Naudinga

5 patarimai, kaip išmaniųjų technologijų pagalba pagerinti miegą

Išmaniosios technologijos – mūsų miego draugas ar priešas? Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kaip su jomis bendraujame. Jei visą naktį naršome internete ar žiūrime naują serialą, vargu ar kitą dieną jausimės kokybiškai pailsėję. Vis dėlto, tinkamai išnaudojamos išmaniosios technologijos gali padėti ženkliai pagerinti miegą ir jo kokybę. Dėl šios priežasties, LONO specialistai ir GERO MIEGO KLUBO ekspertai dalijasi 5 patarimais, kaip tinkamai išnaudoti technologijas, siekiant kas naktį lengvai panirti į kokybišką ir saldų miegą.

  • Miego sekimui – specialios mobiliosios programėlės

Mobilioji programėlė šiandien gali būti atsakas į beveik kiekvieną mums kylančią kasdieninę problemą. Ne išimtis ir miego gerinimo tema. Įsijungę savo išmaniojo telefono aplikacijų parduotuvę rasime ne vieną ir ne dvi specialiai miegui sekti sukurtas programas. Beveik kiekviena jų pagal mūsų kūno impulsus įvertina miego kokybę ir pateikia rekomendacijas, kaip susikurti tinkamiausią miego rutiną. Programėlę pasirinkti padės aplikacijų parduotuvėje bei paieškos sistemoje randami vartotojų ir ekspertų atsiliepimai.

Kita svarbi programėlių rūšis – interaktyvūs žadintuvai. Jei ryte pakilti iš lovos yra sunkiausias jūsų dienos uždavinys, tuomet pats laikas išbandyti būtent šio tipo programėles. Štai įkyriausiu pasaulio žadintuvu vadinama ALARMY programėlė greitai pakilti iš lovos privers net užkietėjusius miegalius. Norint išjungti šį žadintuvą teks išlipti iš lovos ir nufotografuoti vietą namuose, kuri tą rytą nurodyta jūsų telefono ekrane.

  • Lengviau užmigti padės šaldantys antčiužiniai

Kaip turbūt jau puikiai žinote, ruošiantis miegui mūsų kūno temperatūra palaipsniui krenta. Dėl šios priežasties vėsesniame, 16 – 18 laipsnių temperatūros, kambaryje užmigti mums yra lengviausia. Visgi, oro sąlygos ar nuo mūsų nepriklausantis centrinis šildymas gali trukdyti pasiekti išsvajotą miegą. Šią problemą pastebėję pažangiausi čiužinių gamintojai pristatė specialius šaldančius antčiužinius. Šie produktai sukurti naudojant vėsinančias gelio kapsules, kurios sugeria kūno šilumą bei reikšmingai sumažina drėgmės kiekį, patenkantį į čiužinį.

  • Mėlyną šviesą keičiame į raudoną

Skirtingi šviesos atspalviai skirtingai veikia mūsų miegą. Pavyzdžiui, moksliniai tyrimai atskleidė, kad mėlynos spalvos šviesa miego hormono melatonino gamybą sumažina net du kartus ilgesniam laikui nei kitos spalvos. Svarbu atkreipti dėmesį, kad mėlynoji šviesa sklinda iš beveik visų mūsų naudojamų išmaniųjų prietaisų – telefono, kompiuterio, televizoriaus. Taigi, jei prieš miegą naršysite internete arba žiūrėsite filmą, jūsų organizmas manys, jog miegui jūs dar nesiruošiate.

Visiškai kitaip mus veikia raudonoji šviesa. Mokslininkai ištyrė, kad tokia šviesa daro mažiausią neigiamą įtaką mūsų cirkadiniam ritmui. Dėl šios priežasties raudonos spalvos šviesa ar infraraudonųjų spindulių lempos yra tinkamiausias pasirinkimas miegamajam kambariui. 

  • Su lėktuvo režimu miegas bus ramesnis

Nors išmanieji telefonai yra pakankamai naujas išradimas, tačiau šiandien kiekvienam iš mūsų sunku įsivaizduoti gyvenimą be jų. Neretai mobilusis telefonas yra pirmasis daiktas, kurį paimame į rankas nubudę ir paskutinis, kuriuo naudojamės prieš užmiegant. Vis dėlto, neigiamai mūsų miego kokybę gali paveikti ne tik iš jų sklindanti šviesa, bet ir garsai bei jų skleidžiamos bangos.

Naktį, įjungę skrydžio rėžimą, sumažinsite telefonų spinduliuojamą elektromagnetinę radiaciją. Taip pat skrydžio režimas padės išvengti netikėtų elektroninių laiškų ir žinučių signalų, galinčių sutrikdyti brangų jūsų miegą.

  • Baltasis triukšmas padės susikoncentruoti

Iki šiol galvojote, jog triukšmas ir miegas – visiškai nesuderinami veiksniai? Mokslininkai ištyrė, jog baltasis triukšmas ne tik netrikdo mūsų miego, bet ir padeda greičiau užmigti.

Tai silpnas, monotoniškas garsas, užgožiantis kitus ir padedantis susikoncentruoti bei greičiau panirti į visavertį miegą. Baltojo triukšmo garsus galite rasti įvairiose muzikai skirtose platformose – YOUTUBE, SPOTIFY, APPLE MUSIC ir kt.

Pagerinti miegą padės tik tinkamas išmaniųjų technologijų panaudojimas

Technologijų pažanga nuolat besidomintys gali patvirtinti, kad šį sąrašą kasdien galėtumėme pildyti dešimtimis (o gal net šimtais!) naujų, miego kokybei gerinti sukurtų prietaisų bei aplikacijų. Vis dėlto, svarbu suprasti, kad išmaniųjų įrenginių naudą pajausime tik žinodami kaip juos pritaikyti savo kasdienai. Tad prieš miegą mažiau skaitinėkime ir žiūrinėkime, o atsiriboję nuo visų trikdžių, pasimėgaukime raminančia muzika ir panirkime į tikrai kokybišką nakties miegą.

Daugiau gero miego patarimų LONO FACEBOOK grupėje: GERO MIEGO KLUBAS.

Pranešimą paskelbė: Saulius Jakutis, UAB „LONAS”
5 patarimai, kaip išmaniųjų technologijų pagalba pagerinti miegą

5 patarimai, kaip išmaniųjų technologijų pagalba pagerinti miegą

5 patarimai, kaip išmaniųjų technologijų pagalba pagerinti miegą

5 patarimai, kaip išmaniųjų technologijų pagalba pagerinti miegą