Naudinga

Stilistė V. Šaulytė atkreipia dėmesį į pavasario mados akcentus, detales ir derinius

Pavasaris įkvepia atsinaujinti ir praplėsti savo garderobą madingais raštais, detalėmis ir deriniais. Apsilankymo prekybos centre „Europa“ metu stilistė Viktorija Šaulytė vertino išskirtinių prekės ženklų kolekcijas ir prieš leidžiantis į naujų stiliaus detalių medžioklę, patarė iki tol skirti laiko jau turimų drabužių bei aksesuarų apžvalgai. Taip pavyks sukurti naujų derinių ir atsirinkti, kas yra išties madinga, atsižvelgiant į šio pavasario mados tendencijas.

„Visada patariu turėti spintoje pagrindinius, mėgstamiausius drabužius, kuriuos galima lengvai kaitalioti ir derinti tarpusavyje. Pavyzdžiui, turite sijoną, švarką, džinsus ir sportinius batelius. Prie jų derinate įvairiausius pavasario tendencijų akcentus, tokius kaip neoninis diržas, kaubojiško stiliaus batai ar šiemet labai madingos koralinės spalvos skarelę, megztinį ar rankinę. Drąsiai žaiskite deriniais ir atspalviais“, – ragina stilistė.

Spalvos. Anot V. Šaulytės, šį pavasarį grįžta visos šviesios pastelinės spalvos, „nude“ atspalviai – šviesiai rožinės, šviesiai violetinės, kreminės. Pavasario karaliene stilistė skelbia koralinę „pantone“ spalvą. Pernai labai populiari violetinė spalva apie save primena įvairiais atspalviais. Neįkyriai blyksteli neoninės detalės – nagų lakas, diržas ar kitoks akcentas. Grįžta spalvotos pėdkelnės.

Raštai. Vis dar populiarūs išlieka gyvūnų raštai. Stilistės teigimu, pavasarį itin dominuos gyvatės odos motyvai – ypač renkantis avalynę. „Madingas tampa tvidas. Tad tvido medžiagos švarkeliai ir kostiumėliai su šiek tiek blizgučių yra puikus sprendimas“, – dalijasi stilistė.

Siluetai. V. Šaulytė pastebi, kad šio pavasario mados vėjai atneša kaubojiškų elementų ir grąžina platėjančius džinsus. „Viršutinė kelnių dalis gali būti tiesaus kirpimo arba aptempta, o apačia – platėjanti“, – aiškina stilistė. Renkantis drabužius PC „Europa“, ji pataria pirmiausia atsižvelgti į labiausiai tinkantį, individualų siluetą. V. Šaulytė atkreipia dėmesį, kad šį pavasarį išvysime daugiau drabužių didesniais, platesniais ir statesniais pečiais – užuominomis į Viktorijos laikų siluetus. Vis dar madingi išliks klostuoti sijonai, kuriuos galima drąsiai derinti prie sportinių batelių.

Batai. Sportiniai bateliai su aukšta platforma pavasarį išlaiko savo pozicijas. „Tačiau populiarėja kaubojiško tipo avalynė ir grįžta bateliai žemais kulniukais, smailėjančiomis nosimis ir vidine V formos dalimi – galbūt tokių rasite ir savo spintose“, – sako stilistė. „Jeigu batai kaubojiški, tai rusvi atspalviai. Jeigu sportiniai bateliai – su neoniniais akcentais. Jeigu smailianosiai – pasteliniai, tamsiai mėlyni, taip pat – blizgantys“, – vardija V. Šaulytė.

Aksesuarai. „Šviesus megztinis, lateksinis sijonas ir pėdkelnės su karoliukais – galbūt viską jau turite savo spintoje? Svarbiausia tinkamai suderinti atspalvius – karoliukų ir megztinio, taip pat – kitų aksesuarų. Žaiskite, eksperimentuokite ir išvysite įstabų vaizdą“, – įsitikinusi V. Šaulytė.

Pasak stilistės, pats ryškiausias šio pavasario akcentas gali būti diržas. „Diržas tinka ne tik kelnėms. Imkite savo pavasarinį paltą ir pakeiskite jo įprastą diržą į kitokį – drabužis atrodys visai kitaip“, – siūlo mados tinklaraštininkė.

Kitas jos pasiūlymas – apvalūs auskarai, kuriuos lengva priderinti prie skarelės, akinių ir kitų papuošalų. „O plaukuose pavasarį žais didelės, plačios gumytės – tigrinių raštų, rožinės, neoninės spalvos“, – atkreipia dėmesį mergina.

Netikėtumai. „Manote, kad blizgučiai tinka tik Naujųjų metų šventei? Nebūtinai! Blizgučiai dominuoja ir pavasarį“, – pastebi V. Šaulytė. Prie netikėtų derinių ji priskiria bandymus derinti klasikinį ir sportinį stilių, pavyzdžiui, sportinius batelius, pavasarinius „Mom“ stiliaus džinsus, lengvus marškinėlius ir klasikinį švarkelį. „Juk pavasaris yra geriausias metas žaismingiems sprendimams ir atradimams. Drąsiai derinkite klasiką ir laisvalaikio aprangą“, – šypsosi stilistė.

Pranešimą paskelbė: Sonata Židlinskaitė, UAB „Fabula ir partneriai”