Naudinga

Šypsenos defektai – unikalumas tik Fredžiui Merkuriui?

 Aš noriu prisijungti prie Jūsų grupės (angl. – I wanna join the band).

 Tik ne su tokiais dantimis (angl. – Not with those teeth, mate).

Toks dialogas nuskamba milžiniško populiarumo sulaukusio filmo „Bohemijos Rapsodija“ pradžioje, kai Fredis Merkuris išreiškia norą būti grupės vokalistu. Šie žodžiai – ne Holivudo išgalvota ar paskaninta istorija, o realus žvaigždės gyvenimas. Ar šypsenos defektai grupės Queen sielai apsunkino kasdienybę, o gal netobulumus jis laikė privalumu?

Dantų nesitiesino dėl meilės muzikai

Kandžius klausimus ir komentarus apie savo išvaizdą aštrialiežuvis Fredis nesunkiai atremdavo. Į netaktišką grupės repliką apie dantis jis netruko atsakyti: „Aš gimiau su keturiais papildomais kandžiais. Daugiau vietos mano burnoje sukuria daugiau jėgos.“ (angl. “I was born with four additional incisors. More space in my mouth means more range.”). Vadinasi, būtent atsidavimas muzikai ir buvo esminė priežastis, dėl kurios Fredis nesitiesino dantų – jis bijojo, kad pasikeitus šypsenai, gali pasikeisti ir jo balsas. Tačiau kaip dėl neįprastai atrodančių dantų jis jausdavosi nutilus ovacijoms ir užgesus rampų šviesoms?

Fredžio Merkurio artimieji tvirtina, kad iš tiesų jis nesijautė gerai dėl savo dantų ir netaisyklingo sąkandžio. Fredžio asistentas ir geras draugas Peter Freestone pasakoja, jog atlikėjas nuolat stengdavosi dengti dantis viršutine lūpa arba ranka. Sunku patikėti, kad visame pasaulyje dievinama žvaigždė turėjo lygiai tokius pačius kompleksus, kokius turi dauguma žmonių.

Kokią reikšmę šypsena turi kasdienybei?

Kompleksai dėl neharmoningos šypsenos pažįstami daugeliui. Kas žmones stabdo nuo pokyčių? Apie estetinės šypsenos įtaką gyvenimo kokybei pasisako VIC klinikos gydytojas ortodontas Robertas Kirlys. „Pastebiu, kad šypsenos defektai išties neigiamai veikia žmonių savijautą, tačiau daugelis vis tiek gydymą atidėlioja, kartais net kelis metus. Taip yra todėl, kad žmonės bijo skausmo, diskomforto, taip pat, neestetiškai atrodančių breketų. Tiesa, baiminasi iki to momento, kol sužino apie galimybę tiesinti dantis nematomomis kapomis. Einame koja kojon su pažanga ir pacientų svajones apie tiesius dantis be skausmo ir be fiksuotų aparatų paverčiame realybe. Galiu patvirtinti, kad šypsenos pokyčiai liečia ne vien tik išvaizdą. Svarbiausia, kad estetiška šypsena suteikia daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi. Jeigu pacientų pokyčiai jaučiami jau odontologo kėdėje, galima tik numanyti, kokie akivaizdūs jie yra asmeniniame gyvenime.“

Rodos, dar visai neseniai pasiryžti ortodontiniam gydymui buvo ne taip jau paprasta: reikėjo susitaikyti, kad gana ilgą laiką teks būti su fiksuotais ortodontiniais aparatais, kurie ne tik bus labai pastebimi, bet ir sukels skausmą ir reikalaus ypatingos priežiūros. Dantų tiesinimo kapos kardinaliai pakeitė situaciją. Nematomos kapos – tai iš skaidrios medžiagos pagaminta nepastebima dantų lygiavimo sistema, kuri koreguoja sąkandį ir ištiesina dantis be jokio diskomforto. Be to, prireikus, jas galima išsiimti. Modernumas taip pat atsispindi ir gydymo planavime. Pacientai jaučiasi visiškai užtikrinti, nes skaitmeninis planavimas suteikia galimybę matyti, kaip kiekviena kapa keis esamą dantų padėtį ir kaip atrodys šypsena gydymo pabaigoje. Parengus detalų planą, pacientui individualiai pagaminamas reikiamas skaičius dantų tiesinimo kapų, kurias jis savarankiškai keičia paeiliui, maždaug kas porą savaičių. Pacientai džiaugiasi nepriekaištingais rezultatais, nes nematomos kapos padeda išspręsti net ir labai sudėtingus atvejus.

Pamąstymui, prisiminkime grupės Queen dainoje „Bohemian Rhapsody“ skambančius žodžius „nothing really matters to me“ (liet. „iš tiesų, man niekas nerūpi“). Sąžiningai atsakykite, ar šiuos žodžius galėtumėte pritaikyti sau? O gal jau ilgą laiką bandote save nesėkmingai įtikinti, kad šypsenos defektai Jums nerūpi, tačiau kompleksai ir nepasitikėjimas niekaip nedingsta?

Jeigu norite atsikratyti slegiančių kompleksų, kviečiame į nemokamą seminarą.

Pranešimą paskelbė: Žygimantas Kvartūnas, RAKVA UAB