Naudinga

Šiuolaikiška gydymo metodika – išsigelbėjimas visų dantų netekusiems pacientams

Daugumos ar visų dantų netekimas sukelia ne tik fizinių, bet ir emocinių bei psichologinių problemų. Anksčiau tokiems pacientams buvo siūlomi išimamieji dantų protezai, tačiau jie sukelia daug rūpesčių – dirgina burnos ertmę, trukdo kramtyti, skatina virškinimo problemų atsiradimą, o ilgainiui – žandikaulio kaulo nykimą.Šiuolaikiška ir Lietuvoje vis labiau populiarėjanti alternatyva dantų protezams – Švedijoje sukurtos inovatyvios dantų atkūrimo implantais metodikos. Viena iš jų – „visi ant keturių“ gydymo metodika, leidžianti atkurti visus vieno žandikaulio dantis vos ant keturių implantų.

Gydymo implantais galimybės

Kalbėdama apie gydymo implantais privalumus, inovatyvias gydymo implantais metodikas taikiančio Vilniaus odontologijos centro gydytoja odontologė burnos chirurgė Jolanta Buinovska pirmiausia pabrėžia: „Dantų sugrąžinimas pasitelkiant implantus leidžia atkurti visą dantį – nuo šaknies iki pat vainiko. Kai implantas įsriegiamas į kaulą, kramtymo metu susidaro natūrali apkrova žandikauliui, todėl žandikaulio kaulas apsaugomas nuo nykimo“.

Paklausta apie „visi ant keturių“ gydymo metodiką, specialistė pasakoja: „Šis būdas labiausiai tinka bedančiams žandikauliams, arba tuomet, kai dauguma paciento dantų yra labai prastos būklės“. Gydytoja odontologė burnos chirurgė taip pat pastebi, kad ant implantų atkurti dantys savo estetika ir funkcionalumu nė kiek nenusileidžia natūraliems dantims, nes atrodo natūraliai, yra stabilūs ir nesukelia diskomforto, tad pacientai gali nevaržomai šypsotis, kalbėti ir valgyti kietą maistą. Dantų atkūrimo implantais gydymo metodikų naujovėmis nuolat besidominti specialistė tvirtina, kad tai – racionalus ir patikimas sprendimas, padedantis sugrąžinti prarastus dantis.

Apie gydymo metodiką „visi ant keturių“ 

Prieš gydymo implantais procedūrą pacientui atliekami klinikiniai tyrimai ir kompiuterinės tomografijos analizė, leidžianti įvertinti kaulo kiekį ir kokybę. Tuomet sudaromas gydymo planas ir parenkamas tinkamiausias gydymo metodas.

Pasitelkiant gydymo metodiką „visi ant keturių“, to paties vizito pas gydytoją metu į paciento žandikaulį įsriegiami keturi titaniniai implantai, o ant jų tvirtinami stabilūs ir pilnai kramtymo funkciją atkuriantys laikinieji dantys. Iš karto po implantavimo pacientas gali kramtyti maistą, taip pat nesutrikdoma nei jo darbinė veikla, nei socialinis gyvenimas. Po kurio laiko laikinieji dantys pakeičiami tvirtais ir ilgaamžiškais nuolatiniais dantimis. Šią gydymo metodiką galima derinti su momentinio implantavimo procedūra, kurios metu implantai sriegiami į ką tik pašalinto danties vietą. Tai itin patogu tuomet, kai paciento žandikaulyje yra belikę tik keli nepatikimi dantys.Šiai procedūrai nėra taikomi nei amžiaus, nei bendros paciento sveikatos būklės apribojimai, išskyrus atvejus, kai pacientams yra diagnozuotos labai sunkios širdies ar kraujagyslių, kepenų, onkologinės ligos arba nekontroliuojamas cukrinis diabetas.Didelę įtaką implantais atkurtų dantų ilgaamžiškumui turi paciento asmeninė dantų priežiūra. Vilniaus odontologijos centro specialistė J. Buinovska pabrėžia, kad po procedūros derėtų atsisakyti žalingų įpročių, keletą kartų per dieną kruopščiai valyti dantis šepetėliu bei tarpdančių siūlu ir bent kartą per metus apsilankyti pas odontologą. Tai padės užtikrinti, kad naujais dantimis galėsite džiaugtis ne vieną dešimtmetį.

Kviečiame pacientus į šviečiamąjį nemokamą seminarą apie dantų atkūrimą. 

Pranešimą paskelbė : Žygimantas Kvartūnas, Diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacija