Mada

Kvepalų pasirinkimas ir derinimas skirtingoms progoms

 Aromatai mus supa nuolatos – gamtoje, naujose ir pažįstamose vietose, gatvėje, žmonių minioje… Kvapai daro didelę įtaką mūsų erdvės suvokimui, dėl jų galime geriau atpažinti ir lengviau įsiminti. Vieniems užtenka natūralaus kūno kvapo, kiti išreiškia save per individualiai pasirinktą aromatą. Kai kurie mano, kad aromato intensyvumas neturi būti derinamas prie aplinkos, kiti tikina, jog savo aplinką gerbiantis žmogus taip pat atitinkamai renkasi kvepalus.

Patarimai, kaip lengviau išsirinkti kvepalus

Nesvarbu, kokios nuomonės esate jūs, turbūt jau esatę susidūrę su galvos skausmu, kurį sukelia kvepalų paieškos (tiesiogine prasme irgi), o galbūt net girdėjote kalbas apie aromatų derinimą prie aprangos arba progų? Jeigu taip, šie patarimai ir įžvalgos gali būti naudingi tolimesnėse paieškose bei sprendimuose.

  • Prieš pradėdami savo aromato paieškas, pasiskaičiuokite, kiek finansų galite leisti šiam malonumui. Aromatų kainoms dažniausiai įtaką daro kvapiųjų medžiagų koncentracija, kuri taip pat nusako aromato kokybę. Tikrieji kvepalai (Pure Parfum) turi didžiausią koncentraciją, skleidžia aromatą net iki 6 valandų, tačiau kainuoja gana didelius pinigus. Štai kvapusis vanduo arba parfumuotas vanduo (Eau de Parfum) yra populiaresnis pasirinkimas, nes siūlo gerą kainos ir kokybės santykį. Populiarumo sulaukę Ariana Grande kvepalai puikus prieinamos kainos ir atitinkamos kokybės pavyzdys.
  • Aromato paieškoms skirkite daugiau laiko. Pauostyti daugybę aromatų vienu kartu yra fiziškai nepatogu, intensyvūs kvapai atima gebėjimą atskirti aromatus ir jie greitai susimaišo tarpusavyje. Tuo labiau, jog tikrasis aromatas atsiskleidžia bent po kelių minučių, o tikriausią kvapą įvertinti galite tik aromatu papurškę tas kūno vietas, kuriuose lengviausiai užčiuopiamas pulsas: riešai, vidinis alkūnės linkis, zona po ausimis, kaklas. Mėginamieji lapeliai šiuo atveju nebus ypač naudingi, nes ant jų aromatas neatsiskleis visomis natomis bei bus gerokai intensyvesnis nei ant kūno odos.
  • Prisiminkite, jog nors daugumą kvapų pirmiausia gali būti malonu užuosti, vėliau jie gali tapti įkyrūs arba per intensyvūs jūsų skoniui. Tai normalu, nes juk aromatus norime dėvėti ant savęs ilgas valandas, todėl aromatų pasirinkimas yra toks sudėtingas, laiko ir testavimo reikalaujantis procesas, ypač tuomet, kai atsižvelgiama ir į finansus.

Kaip derinti kvepalus: prie aprangos ar prie progos?

 Kvapus derinti prie aprangos gana sudėtinga, kadangi šiandien aprangos kodas dažnai yra laisvesnis ir mažiau įpareigojantis: tiek džinsų, tiek kostiumėlio užtenka dirbant ofise. Šiuo atveju, derėtų atsižvelgti į progą, aplinką ir mūsų trokštamą susikurti vaidmenį toje erdvėje. Tam tikri kvepalai, turintys išskirtinį intensyvumą arba ryškumą, turėtų būti naudojami taip pat išskirtinėms progoms. Kasdienai tinkantys aromatai yra lengvesni, gaivesni, neaštrūs, pavyzdžiui parfumuotas vanduo Ariana Grande Cloud apžavi salsvu ir besvoriu aromatu, kuris greičiausiai netrikdys aplinkinių mieste, parke ar svečiuose. Kalbant apie ofisą, dažniausiai pati erdvė sufleruoja etiketą, pagal kurį reikėtų rinktis aromatą – tai gali būti charakteringesni, įmantresni kvapai, atskleidžiantys jūsų poziciją bei suteikiantys pasitikėjimo savimi. Užimant vadovaujančias pareigas, ryškesnis aromatas gali tapti jūsų vizitine kortele ir paskatinti kolegų palankumą. Ruošiantis į vestuves, jubiliejus, didelius renginius, greičiausiai norėsite pasipuošti nekasdieniais drabužiais, kuriems akcentą suteiks nišiniai kvepalai. Taip jūs paliksite magišką aromato šydą ir tapsite įsimintina viešnia.

 Išties, aromatai gali tapti nematomu akcentu, kuris pažintį ar prasilenkimą gatvėje paverčia įsimintina akimirka. Mus lydintis kvapas leidžia susidaryti pirmąjį įspūdį apie save, tad jį rinktis verta atidžiai. Vis dėlto, nors kvapų pasirinkimas šiais laikais didžiulis, išsirinkti geriausiai save atskleidžiantį nėra taip ir sunku, ypač jeigu pasinaudosite nesudėtingais patarimais.