Naudinga,  Žiemos šventės

Artėjant Kalėdoms – paruoškite savo organizmą

Artėja laukiamiausia metų šventė – Kalėdos, kupinos dovanų ir gražiausių akimirkų su šeima. Tai laikas įvairiausiems patiekalams ir užkandžiams, todėl pagalvokime ir apie savo organizmą – prieš prasidedant švenčių maratonui yra puiki proga jį „išvalyti“. Neužmirškite, kad per Kalėdas taip pat svarbu suvalgyti pakankamai vaisių ir daržovių bei laikytis tinkamų mitybos įpročių. Gydytoja-dietologė, kampanijos „Sultys ir glotnučiai – SMART formos vitaminai“ ekspertė Laura Romeraitė-Kuklierienė atskleidžia, kaip „išgyventi“ šventes, kad Naujųjų rytą netektų griebtis drastiškų dietų.

Paruoškite organizmą

Kalėdos yra gausos ir pertekliaus metas, kuomet esame įpratę prie įvairovės virtuvėje. Nors pasirinkti patiekalai nebūna vien tik gurmaniški, tačiau per Kalėdas svarbu išlaikyti ir tradicijas. Naminė kopūstienė ar kepta žuvis su bulvių salotomis niekada nebūna taip skanu kaip per žiemos šventes.

Kadangi žinome, kokia našta laukia mūsų skrandžių, turime iš anksto tam pasiruošti. Sustiprinkime organizmą ir suplanuokime pasninkavimo laikotarpį prieš šventes. „Paruoškite vakarienę iš lengvesnių produktų, kurie turtingi maistinėmis medžiagomis ir vitaminais, venkite kaloringo maisto. Daugiau valgykite vaisių ir daržovių, kurie pagreitina virškinimą bei aprūpina organizmą vitaminais, vandeniu ir maistinėmis medžiagomis. Prie viso to, per šventes nepamirškite pajudėti. Tai neturėtų būti intensyvi treniruotė – su šeima galite išbandyti slidinėjimą ar malonius pasivaikščiojimus sniege“, – sako gydytoja-dietologė L. Romeraitė-Kuklierienė.

Įvairovė žiemą

Vaisiai ir daržovės turėtų sudaryti mitybos pagrindą, nepaisant to, kad žiemą pasirinkimas sumažėja. „Rinkitės šakniavaisius, kuriuos galite valgyti tiek neapdorotus, tiek paruoštus. Jie puikiai tinka kaip garnyras, o daržovių sriubos yra esminė mitybos dalis. Neatsisakykite ir tokių tradicinių ingredientų, kaip bulvės, kopūstai, burokėliai ir ankštiniai augalai. Jie gali būti dedami į sriubas, taip pat patiekiami kaip pagrindiniai patiekalai. Iš vaisių rinkitės, pavyzdžiui, obuolius ir kriaušes ar citrusinius, kuriuose gausu vitaminų. Taip pat galite gerti kompotus“, – rekomenduoja gydytoja-dietologė.

Vaisiai ir daržovės – skirtingomis formomis

Jei nenorite valgyti vien tik šviežių vaisių ir daržovių, yra ir kitų būdų juos apdoroti bei vartoti. Išbandykite 100 proc. sultis ir glotnučius, pagamintus iš vaisių bei daržovių. ES įstatymai draudžia į juos dėti konservantus, dažiklius ar pridėtinių cukrų.

Jei einate į darbą ar mokyklą, o galbūt planuojate kelionę su savo šeima, pasiimkite su savimi 100 proc. sulčių ar glotnutį. Jie gali pakeisti vieną iš penkių rekomenduojamų dienos vaisių ar daržovių porcijų. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, kasdien turėtume suvartoti penkias porcijas – viena iš jų gali būti sulčių stiklinė ar pakelis glotnučio.

###

Kampanijos Sultys ir glotnučiai – vitaminai patogioje formoje finansavimas remiamas Europos Sąjungos ir Lenkijos Respublikos bei Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo fondo ir KUPS narių lėšomis.

Daugiau informacijos apie smart vitaminus, taip pat patarimus, kaip vaikų mitybą papildyti vaisiais ir daržovėmis, rasite adresu visit www.sultysirglotnuciai.eu ir Facebook profilyje www.facebook.com/Būk-SMART

Nacionalinė sulčių gamintojų sąjunga (KUPS) yra ne pelno siekianti organizacija, apimanti sulčių, nektarų ir gėrimų gamintojus. Nuo 1993 m. sąjunga imasi įvairių iniciatyvų, siekdama tinkamai atstovauti pramonės plėtrą. Sąjunga bendradarbiauja su šalies ir užsienio mokslo institucijomis, laboratorijomis, pramonės organizacijomis, įrenginių ir pakuočių gamintojais. Organizacija taip pat dirba vartotojų labui, siekdama, kad vartotojus pasiektų tik aukštos kokybės produktai. Todėl 2002 m. buvo įkurta „Savanoriška sulčių ir nektarų kontrolės sistema“.

Be to, KUPS užsiima reklamine ir švietėjiška veikla, kuria skatina sveikos mitybos įpročius, įskaitant ir penkių daržovių bei vaisių porcijų, kurių vieną gali pakeisti stiklinė sulčių, idėją.

Daugiau informacijos apie KUPS rasite adresu www.kups.org.pl

Pranešimą paskelbė : Agnė M. Pikšrytė, Integrity PR