Žurnalas National Geographic pradėjo bendradarbiauti su Google Maps ir nuo šiol talpins senovinius žemėlapius iš savo turimo dydžiulio archyvo tiesiai į Google žemėlapių servisą. Per visą gyvavimo istoriją, žurnalas išplatino virš 800 įvairių senovinių žemėlapių, programėlių bei papildinių pavidalų. 500 iš jų bus viešai patalpinti į Google Maps, kad visi norintys galėtų visada juos pasiekti. Pirmasis žemėlapis pakliuves į Google Maps yra Viduramžio Anglijos 1979 metų leidybos ir Dominikos respublikos nuotykių žemėlapis.
Senovės žmonės tatuiruotes naudojo kaip gydymo primonę
Senovės žmonės tatuiruotes galėjo naudoti kaip gydymo priemonę – tokią išvadą paskelbė Tirolio archeologijos muziejaus ekspertai. Mokslininkai ištirinėjo ledo mumija Otzi – chalkolito amžiaus mumiją (mumijos amžius yra apie 5300 metų). Ant Otzi kūno buvo rasta apie penkiasdešimt mažų linijų ir kryžių formų tatuiruočių – dėl jų išsidėstymo, buvo manoma, kad tatuiruotės buvo padarytos medicinos tikslais. Tiesą sakant, tatuiruočių naudojimas medicinos tikslais būtų galima palyginti su akupunktūrinių gydymų, kuris keičia mūsų požiūrį apie tokio metodo atsiradimo laiką – anksčiau mokslininkai manė, kad akupunktūra atsirado Azijoje maždaug prieš 2400 metų. Otzi taip pat buvo rasta Tirolio Anduose, tai yra viena iš nedaugelio Europos mumijų. Otzi mumijos tatuiruotės yra seniausias pasaulyje.
10 dirbtinių kalbų
Šiais laikais dirbtinės kalbos naudojamos kine ir literatūroje – kad fantastiniai pasauliai būtų kuo ryškesni ir realistiški. Tai kalbos kurių žodynas ir gramatika yra specialiai sukurti vieno ar kelių žmonių, o ne natūraliai susiformavę mūsų istorijoje. Tokių kalbų yra priskaičiuojama net 36, bet dažnas iš mūsų mažai ką apie jas žinome. Bet apie labiausiai paplitusia dirbtine kalbą esperanto tikrai esamę girdėję. „Mes rašome” išrinko pačius įdomiausius šio pobūdžio projektus. Universalglotas Universaglot – pati pirma dirbtinė kalba, kuria sugalvojo Prancūzų lingvistas Jean Pirro 1868 metais. Ši aposteriorinė kalba atsirado 10 metų anksčiau už volapiuką ir 20 metų už esperanto kalbą. Universalglot’o kalba buvo įvertinta tik mažos grupės žmonių ir nepatyrė dydelio…