Naudinga

Patarimai, kaip prailginti savo išmaniojo telefono tarnavimo laiką

„iPhone 13“ ir „iPhone 13 Pro“, „Samsung S22 Ultra“ ir kiti išmanieji telefonai yra nuostabūs kasdieniai pagalbininkai, tačiau jie kainuoja nemažus pinigus, todėl kylant naujų išmaniųjų telefonų kainoms, ilgesnis turimo išmaniojo telefono tarnavimo laikas ilgainiui gali padėti sutaupyti nemažai pinigų.

Laimei, nebūtina tapti išmaniųjų technologijų ekspertu, kad pasinaudotumėte praktiškais patarimais, kaip padidinti savo išmaniojo telefono ilgaamžiškumą. O kadangi mūsų surinktų patarimų laikytis yra ganėtinai lengva, dar šiandien galite pradėti keisti savo įpročius ir prailginti telefono tarnavimo laiką.

Nesvarbu, ar ką tik įsigijote naują išmanųjį telefoną, ar apie tokią galimybę tik galvojate, skubame jus supažindinti su keliomis naudingomis įžvalgomis apie tai, kaip kuo ilgiau išsaugoti nepriekaištingą išmaniojo telefono būklę.

Būtinai įsigykite kokybišką telefono dėklą

Ar jums patinka jūsų „iPhone 13 Pro“ išmanusis telefonas? Kodėl gi jo neapsaugojus telefono dėklu? Žinoma, puikiai suprantame – jei jūs dievinate savo išmaniojo telefono išvaizdą, iš pirmo žvilgsnio net ir ploniausi Apple iPhone 13 Pro deklai jums gali atrodyti „per daug“. Be to, juk iš tikrųjų malonu matyti savo telefoną tokį, koks jis yra.

Tačiau iš tikrųjų telefono dėklas yra labai išmintingas pasirinkimas, kadangi jo dėka jūsų mylimas išmanusis telefonas yra tinkamai apsaugomas nuo sudužimo ar kitų galimų fizinių pažeidimų. Mokėdami už brangiai kainuojantį telefono ekrano remontą arba braukdami pirštu per įtrūkimų voratinklį tikrai pradėsite svajoti apie naujo telefono pirkimą – arba bent jau gailėtis, kad iš pradžių neįsigijote patikimo telefono dėklo.

Ir tikrai nėra būtina rinktis brangiausio dėklo, tačiau jei jį turėsite, tai tikrai padės prailginti jūsų išmaniojo telefono tarnavimo laiką. Jau nekalbant apie tai, kad dėklo naudojimas reiškia, jog telefonas išliks nepriekaištingos būklės ir, atėjus laikui jį pakeisti kitu, greičiausiai bus išsaugojęs didesnę perpardavimo vertę. 

Prižiūrėkite ekraną bei užtikrinkite jungčių švarą

Sutikite, tikrai nenorite naudoti išmaniojo telefono, ant kurio daugybė riebalų ir kitų nešvarumų! Tuo tarpu naudodami švarų ir blizgantį telefoną jaučiamės kur kas maloniau, ypač jei tai reiškia, kad dulkės ir nešvarumai netrukdo sklandžiam telefono veikimui. 

Net jei naudojate dėklą, retkarčiais skirkite kelias minutes ir nuvalykite visus nešvarumus telefono jungtyse. Tuo tarpu telefono ekraną, šonus ir nugarėlę galite reguliariai nuvalyti su telefonų valymui skirtomis servetėlėmis.

Tačiau jei norite, kad jūsų išmaniojo telefono ekranas tarnautų kur kas ilgiau ir jums nereikėtų patirti didelių išlaidų jo remontui, kartu būtų naudinga įsigyti ir apsauginį ekrano stikliuką. Nepaisant to, ar jums būtų reikalingas Apple iPhone 13 / 13 Pro apsauginis stikliukas, ar norite įsigyti ekrano apsaugą savo išmaniajam telefonui, veikiančiam su „Android“ operacine sistema, šiuolaikinėje rinkoje galite rasti labai didelį apsauginių stikliukų asortimentą, padėsiantį apsaugoti jūsų išmaniojo telefono ekraną.

Programėlių šalinimas gali padėti atgaivinti lėtai veikiantį telefoną

Telefonai turi ribotą atminties kiekį, todėl svarbu, kad nenaudojamų programėlių būtų kuo mažiau. Reguliariai ištrindami iš telefono nenaudojamas programėles sutaupysite vietos saugykloje ir neleisite programėlėms veikti fone, naudoti brangių išteklių ir lėtinti jūsų išmanųjį įrenginį. 

Peržiūrėkite mobiliųjų programėlių sąrašą arba pagrindinį ekraną ir pašalinkite visas programėles, kurias kažkada dėl kokių nors priežasčių įdiegėte, bet niekada nenaudojote. Pašalinti programėles „iPhone“ išmaniajame telefone paprasta – tiesiog ilgiau spauskite ant programėlės piktogramos, kol ji bus pasirinkta. Iš programėlės piktogramos pamatysite išsiskleidžiantį langelį, o tuomet pasirinkite pašalinti programėlę. Tada galėsite pasirinkti, ar pašalinti programą iš telefono, ar tiesiog pašalinti ją iš pagrindinio ekrano.

