Naudinga

Pasikelti motyvaciją ir pataikyti į stiliaus dešimtuką: kokios sportinio stiliaus mados vyrauja šiemet?

Gražūs ir patogūs drabužiai turi itin didelę galią – jie padeda atskleisti charakterį, pabrėžti privalumus, suteikia pasitikėjimo savimi siekiant tikslų darbe, asmeniniame gyvenime ir net sporto salėje. Sportinis stilius jau keletą sezonų iš eilės išlieka svarbiausia tendencija, ir ne be priežasties. Kūno kultūros pamokas mokykloje primenančių sportinių aprangų laikai seniai praeityje – šiandien tiek sporto salėse, tiek gatvėse galima išvysti itin originalių sportinių derinių, kurie sužavės net elegancijos mėgėjas.

Motyvuoja ne tik tikslai, bet ir apranga

Kone dažniausias Naujametinis pažadas – skirti daugiau laiko fiziniam aktyvumui. „People Fitness“ sporto klubo vadovė Lina Dranginytė pastebi, jog šis pikas tęsiasi maždaug iki kovo mėnesio. Didžioji dalis sporto klubo narystę įsigija vedini trumpalaikių tikslų, pavyzdžiui, iki vasaros padailinti kūną ir numesti svorio. Motyvacija dingsta gana greitai, jeigu pasirenkamas netinkamas krūvis, pervargstama, tikimasi greitų rezultatų.

Vis dėlto, tingumo akimirkos užeina net ir uoliausiems aktyvaus gyvenimo būdo šalininkams. Anot L. Dranginytės, motyvuoti gali ne tik užsibrėžti tikslai, bet ir graži sportinė apranga, kurią būtų malonu dėvėti.

„Sportinė apranga vaidina didesnį vaidmenį, negu galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jeigu jaučiamės nepatogiai, drabužiai veržia, spaudžia, tai tikrai nemotyvuos sportuoti. O nauja, estetiška, stilinga apranga gali paskatinti ne tik užsukti į sporto salę, bet ir daugiau laiko praleisti lauke, rinktis fiziškai aktyvias veiklas“, – tikina sporto klubo vadovė.

„Membershop“ atstovė Ugnė Radikienė teigia, jog tai, ką dėvėsite sporto salėje, gali lengvai tapti kasdieninio garderobo dalimi. „Sportinis stilius šiandien turi daug veidų – nesvarbu, ar mėgstate priglundančias palaidines su tamprėmis, apsmukusius megztinius su kelnėmis, ar sportinio stiliaus batelius, saviraiškai vietos tikrai daug, ypač jeigu nebijote eksperimentuoti“, – tvirtina ji.

Svarbu jaustis gražiems ir energingiems

L. Dranginytė pastebi, jog dar prieš keletą metų sporto salėje vyravo juodų tamprių ir vienspalvių palaidinių deriniai. Šiandien žmonės nori išsiskirti, nebijo rinktis ryškesnių spalvų, įdomesnio dizaino sportinių drabužių.

Nepaisant estetikos, svarbu atsižvelgti ir į kitus aspektus. „Tam, kad būtų patogu sportuoti, reikia pasirinkti praktikuojamui sportui pritaikytą patogią avalynę. Patariu pirkti neperšviečiamus, drėgmę garinančius drabužius. Na, o kai jau užsitikrinote, kad drabužiai nekels jokio fizinio diskomforto, išsirinkite derinius, su kuriais jausitės gražūs, energingi“, – siūlo L. Dranginytė.

Šiuo metu itin populiarios tamprės aukštu liemeniu, kurios ne tik patogios, bet ir padailina figūrą. Tai vienas iš drabužių, kuriuos sporto klubo klientės noriai derina su kasdieninio garderobo detalėmis, pavyzdžiui, laisvomis palaidinėmis arba marškinėliais, juos suveržia diržu.

Iš dviračių trasos – į gatvę arba vakarėlį

U. Radikienė pasakoja, jog sportas išlieka vienu didžiausių įkvėpimo šaltinių dizaineriams. Kūrėjai nebijo laužyti gero skonio taisyklių ir sportinės aprangos elementus skolinasi vis drąsiau, tiesmukiškiau. Prie sportinių detalių populiarinimo prisideda ir stilistai, nuomonės formuotojai, kurių įvaizdį siekia atkartoti gausi sekėjų minia.

Pavyzdžiui, elegantiško palto ir iš jo kyšančio megztinio su gobtuvu derinys jau mažai ką nustebins. Gėlėta suknelė atrodys ne tokia vaikiškai naivi, derinama su bėgimo bateliais. Sportinio tipo palaidinės derinamos su raštuotais sijonais. Oficialus švarkas ir glaustinukė gali būti dėvimi su sportinio stiliaus kelnėmis ir aukštakulniais.

„Norint pritaikyti tokį netradicinį derinį šventinei progai, visgi svarbu atkreipti dėmesį, kokias kelnes renkatės – itin efektingai atrodo iš šilko ar kito švelnaus audinio pasiūtos kelnės su kišenėmis ir surišamos raišteliais, tarsi sportinis drabužis“, – pažymi U. Radikienė.

Visgi ne visi iš sportinio garderobo pasiskolinami drabužiai yra stilizuojami ar pagražinami, kad juos būtų galima pritaikyti kasdienybei. Štai, naujausia tendencija – dviratininko šortai išpopuliarėjo organiškai. Juos galima dėvėti tiek su švarku, tiek su paprasta palaidine šiltą pavasario ar vasaros dieną.

Nuotraukas rasite čia: https://we.tl/t-uaulX3tAj9

Pranešimą paskelbė: Aistė Stalmokaitė, UAB „INK agency“