Naudinga

Naujiena „Eurovaistinėje“: jau ir greitieji antikūnų testai

Vos prieš kelias savaites pradėję prekiauti greitaisiais antigenų testais, vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ prekyboje jau turi ir greituosius kokybinius SARS-COV – 2 antikūnų (IgG ir IgM) testus. Juos  galima atlikti patiems namuose, testai tinkami naudoti suaugusiems ir vaikams. Pasak vaistininkų, ypač dažnai klientai juos renkasi prieš vakcinaciją.

Serologiniai testai kraujyje aptinka antikūnus, susidariusius organizmui reaguojant į infekcijas, įskaitant ir COVID-19. Vaistininkai atkreipia dėmesį, kad šie testai aptinka organizmo imuninį atsaką į virusą, tačiau ne paties viruso buvimą, todėl nėra tinkami naudoti praėjus vos keletui pirmųjų dienų po infekcijos, nes tuo metu dar tik vystosi imuninės sistemos atsakas ir maži antikūnų kiekiai gali būti neaptinkami. Tyrimai rodo, kad užsikrėtus COVID-19 antikūnai susidaro per 19 dienų nuo simptomų pasireiškimo.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Asta Ruzgienė sako, kad šį testą dažniausiai renkasi klientai, kuriems jau atėjo laikas vakcinacijai nuo COVID-19 ir jie kiek anksčiau yra persirgę koronavirusu. Taip pat tie, kurie turėjo kontaktą su sergančiais, bet nejautė jokių simptomų. Vaistininkė įspėja, kad šie tyrimai nėra skirti nustatyti esančios infekcijos, nes dėl antikūnų nebuvimo negalima atmesti ankstyvos infekcijos galimybės, net jeigu serologinio testo rezultatas neigiamas.

Testo atlikimas yra greitas ir paprastas, klientai tai gali padaryti sekdami instrukcijas, rezultatas gaunamas praėjus apie 10–15 min.,  priklausomai nuo gamintojo. Greitojo antikūnų testo rezultatai nerodo po skiepo susiformavusių antikūnų, jie skirti parodyti, ar asmuo galima persirgęs COVID-19.

Pasak „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovės Lauros Bielskės, šių testų kaina vaistinėje siekia 11,99 eurų. „Pastebime, kad naujuosius testus renkasi tiek pavieniai klientai, tiek įmonės. Šie testai yra skirti savarankiškam testavimuisi. Namuose atlikus tyrimą ir gavus teigiamą testo rezultatą, jo pagrindimui rekomenduojama registruotis laboratoriniam tyrimui“, – sako L. Bielskė.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB