvėje, kurioje yra tinkamai išdėstyti baldai bei aksesuarai, žmogaus savijauta yra kur kas geresnė. Kviečiame geriau susipažinti su pagrindiniais miegamojo baldais ir dažnai pasitaikančiomis klaidomis, susijusiomis su jų išdėstymu ir pasirinkimu.

Pirma klaida – netinkama lovos vieta. Baldai miegamajame yra itin funkcionalūs, jų kiekis yra minimalus, o išdėstymas gerai apgalvotas. Renkant vietą lovai, paprastai yra rekomenduojama vadovautis fengšui. Fengšu – senovės kinų filosofija, kurios patarimai padeda tinkamai išdėstyti daiktus erdvėje, taip, kad būtų galima sukurti gerą namų energiją. Vadovaujantis šia filosofija, lova turėtų stovėti toliau nuo durų, bet tokiu kampu, kad iš lovos galima būtų jas matyti. Jeigu kambaryje yra pakankamai vietos, lova turėtų stovėti taip, kad prie jos būtų galima prieiti iš abiejų šonų. Lovos galvūgalis turėtų būti atremtas į sieną. Taigi nors šios fengšu filosofijos nustatytos gairės yra pagrįstos įsitikinimais apie energijos srautą, jos taip pat yra labai praktiškos.

Antra klaida – blogai parinktas naktinis staliukas. Kaip jau minėjome anksčiau – baldai miegamajame turi pasižymėti funkcionalumu, tad ir renkantis naktinį staliuką labai svarbu atsižvelgti į tai, ar juo bus patogu naudotis. Naktinio staliuko dizaino pasirinkimą lemia vien tik asmeninis skonis bei interjero tematika (tai gali būti net netikras staliukas, o, pavyzdžiui, kėdė). Renkantis naktinį staliuką svarbiausias yra jo dydis. Rekomenduojama rinktis tokį naktinį staliuką, kurio stalviršis būtų tokiame pačiame aukštyje kaip čiužinio viršus.

Trečia klaida – netinkama kilimo pozicija. Be baldų išdėstymo, miegamajame taip pat yra svarbus aksesuarų išdėstymas. Nedidelis kilimėlis turėtų būti klojamas ne prieš lovą, o šalia jos, kad ryte lipant iš lovos kojos pirmiausia paliestų minkštą kilimą, o ne šaltas grindis.

Ketvirta klaida – nepakankamai šviesos šaltinių. Miegamajame apšvietimas yra toks pat svarbus, kaip svetainėje ar virtuvėje. Šiame kambaryje yra geriausia naudoti kelių tipų apšvietimą: bendrą bei tikslinį (bendras apšvietimas – šviestuvas, kuris apšviečia visą erdvę, tikslinis apšvietimas – šviestuvas ar šviestuvai, kurie yra skirti atskirai kambario zonai apšviesti). Miegamajam geriausia yra rinktis tokį bendrą apšvietimą, kurį būtų galima reguliuoti dimerio pagalba, o tiksliniam apšvietimui tinka sieniniai arba staliniai šviestuvai iš abiejų lovos šonų (kokį tikslinį šviestuvą rinktis, priklauso nuo to, ar dažnai lovoje skaitote knygas).