Grožis

Pagalba odai žiemą: kas padės, o kas gali pakenkti

Dienos žiemą trumpesnės, bet noras atrodyti patraukliai nesumažėja. Vėsiuoju metų laiku mūsų oda susiduria su įvairiomis grėsmėmis, todėl turime padėti jai. Be to, nuo vėlyvo rudens iki pavasario verta pasirūpinti vasarą padaryta saulės žala ir išspręsti odos problemas. Į ką sutelkti dėmesį prižiūrint odą žiemos mėnesiais?

Neskubėkite keisti visos odos priežiūros rutinos išsyk. Geriausia pokyčius atlikti pamažu, atsižvelgti į odos reakcijas, požymius. Jei oda šerpetoja, tapo sausa dėl sauso patalpų oro, atšiauraus vėjo ar kritulių, rečiau ar laikinai nenaudokite rūgščių, eksfolijuojančių priemonių, taip pat produktų su abrazyviomis dalelėmis. Šveitiklis su karbamidu – geras pasirinkimas jautriai odai žiemos mėnesiams.

Tepkite SPF. Nors atrodo, kad vasara jau užmarštyje, visgi, jei iš tiesų norite apsaugoti odą nuo ankstyvo senėjimo, ir toliau naudokite apsauginį kremą nuo ultravioletinių spindulių. Nors UVB spindulių vėsiuoju metų laiku yra mažiau, UVA spindulių, kurie atsakingi už odos senėjimą – ne. Rekomenduojama net ir rudenį, žiemą naudoti priemones, kurios turi aukštą UVA reitingą.

Metas profesionalioms procedūroms. Gydytojai dermatologai sutartinai tvirtina – žiema yra puikus metų laikas gydyti odą, gerinti jos būklę, naikinti saulės padarytą žalą. To, ko vengėte vasarą – cheminių šveitimų, lazerinių procedūrų – imkitės būtent nuo vėlyvo rudens iki pavasario.

Pigmentinių dėmių šalinimas, odos atnaujinimas lazeriniais prietaisais idealiai tinka, kai mažai saulės. Pigmentinių dėmių atsikratyti paprasta – pakaks vos 1 ar dviejų apsilankymų estetinės ir lazerinės medicinos klinikoje „Era Esthetic“, ir aleksandrito lazeris pašalins saulės ar hormonų padarytą žalą. Aleksandrito lazeris pašalina amžines, per nėštumą, dėl saulės atsiradusias dėmes. Po procedūros jos patamsėja, o po 3–7 dienų pradeda šviesėti  ir galiausiai išnyksta. Procedūra ne tik panaikins pigmentines dėmes, bet ir pagražins odą, nes lazeris skatina kolageno sintezę. 

Jei vargina daugiau odos problemų nei pigmentinės dėmės, pasidomėkite frakciniu odos atjauninimu su „Fraxel Dual“ lazeriu. Jis įveikia ne tik dėmeles, bet ir mažina raukšles, randus, pakelia ir stangrina odą. „Fraxel Dual“ veikia intensyviai, skatindamas odoje regeneracinius procesus. Lazeris veikia dviguba jėga: paveikia tiek giliuosius odos sluoksnius, tiek skatina paviršinį odos nusluoksniavimą ir atnaujinimą.

Nepamirškite skirti dėmesio ir kūno odai. Žinote, kad ją reikia maitinti, drėkinti. Tačiau ar pasiryšite padaryti dar daugiau? Leiskite odai pamiršti aštrius peiliukus, įpjovimus, skausmingą depiliaciją vašku ar epiliatoriumi. Yra tikrai geresnis ir efektyvesnis depiliacijos būdas, kuris dar ir ilgalaikis. Tai plaukų šalinimas lazeriu. O geriausias pasirinkimas šalinti plaukus – galingiausiais šiuo metu rinkoje aleksandrito lazeriais „GentleLase Pro“ ir „GentleMax Pro“. Šie lazeriai pranašesni už kitus savo efektyvumu. Tai pagrindinis rodiklis, jei norite greito ir ilgalaikio poveikio. Aleksandrito lazeriai be skausmo sunaikins net iki 95 % plaukelių per suplanuotą kursą.

Visas lazerines procedūras geriausia atlikti žiemą, nes sumažinama nepageidaujamų reakcijų rizika.

Drėkinimas vis tiek reikalingas. Klystate manydami, kad odai drėkinimas svarbus tik vasarą. Drėkinti odą reikia ir žiemą, bet geriausia, priešingai nei vasarą – vakare. Atėjus šaltesniam orui ir prasidėjus šildymo sezonui, oda išsausėja ir dažnai tampa jautresnė. Įsitikinkite, kad suteikiate jai pakankamai drėgmės visą dieną.

Ypatingai odą palepina ir giliai drėkina efektyvioji „Hydrafacial“ procedūra, sudaryta net iš 3 etapų. Viena procedūra suteikia keleriopą poveikį: oda atnaujinama, giliai išvaloma, intensyviai drėkinama, sprendžiamos įvairios odos problemos ir pristabdomas odos senėjimas. Skamba puikiai, tiesa? Tai dar ne viskas. Nors tai yra itin efektyvi odos SPA programa, ji kartu yra švelni, todėl puikiai tinka ir žiemą, netgi jautriai odai. Po procedūros veidas nebus paraudęs, jums nereikės skubėti namo ar būtinai planuoti procedūrą prieš savaitgalį, kad oda spėtų atsigauti. „Hydrafacial“ procedūros rezultatas matomas iškart, tad idealiai tinka prieš svarbias datas.

Norėdamos suteikti daugiau drėgmės odai, pakoreguokite kasdienę rutiną. Kavą pakeiskite žaliąja arbata, kuri turi puikų antioksidacinį poveikį. Apribokite suvartojamo alkoholio kiekį, vartokite daugiau vandens. Namuose atlikite švelnų odos valymą, kad odos barjeras būtų kuo sveikesnis. Jei odą po prausimo tempia, tikėtina, kad prausiklis pažeidė odos barjerą. Nusiprausus oda turi išlikti rami ir sudrėkinta, todėl jei jaučiate kitaip, nedelsdami ieškote drėkinamojo kremo. Galbūt prireiks ir švelnesnio prausiklio.

Vakarinė odos priežiūra. Nesuklysite vakare odą ištepusios stipresnio poveikio kauke, kuri turi atkuriamąjį poveikį. Jose įprastai daug ingredientų, kurie giliai drėkina ir atnaujina arba išlaiko odos barjerinę funkciją. Venkite priemonių su alkoholiu, kvapikliais, kurie sausina ir dirgina. Tarp ingredientų ieškokite skvaleno, lipidų, kurie išlaikys drėgmę odoje. Tačiau atsargiai su grynais aliejais, ypač simondsijų ar arganų. Kasdien naudojant ant odos grynus aliejus gali būti pažeistas lipidų barjeras. Geriausias saugus būdas naudoti aliejus ant odos – maišyti su įprastu kremu.

Kiek koreguosite savo odos priežiūros rutiną? Jei nenorite eksperimentuoti, bet visgi trokštate padėti odai, pasirūpinkite intensyviu drėkinimu. Nesvarbu – tai būtų didesnis vandens suvartojimas, profesionali drėkinanti procedūra, ar gilaus poveikio kaukė, oda jums atsidėkos, o rezultatas gal net paskatins atlikti papildomų žingsnių.