Naudinga

Patarimai planuojantiems gauti vartojimo paskolą

Vartojimo paskola yra pinigai, kuriuos skolinatės iš banko, norėdami nusipirkti prekių ar paslaugų sau ar savo šeimai. Vartojimo paskola išduodama tik fiziniams asmenims, ji negali būti išduota įmonei. Paskola yra labai patogi finansinė priemonė, tačiau jūs turite žinoti, kaip ją teisingai panaudoti.

Įvertinkite savo galimybes

Apskaičiuokite, kiek pinigų ir kuriam laikui jums jų reikia. Tačiau nepamirškite, kad turėsite grąžinti ne tik šiuos pinigus, prie jų bus pridėtos palūkanas ir galimos papildomos išlaidos.

Jei maždaug pusė jūsų metinių pajamų išleidžiama visoms paskoloms apmokėti, kyla pavojus, kad nesugebėsite grąžinti skolos. Tai optimalu, kai mokėjimai neviršija 40% mėnesinių pajamų, ir tai darydami jau turite finansinį saugumą. Reikėtų atidžiai apsvarstyti būsimas dideles, vienkartines ir reguliarias išlaidas prieš rašant prašant paskolos.

Norėdami priimti sprendimą dėl galimybės paskolai gauti, turėtumėtegauti išsamią informaciją apie paskolų teikimo sąlygas, įskaitant visus be išimties mokėjimus, susijusius su paskolos gavimu ir jos grąžinimu.

Prieš pasirašydami paskolos sutartį, atidžiai ją išstudijuokite. Jei įmanoma, pasiimkite paskolos sutartį namo, atidžiau išstudijuokite jos sąlygas, nustatančias jūsų įsipareigojimus ir atsakomybes, įsitikinkite, kad paskolos sutartyje nėra sąlygų, kurių nežinote ar kurių prasmė jums neaiški. Jei nesuprantate kokių nors kredito sąlygų, paprašykite kredito įstaigos darbuotojų paaiškinimų ir atitinkamų dokumentų, nurodykite jus dominančius klausimus.

Pasirašydami paskolos sutartį, sutinkate su visomis jos sąlygomis ir prisiimate įsipareigojimus jas įvykdyti, įskaitant pagrindinės skolos sumos grąžinimą laiku ir visų mokėtinų mokėjimų sumokėjimą už nevykdymą, dėl kurio kreditorius turės teisę pareikšti ieškinį teismui.

Pasirašykite paskolos sutartįtik tuo atveju, jei esate tikri, kad visos jos sąlygos jums yra aiškios, tiksliai žinote, kokius mokėjimus ir kada turėsite atlikti, ir esate įsitikinę, kad galite tai padaryti.