Grožis

Vitaminas C – visapusiška nauda organizmui

Kaip natūralus antioksidantas, kuris apsaugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos žinomas vitaminas C yra visapusiška nauda organizmui. Šį vitaminą patartina naudoti ir išoriškai, ir su maistu – taip organizmas būna pilnai aprūpinamas šia naudinga medžiaga. Norint su maistu gauti kuo daugiau vitamino C patariama valgyti citrusinius vaisius, gerti šių vaisių sultis. Taip pat patartina valgyti paprikas, brokolius, pomidorus, kivius bei braškes. Juose šio vitamino yra gausu, jei valgoma jų neapdorojus verdant ar kepant. Išoriškai vitaminu C dažniausiai aprūpinama oda, kuriai jis taip pat labai reikalingas, norint turėti sveiką ir skaisčią odą. Taigi, vitamino C serumas, kremai su šiuo ingredientu tikrai puikus pasirinkimas kiekvienam besirūpinančiam savo oda.

Odai visuomet reikia papildomo drėkinimo, todėl išoriškai naudojamos priemonės be abejonės yra reikalingos. Tačiau didžiausia naudą iš veido odos priežiūros priemonių gauti galima tik tuomet, kai jos pasirenkamos kokybiškos. Taigi, žinant, kad askorbo rūgštis yra visapusiškai organizmui padedanti medžiaga, reikėtų nepamiršti apgalvoti ir vitamino C serumo naudojimą. Tai koncentruota priemonė, kuri skatina kolageno gamybą žmogaus organizme, todėl nenuostabu, kad oda lėčiau sensta ir reguliariai naudojant sumažinamas raukšlelių atsiradimas. Vitaminas C taip pat pasižymi ir šviesinančiomis savybėmis, todėl naikina ir pigmentines dėmeles, vienodina veido spalvą. Reguliariai naudojant galima atgaivinti pavargusią veido odą. Vitamino C serumas turėtų būti naudojamas kartu su kremu. Galima kelis lašus serumo įlašinti į įprastai naudojamą kremą, arba patepti veidą serumu ir palaukus kol susigers pasitepti kremu.

Kalbant ne tik apie odą, o ir apie bendrą naudą organizmui, nuolatinis vitamino C trūkumas gali padaryti daug žalos, todėl per dieną suvartoti savo vitamino normą. Moterims dienos norma yra 75 miligramai, vyrams – 90 miligramų. Tinkamas vitamino kiekis organizme sumažina tikimybe susirgti krūties bei plaučių vėžiu, taip pat regėjimas ilgiau išlieka puikus, lengviau persergamas arba rečiau sergama peršalimu. Šis vitaminas taip pat palaiko gerą imuninės sistemos veiklą, energijos apykaitą bei nervų sistemos veiklą, padeda reguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje, pasisavinti geležį ir apsaugo nuo aukšto kraujospūdžio.