Naudinga

Pavasarį pasitikime kupini jėgų – „Sveikatos dienos 2019“ parodoje

Kovo 1-3 dienomis didžiausioje Baltijos šalyse „Žalgirio“ arenoje vyks kasmetinis renginys „Sveikatos dienos“. Tai sveikatinimo, gydymo, reabilitacijos ir natūralios medicinos naujoves pristatanti paroda. Renginys žada per 65 plataus spektro seminarų ir pranešimų apie sveikatą, kelių dienų konferencijas ir specialistų konsultacijas.  

Parodoje dalyvaus per šimtą dvidešimt dalyvių, tarp jų gydymo įstaigos, farmacijos įmonės, produktų sveikai gyvensenai tiekėjai. Renginio metu visi norintys galės atlikti nemokamus sveikatos tyrimus ar sudalyvauti kraujo donorystės akcijoje.

Šiemet organizatoriai nusprendė atkeipti ypatingą dėmesį tiek į gydymą, tiek ir į sveikatos palaikymą. Kiekvieną parodos dieną lankytojų prie įėjimo į „Žalgirio“ areną lauks šiaurietiškojo ėjimo instruktorius, kuris ves pažintinį užsiėmimą Nemuno saloje. Į parodą atvyksiantys Lietuviškos pirties bičiulių draugijos meistrai dar neįėjus į parodą pavaišins žolelių arbata ir pakvies pasišildyti prie krosnelės.

Konferencija apie medicinines kanapes

Parodos metu vyks konferencija „Kanabinoidai: mokslas, praktika ir mitai“. Fitokanabinoidų tyrimų instituto duomenimis, šių iš kanapių kilusių medžiagų terapija susilaukia vis didėjančio visuomenės susidomėjimo. Renginio metu specialistai kalbės apie kanabinoidų naudojimą autoimuninių ir neurodegeneracinių ligų gydymui ir jų pritaikymą onkologijoje. Lankytojai susipažins su fitokanabinoidų terapijos moksliniu pagrindimu ir praktika pasaulyje ir Lietuvoje.

Seminarai: nuo sporto renginių iki paskaitų apie vakcinavimą

Penktadienį parodos programoje svarbią vietą užims seminarai apie visuomenės sveikatą. Vystantis įvairioms ūkio sritims, atsirandant platesnėms keliavimo galimybėms, kylant gyvenimo kokybei, kartu kyla ir nauji iššūkiai. Tad parodoje bus kalbama apie antimikrobinį atsparumą, aplinkos įtaką sveikatai, fizinio aktyvumo svarbą, kviečiama diskusijai apie gripo ir naujas vaikų vakcinas. Be to, lankytojai galės sudalyvauti renginyje ir susipažinti su kinų medicinos įtaka gerai savijautai.

Antroji parodos diena bus skirta sveikatingumo tendencijoms: pranešimų bus nuo organizmo būklės diagnostikos iki augalinės mitybos iššūkių, nuo Kėgelio pratimų dubens raumenims iki funkcinio treniravimosi inovacijų. Dar viena šių metų parodos naujovė – tokie renginiai, kaip „Vaistų toleravimo (DNR) tyrimas: ar tikrai geriate Jums tinkančius vaistus?“, „NaPro technologija. Alternatyva dirbtiniam apvaisinimui“, o pranešimu „Ko odontologas tau nepasako?“ prasidės seminarų ciklas apie burnos ir dantų problemas.

Trečiąją renginių dieną lankytojams paruoštos paskaitos ne tik apie taisyklingą mitybą, mankštas ir masažo naudą, bet ir apie emocinę sveikatą. Lankytojai bus supažindinami su dvasinių būsenų lavinimo praktikomis, nerimo, streso ir baimių nuraminimo būdais, seminare „Pykčio anatomija“ bus analizuojamos pykčio priežastys ir ieškoma naujų pozityvių pykčio raiškos būdų.

Sveikatos dienos – vieta atrasti naujų sveikatingumo būdų, susipažinti su medicinos įstaigų, sanatorijų paslaugomis, pasikonsultuoti su specialistais ir suplanuoti savo sveikos gyvensenos programą.

Daugiau informacijos galite rasti www.expo.lt

Pranešimą paskelbė: Ilma Gibavičienė, UAB „Ekspozicijų centras”