Laisvalaikis

Automobilių nuoma Vilniuje: kaip sutaupyti

Kadangi transporto priemonės būtinybė šiandien yra didžiulė, automobilių nuoma Vilniuje taip pat sulaukia ypatingai didelio vartotojų dėmesio. Nepaisant to, ar vartotojai nori leistis į kelionę, ar bando sukurti tinkamą įvaizdį prieš savo klientus arba verslo partnerius – automobilių nuoma gali pasiūlyti labai platų skirtingų transporto priemonių asortimentą, iš kurio belieka pasirinkti tai, kas yra tinkamiausia. Tačiau automobilių nuomos kainodara gali labai skirtis, atsižvelgiant į skirtingas transporto priemonių nuomos bendroves. Todėl norint sutaupyti, naudinga į pagalbą pasitelkti keletą praktiškų patarimų.

Automobilių nuomos kainas palyginkite internetu

Kadangi bene kiekviena automobilių nuomos bendrovė turi savo siūlomas paslaugas reprezentuojančius internetinius tinklalapius, pasinaudojus internetu tampa labai nesudėtinga palyginti skirtingų paslaugų teikėjų taikomą kainodarą. Tai taip pat leidžia gerokai lengviau surasti palankiausius pasiūlymus, pvz., įvairias akcijas, kuriomis galite pasinaudoti.

Perskaitykite automobilio nuomos sutartį

Deja, bet daugybė vartotojų nėra linkę skaityti sutarčių, kurias jie pasirašo. Tačiau automobilio nuomos sutartį perskaityti yra privalu, jei norite žinoti, kokie papildomi mokesčiai jums gali būti taikomi ir kiek jums gali tekti sumokėti, jei bus pažeista bent viena automobilio nuomos sutarties sąlyga.

Automobilį nuomokitės toliau nuo oro uosto

Jei jūsų lėktuvas ką tik nusileido ir artimiausia automobilių nuomos vieta yra oro uoste, turėtumėte nepamiršti, kad tokio pasirinkimo atveju labai tikėtina, jog jums teks sumokėti 10-30% daugiau nei tuomet, jei automobilių nuoma pasinaudotumėte kreipdamiesi į tolėliau nuo oro uosto įsikūrusią transporto priemonių nuomos bendrovę.

Rezervuokite automobilį bent šiek tiek ilgesniam laikui

Jei jūs pirmą kartą nuomositės automobilį, visuomet rekomenduojama pasirinktą transporto priemonę rezervuoti bent šiek tiek ilgesniam terminui. Jei jūs nesate visiškai tikri su kokiais sunkumais savo kelionės metu galite susidurti, kiek iš tikrųjų laiko jums gali prireikti ar kokia linkme pakryps jūsų numatyti planai, bent viena papildoma automobilio nuomos diena gali padėti jums išvengti didesnių nepatogumų ar didelių baudų, jei automobilio negrąžintumėte laiku. Be to, transporto priemonę nuomojantis ilgesniam terminui, sumažėja ir vienos paros nuomos kaina.

Nepermokėkite už draudimą, kurio jums nereikia

Kreipiantis į automobilių nuomos bendrovę, neturėtumėte nustebti, jei jie jums siūlys įsigyti papildomą nuomojamos transporto priemonės draudimą. Tačiau nepamirškite, kad nuomojami automobiliai jau būna apdrausti privalomuoju civiliniu ir KASKO draudimu. Todėl visų pirma pasidomėkite, ką padengia KASKO draudimas, o tuomet atsižvelgdami į savo lūkesčius, nuspręskite, ar jums būtų verta įsigyti papildomą draudimą. Jei vis dėlto papildomo draudimo jums neprireiks, galėsite daugiau sutaupyti.

Prašykite nuolaidos

Manėte, kad derėtis galima tik turguje? Labai klydote! Derėtis ne tik reikia, tačiau ir būtina, todėl jei jūs norite gauti daug palankesnį kainos pasiūlymą, nesidrovėkite derėtis dėl žemesnių kainų. Ir net jei to padaryti jums nepavyks, bent jau žinosite, kad jūs pabandėte. Be to, nepamirškite, kad derėtis galite ne tik dėl automobilio nuomos paros kainos, tačiau ir dėl kitų nuomos sutarties sąlygų.

