Naudinga

Pagerbti sveikatos apsaugos sistemos lyderiai

Penkioliktą kartą Vilniuje buvo išdalinti svarbiausi sveikatos apsaugos sistemos apdovanojimai „Metų vadovas 2017“. Šį kartą renginys skirtas Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Todėl pagrindinę idėją – pagerbti ir skatinti per metus daugiausiai pasiekusius sveikatos lyderius – papildė dar viena. Atkreiptas dėmesys į jaunuosius talentus, sėkmingai besidarbuojančius šalies gydymo įstaigose ir jau pasiekusius nemažai pergalių, kurios vertinamos ne tik bendraamžių ar profesijos asų, bet ir pacientų.

Medikų bendruomenė, visuomeninės organizacijos, žmonės, neabejingi sveikatos apsaugai, aktyviai dalyvauja rinkimuose. Tai – padėka tiems, kurie kasdien rodo pavyzdį, kokie žmonės turi Lietuvą vesti į kitą šimtmetį. Veiklos įvertinimas, kurį atlieka ekspertų komisija, taip pat svarbus kriterijus. Tai – naudingumo bendruomenei konkrečiais, įvertintais darbais išraiška.

Todėl, kai į iškilmingą vakarą pasveikinti medikų elitą susirenka kviestiniai asmenys, valdžios institucijų vadovai, savivaldybių merai, žinomi visuomenės veikėjai, nominacijos įgauna ypatingą svarbą. Tai – ne tik įvertinimas, bet ir pagarba profesijai, kuri yra aukščiau skandalų, nesusikalbėjimo ar blogų vadybinių sprendimų.

Už gyvenimo nuopelnus apdovanoti Jūratė ir Česlovas Norvaišos.

Daugeliui žmonių Jūratė ir Česlovas Norvaišos geriau žinomi kaip ilgamečiai Lietuvos sportinių, Lotynų Amerikos ir standartinių šokių čempionai, ne vieną talentingą šokėjų porą išugdę treneriai, tačiau tikroji jų profesija – medicina. Baigę mokyklą jie abu įstojo į Kauno medicinos institutą. Po studijų J.Norvaišienė liko dirbti institute, net 32 metus būsimiems medikams dėstė socialinės higienos kursą, apsigynė disertaciją, 1988 metais tapo docente. Č.Norvaiša iš pradžių dirbo chirurgu Kauno onkologijos dispanseryje, vėliau 28 metus ėjo vyriausiojo gydytojo pareigas Kauno radijo gamyklos sanatorijoje „Banga“. 

„Metų vadovas 2017“ – Antakalnio poliklinikos direktorius Evaldas Navickas.

Įspūdingas faktas! Ką tik atliktos apklausos metu Antakalnio poliklinikos pacientai nurodė, kad net 98 proc. iš apklaustųjų šią gydymo įstaigą rekomenduotų draugams. „Antakalnio poliklinikoje 2017 metais pradėjome teikti platų naujų paslaugų spektrą, kurios mūsų pacientams leidžia visus sveikatos klausimus išspręsti vienoje vietoje. Pernai buvome itin aktyvūs ir teikėme daug siūlymų sveikatos priežiūros sistemos institucijoms sveikatos srities reglamentavimo klausimais ir kai kurie jų buvo įgyvendinti“, – sako poliklinikos direktorius Evaldas Navickas.

Pagarba kolegoms, profesionalumas, sąžiningumas, etiškas elgesys, atidumas ir dėmesys pacientui – tai ne tik žodžiai. Šiomis vertybėmis Antakalnio poliklinikoje vadovaujasi visi: gydytojai, slaugytojai, administracijos darbuotojai. 

