Naudinga

Programišiai sutrikdė ligonių kasos interneto svetainės darbą

Dėl kibernetinės atakos antradienį buvo sutrikdyta Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) interneto svetainė. Vilniaus TLK svetainė patyrė ataką, kurios metu buvo siunčiama daugybė užklausų iš įvairių interneto taškų, siekiant sutrikdyti www.vilniaustlk.lt veikimą.

Pirminiais duomenimis, programišių išpuoliai buvo vykdomi iš įvairių kompiuterių. Šiuo metu Vilniaus TLK svetainė funkcionuoja tinkamai. Ligonių kasų specialistai nedelsiant informavo atitinkamas saugumo tarnybas apie įvykdytus išpuolius.

„Ligonių kasų informacinių technologijų specialistai ėmėsi visų reikiamų priemonių, kad nebūtų sutrikdyti kiti informaciniai ištekliai. Valstybinės ligonių kasos, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio teritorinių ligonių kasų interneto svetainės taip pat buvo patikrintos, jos šiuo metu veikia įprastu režimu“, – sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Rimantas Zagrebajev.

Ligonių kasų interneto svetainėse yra skelbiama tik vieša informacija be asmens duomenų.

Šiuo metu internetu gyventojams pasiekiamos šios paslaugos:

  • Viena iš paslaugų leidžia patiems gyventojams sužinoti, kiek kainavo jų gydymas ir vaistai. Tai padeda išvengti situacijų, kai gydymo įstaigoje prašoma susimokėti už paslaugą, kuri jau buvo apmokėta Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.
  • Taip pat internetu galima pasitikrinti, ar pacientas yra draustas privalomuoju sveikatos draudimu, o tai reiškia – sužinoti, ar paslaugas gydymo įstaigoje gaus nemokamai.
  • Dar viena iš paslaugų leidžia greitai ir patogiai gyventojui užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę, kurią tereiks atsiimti teritorinėje ligonių kasoje.
  • Kita elektroninė paslauga – galimybė pasitikrinti eiles gydymo įstaigose. Šios paslaugos dėka visos Lietuvos mastu žmogus gali pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje yra trumpiausia laukimo eilė pas reikiamos srities gydytoją specialistą, endoprotezavimo operacijai ar medicininei reabilitacijai. Duomenys apie eiles yra atnaujinami kiekvieną darbo dieną, todėl gyventojai nuolat ras aktualią informaciją.
  • Be to, gyventojai gali peržiūrėti ortopedijos įmonių sąrašus ir ortopedijos priemonių katalogus.

Ligonių kasos kviečia:

 Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.  

Pranešimą paskelbė: Vita Lyskoitienė, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos