Naudinga

Santariškių ligoninės mažųjų pacientų kasdienybę praskaidrino senųjų amatų mokykla

Ir mokėsi, ir greičiau sveiko. Vilniaus Santariškių ligoninė beveik visus metus buvo virtusi senųjų amatų mini dirbtuvėlėmis, kurios praskaidrino ligoninės kasdienybę. Ligoninėje vyko įvairiausi edukaciniai užsiėmimai, kurių metu mažieji pacientai bei juos slaugantys tėveliai įgijo žinių apie senuosius amatus, išbandė senąsias technologijas, lavino vaizduotę bei kūrybiškumą.  Šioje gydymo įstaigoje neseniai baigėsi unikalus VšĮ „Amatų gildija“ sumanytas ir vykdytas projektas, pavadinimu „Amatų mokyklėlė vaikų ligoninėje“. Šių užsiėmimų metu vaikai ir suaugusieji mokėsi tokių senųjų amatų kaip keramikos, audinių marginimo, veltinio vėlimo, juvelyrikos, pynimo iš vytelių, sodų rišimo, odininkystės, siuvimo, juostų audimo, rišimo ir vijimo, verpimo, kaulo ir rago apdirbimo, beržo tošininkystės, vitražo, popieriaus marmuravimo. Visus užsiėmimus vedė ir amato subtilybes atskleidė įvairūs tradicinių amatų meistrai iš VšĮ „Amatų gildija“, Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos, Ukmergės kultūros centro, amatininkų klubo „Dvaro meistrai“, eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“. Visi šie amatininkai yra savo amato sričių profesionalai, daugelis jų sertifikuoti tautinio paveldo meistrai, dalyvaujantys edukacinėje veikloje ir užsienyje. Didelė dalis šių amatininkų yra istorikų, archeologų.

 

Norint pažinti tautą, būtina pažinti pagrindinius jos užsiėmimus ir verslus, darbo įrankius, pastatus, papročius, mano šio projekto sumanytojai.

 

Tokie užsiėmimai buvo naudingi ne tik mažiesiems pacientams, bet ir patiems amatininkams. Jiems tai buvo puiki proga perduoti savo žinias jaunajai kartai bei mokėsi dirbti ir bendrauti su sergančiais vaikais.

 

Šio projekto tikslas – plėsti vaikų ir jaunimo bei suaugusiųjų edukacinę veiklą, pristatant Lietuvos tautinį paveldą, sudarant krašto sąlygas krašto etninės kultūros perimamumui, tęstinumui ir sklaidai.

 

Bendras projekto vykdymo laikotarpis 2018 m sausio 9 iki gruodžio 18 dienos.

Edukaciniai užsiėmimai vyko kiekvieną antradienį, 50 kartų.

 

Šisp projektas yra tęstinis. VšĮ „Amatų gildija“ ketverius metus, 2014-2017 m., vykdė tą patį projektą tuo pačiu pavadinimu, dalinai finansuotą Lietuvos kultūros tarybos. Šie edukaciniai užsiėmimai puikiai pasiteisino ir sulaukė didelių padėkų iš Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos personalo bei mažųjų pacientų ir jų tėvelių.

 

Tel. pasiteirauti plačiau – VšĮ „Amatų gildija“ direktorė Ramunė Butrimaitė 864538044

Pranešimą paskelbė: Ramunė Butrimaitė, VšĮ „Amatų gildija”