Naudinga

Odontologė įspėja: delsti atkurti dantis – pavojinga

Praradus kelis dantis gyvenimas nesustoja. Tai anaiptol nereiškia, jog reikia susitaikyti su tokia nepavydėtina situacija. Juk prarasti dantys keičia ne tik išvaizdą, bet viską apverčia aukštyn kojom – kasdienius įpročius, komfortą, gyvenimo kokybę. Laimei, susigrąžinti prarastus dantis padeda dantų implantacija. Yra net keli būdai atkurti dantis implantų pagalba, atsižvelgiant į konkrečią situaciją, paciento galimybes ir pageidavimus.

Dantų netekimo priežastys

Dantis prarasti gali bet kokio amžiaus žmonės. Vilniuje įsikūrusios klinikos Euromed gydytoja odontologė Narine Sarukhanyan aptaria dažniausias dantų netekimo priežastis. „Niekas nenori pripažinti, kad galbūt skiria nepakankamai dėmesio dantų priežiūrai, tačiau būtent netinkama burnos higiena yra viena dažniausių dantų netekimo priežasčių. Nepakankamai kruopščiai valantis dantis ar neatliekant profesionalios higienos, kaupiasi apnašos ir didėja rizika atsirasti  dantų ligoms. Negydomos dantų ligos, pavyzdžiui, periodontitas, gali lemti dantų netekimą“, – perspėja gydytoja odontologė Narine Sarukhanyan. Odontologė atkreipia dėmesį, jog dantų būklę ir netekimą ne visuomet galime kontroliuoti patys. Dažnos dantų praradimo priežastys taip pat yra ir paveldimumas, traumos.

Dantų netekusių pacientų būklė ir komplikacijos

Dantų netekę pacientai susiduria su daugybe nepatogumų. Paprašius apibūdinti dantis praradusių pacientų būseną, odontologė  Narine Sarukhanyan išskiria tokias problemas: „Vieną ar kelis dantis praradę pacientai skundžiasi maisto kramtymo sudėtingumu. Taip pat juos vargina nuolatinis diskomfortas bendraujant, būnant kitų žmonių draugijoje“, – pastebi gydytoja odontologė. Nepaisant šių nepatogumų, ne visi pacientai skuba atkurti prarastus dantis. „Dažnai žmonės tiesiog nežino, kokios pasekmės laukia laiku neatliekant implantacijos procedūros. Praradus vieną ar kelis dantis, atsiranda virškinamojo trakto sutrikimai, dėl netinkamo maisto susmulkinimo kramtant. Taip pat labai svarbu paminėti, kad praradus dantį, prasideda kaulo deformacijos procesas. Esant nepakankamam žandikaulio kaulo kiekiui, implantavimo procedūrą galima atlikti tik priauginus trūkstamą kaulo kiekį“, – įspėja Euromed klinikos gydytoja odontologė Narine Sarukhanyan.

Kelių dantų atkūrimo būdai

Yra keli būdai susigrąžinti prarastus dantis. Anksčiau populiarus dantų atkūrimo būdas buvo tiltiniai protezai – tai ant gretimų dantų tvirtinamas dantų protezas. Didžiausias tokio metodo minusas – šlifuojami šalia esantys sveiki dantys ir pašalinama didelė dalis danties audinių. Odontologė informuoja, jog norint apsaugoti sveikus dantis ir jų nešlifuoti, naudojamas mikroprotezavimo metodas, kurio pagalba atkuriama prarasto danties struktūra, naudojant ypač natūraliai atrodančias dantų restauracijas. Tačiau šis metodas tinkamas tik tuomet, jei yra likę sveikų danties audinių. Gydytojos odontologės Narine Sarukhanyan teigimu, vienas pažangiausių būdų išties efektyviai atkurti vieną, kelis ar visus prarastus dantis – dantų implantacija. „Dantų implantacija – tai procedūra, kai į žandikaulį įsriegiamas danties šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinama dirbtinio danties karūnėlė. Ši procedūra nežaloja paciento organizmo ir grąžina maksimalų kramtymo efektyvumą, estetinę išvaizdą, tad žmogus jaučiasi tarsi su savais dantimis“, – privalumus vardija odontologė.

Dantų implantacijos eiga

Implantavimo paskirtis – kokybiškai atkurti prarastus dantis. Gydytoja odontologė Narine Sarukhanyan glaustai aptaria procedūros eigą: „Visų pirma, reikalinga konsultacija, 3D rentgeno nuotraukos ir kraujo tyrimai. Tuomet sudaromas gydymo planas ir suderinama procedūros atlikimo data. 2-3 implantai įsriegiami vos per valandą, o gijimo procesas trunka 2-7 mėnesius. Prigijus implantams, tvirtinami nauji nuolatiniai dantys, išvaizda ir funkcija beveik nesiskiriantys nuo tikrų dantų“, – pasakoja odontologė primindama, jog norint išvengti nepageidaujamų organizmo procesų, prarastus dantis būtina atkurti kuo skubiau. „Manau, visi pacientai vieningai patvirtintų, kad dantų implantacija sugrąžina ne tik prarastus dantis, bet ir gyvenimo pilnatvę“, – mintimis dalijasi Euromed klinikos gydytoja odontologė Narine Sarukhanyan.

Kviečiame į nemokamą seminarą, kurio metu „Euromed“ klinikos gydytoja Narine Sarukhanyan paprastai ir aiškiai išdėstys informaciją apie efektyvius dantų atkūrimo būdus bei atsakys į Jus dominančius klausimus. Daugiau informacijos rasite čia.

 

Pranešimą paskelbė: Žygimantas Kvartūnas, RAKVA UAB