Naudinga

Startuolis „H Drop“ su Japonijos partneriais sukūrė inovatyvų kanapių užkandį

Po daugiau nei pusantrų metų trukusio vystymo, 2023 m. gegužės 25 d. Lietuvos startuolis „H Drop” Europos rinkai pristato užkandį „Cannabites“. Šis produktas yra pirmas toks pasaulyje, sukurtas bendradarbiaujant Lietuvos ir Japonijos maisto technologams bei verslui.

 

„Kovo viduryje įvykusioje “Foodex 2023” parodoje Tokijuje paskelbtas išankstinis naujojo produkto pristatymas jau pritraukė kelių stambių užsakovų dėmesį. Japonijos partneriai numato, kad vien pirmieji užsakymai iš šios šalies galėtų sudaryti apie 200-300 tūkst. EUR“, teigia „H Drop“ vadovas Vladas Latvėnas.

 

„Cannabites“ – tai vertingosiomis medžiagomis ir patraukliomis skonio savybėmis pasižymintis užkandis iš liofilizuotų (šaltyje džiovintų) vaisių ir kanapių.

 

„Liofilizuoti vaisiai dėka puikių vietos gamintojų jau tapo Lietuvos vizitine kortele. Naudodamiesi šia patirtimi, pamatėme galimybę sukurti iš ties inovatyvų gaminį. Apjungėme pažangias šalto džiovinimo ir kanapių apdirbimo technologijas. Jau kurį laiką pasaulyje išpopuliarėję guminukai ir kiti saldumynai su kanabinoidais, tačiau daugumoje jų gausu cukraus ir kitų nepageidaujamų medžiagų, tad siekėme vartotojams pasiūlyti sveiką veganišką alternatyvą“, – sako V. Latvėnas.

 

Europos, įskaitant ir Lietuvos, rinkai pristatoma lokalizuota produkto versija. Kauno mokslininkai panaudojo liofilizuotų braškių, ananasų, bananų bei specialaus kanapių žiedų ingrediento derinį, kuris atitinka vietinius teisės aktus. Tai vartotojams leis skaniu ir legaliu būdu patirti pilno spektro aktyviųjų pluoštinės kanapės medžiagų naudą.

 

Anot Roko Šliupo, „H Drop“ bendraįkūrėjo, „Cannabites“ kūrimo procese sunkiausia buvo laviruoti tarp skirtingų šalių reguliacijų. „Japonijoje kanabinoidų, įskaitant kanabidiolį, vartojimas maisto produktuose pilnai leidžiamas, tačiau draudžiama maistui vartoti pluoštinių kanapių žiedus. Tuo tarpu Europos Sąjungoje galiojanti tvarka – atvirkštinė. Taigi, Europietiškoje versijoje naudojame specialius kanapių žiedų ingredientus. Žiedai yra gana kartūs ir savyje kaupia psichotropinę THC medžiagą, tad technologams teko ilgai paplušėti laboratorijoje, kol surado būdą sukurti iš ties skanų produktą, kuriame THC neviršytų leistinų ribų“, – teigia R. Šliupas.

 

Šiuo metu produktas pristatomas tik elektroninėje gamintojo parduotuvėje, o prekybos tinklų lentynose turėtų atsidurti netrukus.

 

Artimiausiu metu produktų linija bus pristatoma ir Vokietijos, Austrijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Lenkijos rinkoms bei tarptautinėje „Amazon“ prekybos platformoje.

 

Tai ne paskutinė „H Drop“ naujiena šiais metais. Rugpjūčio mėnesį planuojama pristatyti kitą inovatyvių gaminių seriją – funkcinius veganiško proteino batonėlius.

Pranešimą paskelbė: Joana Paulevičiūtė, H Drop B.V.
Startuolis „H Drop“ su Japonijos partneriais sukūrė inovatyvų kanapių užkandį