Naudinga

„Mylinčio gerumo dovana“ renginys, skirtas Pasaulinei sveikatos dienai

Balandžio 7 d. 11 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks „Mylinčio gerumo dovana“ renginys, skirtas Pasaulinei sveikatos dienai. Palinkėkime džiaugsmo, šilumos, dvasinės stiprybės, sveikatos, meilės ir gerovės sau, artimiesiems, draugams, kolegoms ir vienas kitam. Kartu pajuskime mylinčio gerumo meditacijos galias!

Mylinčio gerumo meditacija – tai daugybę šimtmečių taikoma praktika, turinti gilias šaknis įvairiose kultūrose. Ji taip pat taikoma labai efektyviose dėmesingo įsąmoninimo (angl. Mindfulness) praktikose, kurių nauda įrodyta daugybe mokslinių tyrimų.

Meditacija – tai dėmesio sutelkimas į pasirinktą objektą, kuriuo gali būti ir išoriniai dalykai, ir vidiniai mūsų išgyvenimai, pavyzdžiui, mintys, emocijos ar jausmai… Jau kelis dešimtmečius pasaulietinės, atsietos nuo bet kokios religijos ir moksliniais tyrimais grįstos meditacinės technikos vis intensyviau taikomos ne tik psichologijoje ir medicinoje, bet ir versle, sporte, pedagogikoje. Jos gerina žmogaus fizinę ir psichologinę savijautą, gebėjimą susikoncentruoti ir tvarkytis su iššūkiais bei stresais, didina darbingumą.

Renginio metu sužinosite, kas yra dėmesingas įsisąmoninimas, kodėl verta ir kaip jį praktikuoti bei kartu išmoksime keletą efektyviausių pratimų. Juk užtenka keliolikos meditacijos minučių per dieną, kad savijauta pagerėtų, įtampa nuslūgtų, taptume atsparesni kasdienybės stresams bei geriau valdytume neigiamas emocijas. Praktikuojantieji dažnai pastebi, kad medituojant kartu su kitais šis efektas būna itin stiprus. Tad kiekvienas savo dalyvavimu renginyje galime jį papildyti ir sustiprinti.

Mokymus ir praktikas renginio metu praves Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos atstovai didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Pradžioje planuojama bendra 20 minučių trukmės įvadinė meditacija, kurią Klaipėdoje ves: Alicja Juškienė, praktikas Julius Burkauskas, Julija Gečaitė ir Gina Levickienė.

Po jos mažesnėse grupelėse meditacines praktikas ir jų aptarimus ves įsisąmoninimu grįstų intervencijų mokytojai-instruktoriai.

Renginys nemokamas.

Pranešimą paskelbė : Ieva Grigaitytė, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka