Velykos

Velykinės dekoracijos: 20+ įkvepiančių idėjų stalui

Kuo arčiau Velykos, tuo labiau norisi matyti įvairias šventines idėjas ir iš jų formuoti savo unikalias namų puošmenas, dekoracijas, šventės atributus ir visa kita, kas sukurs namuose šventės nuotaiką. Velykinės dekoracijos ir Velykų stalo dekoras yra pasiruošimo šventėms „vinys”, kurias ir „sukalsime” šiame straipsnyje.

Šventinis Velykų stalas yra vienas iš pagrindinių Velykų objektų. Prie stalo renkasi visa šeima, bendraujama, juokaujama, žaidžiama. Kartu praleistas laikas ragaujant įvairius skanėstus ir Velykų patiekalus įsimena ilgam. Todėl svarbu, kad šventinis stalas būtų tinkamai dekoruotas, atspindėtų šventės dvasią ir namų stilių.

Šioje foto galerijoje rasite lengvai įgyvendinamas stalo dekoravimo idėjas Velykoms. Tikimės jos įkvėps įnešti pokyčių į savo įprastą švenčių rutiną.

Velykų stalo dekoras yra ypatingas dėl savo spalvų, simbolių ir reikšmės, kas suteikia šventei ypatingą atmosferą. Štai keli elementai, kuriuos galite rasti Velykų stalo dekore ir kurie padaro šventę ypatinga:

  1. Velykų kiaušiniai arba margučiai – dažyti, marginti ar net papuošti dekupažo technika, kiaušiniai yra svarbiausias Velykų dekoro elementas. Jie simbolizuoja naują gyvenimą ir prisikėlimą.

  2. Šakelės ir žolės – žalios šakelės, žolės ir žiedai, kaip antai snieguolės, žibuoklės, narcizai ar tulpės, iškylantys iš dekoratyvinių vazonėlių, taip pat gali būti puikus Velykų stalo dekoro papildymas, kuris suteikia natūralumo ir šviežumo pojūtį.

  3. Velykiniai puodai ir lėkštės – spalvingi velykiniai puodai ir lėkštės gali suteikti stalo dekorui švelnų atspalvį ir pabrėžti Velykų šventės šventumą. Dažniausiai Velykoms pasirenkamos ryškesnės spalvos – geltona, mėlyna, žalia.

  4. Velykinės figūros ir dekoracijos – Velykų stalo dekore gali būti naudojami įvairūs simboliai ir figūros, pavyzdžiui, velykiniai zuikučiai, žirgai, velykų bobutė, avelė ir kt.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad Velykų stalo dekore svarbiausia yra ne išvaizda, bet reikšmė, kurią jis reprezentuoja. Velykų stalas turi priminti apie šventės reikšmę ir padėti sukurti ypatingą atmosferą šeimos ir draugų susitikimams.

Kaip pastebėjote, kiaušinis per Velykas nėra vien tik valgomas patiekalas, tai ir didelė dalis stalo dekoro. Tam nebūtina turėti virtą kiaušinį – jį galima gi suvalgyti. Dekorui naudojami išpūsti kiaušiniai. Kaip juos pasidaryti ir dar daugiau idėjų konkrečiai dekorui su kuo daugiau margučių, šiame straipsnyje: Velykų dekoracijos: margučių rojus jūsų namuose.