Mada

Maksimaliai komfortiška moteriška avalynė ilgam žygiui – kaip išsirinkti?

Ilgame žygyje patogi avalynė yra svarbi, kaip niekur kitur. Jeigu keliaujate pėsčiomis, toli tikrai nenueisite su skaudančiomis kojomis, ant kurių pritrintos pūslės. Na, o ką jau kalbėti apie diskomfortą, kurį patiriate dėl to, kad koja itin daug prakaituoja. Šiame straipsnyje mes norėtume apžvelgti svarbiausius kriterijus žygio arba išvykos avalynės moterims, pasirinkimui. Palyginsime skirtingas medžiagas, apžvelgsime, pagal ką reikia rinktis batus internetu bei atsakysime, kodėl turistiniai auliniai moterims skirti batai nebūtinai yra geriausias pasirinkimas.

Visų pirma, kas svarbu žygyje?

Žygio metu avalynė gali būti ne tokia graži, neįspūdingo prekės ženklo gamybos. Svarbiausi yra du jos kriterijai – patvarumas ir atsparumas. Bet kuris geras batas išvykai ir žygiui turi atlaikyti didelius krūvius bei nebijoti drėgmės.

Papildomas privalumas yra tas, jeigu batas gali kvėpuoti ir yra ganėtinai pralaidus orui, kad karštą vasaros dieną koja nešustų.

Yra tikrai nemažai turistinių arba žygio batų, kurie šiuos kriterijus atitinka. Jie yra ganėtinai brangūs, bet to verti, tiesa? Taip, bet ne visada. Yra nemažai aplinkybių ir žygių, kurių metu daug geriau avėti lengvais sportiniais lauko bateliais nei sunkiais, griozdiškais turistiniais batais su aulu. Jeigu einate į pasivaikščiojimą lyguma, keliaujate labai karštą dieną arba išvykoje norite judėti sportiniu tempu (galbūt dalyvaujate varžybose), prioritetą teikite batų lengvumui.

Taip, jie vis dar turėtų išlikti patvarūs, bet einant 20, 30, 50 ar net daugiau kilometrų, kiekvienas papildomas gramas ant jūsų kojų gali virsti į bereikalingą balastą.

Palaikymas čiurnai ir aukštesnis aulas – universaliausias pasirinkimas

Vienas iš didžiausių nemalonumų žygyje yra susižeidimai ir traumos.

Čiurnos yra bene labiausiai pažeidžiama vieta, ypač, jeigu ją apnuoginate. Visų pirma, į apnuogintas čiurnas mėgsta įsisiurbti uodai ar kandantys parazitiniai vabzdžiai. Blogiausi iš jų yra skaudžiai kandantys akliai ir, be abejonės, erkės. Visų antra – einant nepažįstamu taku arba naviguojant nelygiu reljefu gali kilti papildoma rizika nikstelėti čiurną ir ją išsisukti arba, smarkiai pakreipus koją, net pažeisti sausgysles arba susilaužyti.

Tokių traumų rizika gerokai sumažėja su vidutinio arba aukšto aulo batais, kurie turi čiurnos palaikymą. Tiesa, čia reikalingi ne įprasti stilingi moteriški ilgaauliai, tačiau sportiniai bateliai su aukštu aulu arba šiek tiek virš kauliuko kylantys batai.

Padas – jis reiškia daugiau nei galvojate

Kaip ir automobilio padangoms yra svarbus raštas, taip ir jūsų avalynės padams jis yra tiek pat reikšmingas. Jeigu bato padas yra labai lygus, su tokiu bateliu visur slidinėsite žiemą. Tačiau, jeigu bato padas yra išraizgytas įvairiais raštais, jis pasiūlys gerą sukibimą su bet kokia danga. Minusas tas, kad labai įvairūs ar unikalūs raštai gali labai jaustis vaikštant lygia danga ir reikės laiko, kol priprasite prie to, koks jausmas dėti žingsnį po žingsnio.

Žygiui skirti batai visada turi kiek iškilų ir grublėtą padą. Taip pat yra ir su laukui skirtais sportiniais bateliais, kurių iškilumai leidžia neslysti per žvyrą, smėlį ar kitus dangos tipus. Eidami į kalvotą vietovę arba planuodami kirsti kemsynus ir pelkėtas vietoves tikrai rinkitės avalynę, kurios padai – iškilūs.

Pakaitinė pora batų ilgame žygyje gali būti labai naudinga

Nepriklausomai nuo to, kokią gerą porą batų išsirinksite sau, žygyje gali nutikti tikrai visko. Dėl to verta pagalvoti apie tas situacijas, kurios yra nemalonios. Pilnai įmanoma, kad batas gali plyšti, prakiurti arba net nukristi nuo kojos ir būti nuneštas sraunios upės. Tokiu atveju, jeigu neturėsite pakaitinės avalynės poros, kelionė būtų baigta. Dėl to verta įsidėti kuo lengvesnius sportinius batelius į krepšį.

Priėmę tokį sprendimą sumažinsite riziką dėl pažeistos arba prarastos avalynės. Net, jeigu kažkas nutiks batams, lengvai juos pakeisite. Na, o dėl to, kad pasiimsite pačią lengviausią porą, nepajusite didelio svorio skirtumo savo kelioniniams krepšyje.

Tikimės, kad po šio straipsnio jau geriau žinosite, kaip išsirinkti moterišką avalynę kelionėms!