Mokėkite bankiniu pavedimu arba grynaisiais

Kuomet būsite nusprendę, kurią transporto priemonę jūs norėsite išsinuomoti ir ateis metas už ją sumokėti, pasidomėkite ar automobilių nuomos bendrovė taiko papildomus mokesčius atsiskaitant banko kortelėmis. Nemaža dalis šių paslaugų teikėjų taiko papildomą mokestį, jei klientai atsiskaito banko kortele. Todėl jei taip nutiks ir jūsų pasirinktos bendrovės atveju, apmokėkite bankiniu pavedimu arba grynaisiais pinigais.

Transporto priemonę grąžinkite laiku – nei anksčiau, nei vėliau

Nepaisant to, ar transporto priemonę išsinuomojote dviem dienoms, penkioms dienoms, ar visam mėnesiui – automobilį grąžinkite būtent tą dieną, kuri yra nurodyta automobilio nuomos sutartyje. Jei transporto priemonę grąžinsite vėliau, bus skaičiuojamas papildomas paros mokestis ir bei kiti mokesčiai, kurie gerokai padidins bendrą automobilio nuomos kainą. Tuo tarpu, jei automobilis bus grąžintas anksčiau nei nurodyta sutartyje, jums nebus grąžinta likusi jūsų sumokėtos sumos dalis.

Svarbu atsižvelgti ir į avanso mokėjimo tvarką bei sąlygas. Įprastai avansinė suma yra sumokama atliekant pasirinkto automobilio rezervaciją. Tačiau jei nuoma yra atšaukiama ar tiesiog nėra pasirašoma automobilio nuomos sutartinis, avansas klientui nėra grąžinamas.

Automobilį grąžinkite pilnu degalų baku

Automobilių nuomos bendrovė klientui jo išsinuomotą transporto priemonę nuomos terminui perduoda su pilnu degalų baku. Tai reiškia, kad klientas lygiai tą patį privalo padaryti ir tuomet, kai automobilį pasibaigus nuomos terminui grąžina bendrovei. Jei automobilis yra sugrąžinamas nepilnu degalų baku, klientas privalo sumokėti tiek už pačius degalus, tiek padengti ir papildomus mokesčius.

Automobilį grąžinkite tokį, kokį išsinuomojote

Jei nenorite, kad sugrąžinus transporto priemonę jums tektų patirti didžiules papildomas išlaidas, būkite tikri, kad automobilį grąžinate tokį, kokį ir išsinuomojote. Jei automobilis yra pažeistas, nuomininkas privalo padengti padarytą žalos dydį.

Kokia taikoma automobilio paros rida

Automobilių nuomos bendrovės savo nuomojamiems automobiliams visuomet taiko tam tikrą iš anksto nustatytą paros ridą. Labai dažnai ji būna 500 km. Tokiu atveju per parą nuomotu automobiliu galima nuvažiuoti sutartyje nustatytą kilometrų skaičių. O jei jis yra viršijamas – taikomi papildomi mokesčiai. Todėl jei nenorite jų patirti, iš anksto pasistenkite tinkamai suplanuoti savo kelionės maršrutą.

Venkite kelių eismo pažeidimų

Jei eksploatuojate nuomotą automobilį, būkite tikri, kad laikotės visų kelių eismo taisyklių ir neviršijate leistino greičio. Jei yra pažeidžiamos kelių eismo taisyklės, automobilio nuomininkas savo ruožtu privalo padengti jam paskirtą baudą. Tačiau taip pat kelių eismo taisyklių pažeidimų administravimo procesą automobilių nuomos bendrovė gali apmokestinti papildomai. Todėl stenkitės kelyje elgtis labai atsakingai.

Daugiau informacijos ir naudingų patarimų apie automobilių nuomą portale https://smartrent.lt