„Metų strategas 2017“ – Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

„Strategija – ne šachmatų partija, greičiau lošimas kortomis: čia niekada negauni tų pačių pozicijų. Turi žaisti pagal situaciją. Iliuzija, kad pinigai nukrenta iš dangaus, manau, užsilikusi nuo senesnių laikų“, – teigia Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša. Laikinoji sostinė metų pradžią pasitiko permainomis. Penkios miesto poliklinikos po susijungimo dabar veikia kaip viena gydymo įstaiga.

„Šiemet po reorganizacijos sutaupysime beveik milijoną eurų. Šios lėšos bus skirtos darbo užmokesčiui, pirmiausia gydytojams, kelti“, – sako Paulius Kibiša.

„Metų administratorius 2017“ – Šiaulių centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis.

Ilgametes tradicijas puoselėjanti Šiaulių centro poliklinika jau užsitarnavo pacientų pagarbą ir pasitikėjimą. Siekdama patenkinti vis didėjantį sveikatos paslaugų poreikį ir norėdama palengvinti jų prieinamumą, gydymo įstaiga nuolat plečia teikiamų paslaugų spektrą. „Siekdami teikti saugesnes ir kokybiškesnes paslaugas atnaujinome patalpas, poliklinikos materialinę bazę, įsigijome pačios moderniausios medicinos diagnostikos įrangos, įsteigėme naujas paslaugas“, – pasakoja VšĮ Šiaulių centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis.

„Metų proveržis 2017“ – Šiaulių ilgalaikio gydymo ir reabilitacijos centro direktorė Inga Tamosinaitė.

„Siekiame būti geriausi. Nesame slaugos namai. Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centras yra gydymo įstaiga, teikianti palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugas. Dažniausiai pas mus gydomi onkologinėmis, nervų sistemos, širdies ir kraujagyslių bei kitomis ligomis sergantys pacientai, taip pat patyrusieji traumas. Dalis pacientų, pavyzdžiui, patyrę insultą ar traumas, padedant mūsų kompetentingiems specialistams, po truputį stojasi ant kojų ir iš mūsų centro važiuoja į reabilitacijos įstaigas“, – sako Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro direktorė Inga Tamosinaitė.

„Profesijos autoritetas 2017“ – Klaipėdos jūrininkų ligoninės Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Nerijus Klimas.

„Reanimacijos skyriai daugeliui asocijuojasi su mirtimi. Mano nuomone, atvirkščiai, tai vieta, kur visomis įmanomomis priemonėmis kovojama už gyvybę“, – sako Klaipėdos jūrininkų ligoninės Anesteziologijos-intensyvios terapijos skyriaus vedėjas gydytojas anesteziologas reanimatologas Nerijus Klimas. Anot jo, anesteziologo vaidmuo yra labai svarbus, mat anestezijos būdo, stebėsenos, medikamentų parinkimas ir žinios leidžia susidoroti su iššūkiais. Kasdien darbe susiduriantis su mirtimi gydytojas sako labiausiai vertinantis gyvenimą. 

Nominacijos „Kylanti žvaigždė 2017“ laureatas – Santaros klinikų gydytojas anesteziologas-reanimatologas Ernestas Gaižauskas.

Įsivaizduokite – gulite Santaros klinikų Reanimacijos skyriuje ir ruošiatės nemaloniai procedūrai. Į palatą įžengia jaunas gydytojas, pasidabinęs šmaikščia kepuraite, pasiteirauja, gal norėtumėte paklausyti „Pink floyd“, „Skylės“ ar kokio „džiaziuko“, nusišypso plačia šypsena ir ramina, kad viskas bus gerai. Sakysite, kad tokios situacijos būna tik filmuose? Ne, entuziastingas gydytojas anesteziologas-reanimatologas Ernestas Gaižauskas daugiau nei dvejus metus rūpinasi ne tik gydymu, bet ir pacientų komfortu. Maža to, įkūrė „Pozityvių idėjų“ asociaciją, nes, kaip pats sako, norėjo padaryti ką nors gero ir prasmingo.

Pranešimą paskelbė : Lina Toločkienė, UAB „Lietuvos sveikata“