„Android“ naudotojai turi šiek tiek daugiau galimybių, tačiau gali vadovautis panašiu metodu: ilgiau spustelėkite programėlės piktogramą, pasirinkite „i“, rodomą prie „App Info“, ir pasirinkite „Uninstall“ („Pašalinti“).

Venkite perkrauti ir perkaitinti telefono akumuliatorių

Egzistuoja keletas mitų, susijusių su telefono akumuliatoriumi ir jo būkle. Pavyzdžiui, greitas įkrovimas nė kiek nepakenks akumuliatoriui, tačiau nuolatinis telefono išsikrovimas iki nulio gali pakenkti. 

Telefonas taip pat veiks ilgiau, jei vengsite laikyti jį ten, kur jo akumuliatorius gali perkaisti, pavyzdžiui, palikti jį tiesioginiuose saulės spinduliuose, jei karštą dieną laiką leidžiate lauke. Telefonas išsijungs pats, jei bus per karštas, tačiau tai kelia didelę papildomą įtampą akumuliatoriui, o tai gali sutrumpinti jo tarnavimo laiką.

Pradėkite rūpintis telefono akumuliatoriumi nuo tos dienos, kai tik įsigysite savo išmanųjį telefoną, ir pamatysite, kad tai atsipirks, kai po metų ar dvejų akumuliatorius vis dar puikiai veiks. 

Pakeiskite sugedusį akumuliatorių, o ne telefoną

Net jei viską atlikote pagal taisykles, vis tiek gali būti, kad laikui bėgant akumuliatorius vis greičiau išsikraus. Užuot keitę visą telefoną, pabandykite pakeisti akumuliatorių. Dažnai šis paprastas ir ekonomiškas sprendimas gali prailginti telefono veikimo laiką keliais mėnesiais ar net metais. Žinoma, būtų kur kas lengviau, jei dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų vis dar būtų gaminami su išimamais akumuliatoriais, tačiau vietoj to šiandien dauguma telefonų turi įmontuotus akumuliatorius, kurių negalima pakeisti neišardžius paties telefono.

Jei esate pakankamai techniškai išprusęs ir drąsus, galite įsigyti įvairius „pasidaryk pats“ rinkinius ir patys pakeisti savo „iPhone“ arba „Android“ akumuliatorių. Kita vertus, „iPhone“ naudotojai gali kreiptis į artimiausią „Apple“ parduotuvę, o „Android“ naudotojai gali pasinaudoti telefonų remonto specialistų teikiamomis paslaugomis.

Nepraleiskite programėlių atnaujinimų – jie yra svarbūs

Norint, kad telefonas veiktų kuo greičiau ir be jokių trikdžių, svarbu atnaujinti operacinę sistemą ir trečiųjų šalių programėles, kai rinkoje pasirodo jų atnaujinimai. Šie atnaujinimai ilgai neužtrunka, o jų nauda gali būti didžiulė: nuo klaidų ištaisymo ir saugumo problemų sprendimo iki pakeitimų, kurie suteikia naujų funkcijų ir pagerina bendrą našumą, todėl jūsų išmanusis telefonas veikia sklandžiau ir greičiau. 

Tiek „iPhone“, tiek ir „Android“ išmaniuosiuose telefonuose yra siūlomi automatiniai mobiliųjų programėlių atnaujinimai, kurie turėtų būti įjungti pagal numatytuosius nustatymus. Tai galite patikrinti „Android“ telefone atidarydami „Play Store“, išskleisdami kairėje ekrano pusėje esantį meniu, bakstelėdami „Nustatymai“ ir įsitikindami, kad pasirinkta parinktis „Automatiškai atnaujinti programėles“. O jei turite „iPhone“ išmanųjį telefoną, galite pasirinkti „Settings“ > „App Store“, o tuomet patikrinti, ar parinktis „App Updates“ yra padėtyje „On“. Tačiau ši funkcija neveiks esant mažos galios režimui.

„iPhone“ savininkai turi galimybę leisti telefonui automatiškai įdiegti visus naujus atnaujinimus. Nesijaudinkite, telefonas neatsisiųs ir neįdiegs naujinimų praėjus kelioms minutėms po jų pasirodymo. Vietoj to telefonas atsisiųs naujinį praėjus dienai ar dviem po jo išleidimo ir suplanuos jo diegimą kitam įkrovimo per naktį laikui. Norėdami įdiegti naujinį arba įjungti automatinius naujinius, eikite į „Settings“ > „General“ > „Software Update“. Jei naujinimas yra prieinamas, įdiekite jį. Jei ne, bakstelėkite „Automatiniai atnaujinimai“, kad juos įjungtumėte arba išjungtumėte.

Tuo tarpu „Android“ išmaniajame telefone sistemos atnaujinimus galite patikrinti atidarydami programą „Settings“ ir ieškodami „Software Update“. Arba galite palaukti, kol telefonas įspės, kad laukiama atnaujinimo, ir tada vadovautis jums pateikiamais nurodymais. „Google“ išleidžia „Android“ saugumo atnaujinimus maždaug kiekvieno mėnesio pirmąją dieną, todėl būtų naudinga įpusėjus kiekvienam mėnesiui patikrinti, ar jūsų telefonas turi būti atnaujintas.