Žiemos šventės

Kūčių stalo dekoravimas: duokite laisvę improvizacijai!

Jei 12 Kūčių patiekalų tiesiog sudėsite ant stalo, paprasčiausiai išpildysite matematinį reikalavimą. Visgi reikia nepamiršti, kad ir šiuo atveju galioja taisyklė, jog už turinį kur kas svarbiau maisto patiekimas bei stalo dekoravimas. Kaip dekoruoti Kūčių stalą, jog pastarasis taptų šventiniu akcentu bei svarbia sudedamąja pakilios nuotaikos dalimi? Derėtų griežtai laikytis senelės reikalavimų ar pasiduoti vyraujančios mados vėjams bei improvizacijai?

Išlaikykite vientisumą

Stalo ir kambario puošimui rinkitės tarpusavyje derančias spalvas bei susijusius dekoro elementus (lemputės, girliandos, puokštės ir kita). Taip stalas atrodys šventiškai, tačiau „neiškris“ iš konteksto.

Spalvų laisvė

Balta spalva kone labiausiai atspindi žiemą (kai pastaroji tėra kalendorinė, tai – puikus būdas „prisišaukti“ šventinę nuotaiką), o, derinant su metaliniais stalo įrankiais, žvakidėmis ir servetėlių žiedais, šis variantas gali tapti patraukliu bei stilingu dekoro sprendimu.

Jei jums arčiau prie širdies spalvos, nerizikuokite gadintis nuotaikos žiūrėdami į „sterilų“ stalą – drąsiai žaiskite spalvomis! Aišku, svarbu išlaikyti saiką – tarpusavyje derinkite ne daugiau nei 2-3 spalvas. Šiai progai neabejotinai tiks raudonos ir žalios, raudonos ir pilkos, mėlynos ir baltos deriniai. Jei turite kitos spalvos indus, kuriuos įsivaizduojate ant šventinio stalo – nebijokite improvizuoti ir rasti tinkamiausią stalo dekoravimo sprendimą!

„Degantis“ šventinis stalas

Susėdę prie Kūčių vakarienės, išjunkite dirbtinį apšvietimą – kur kas daugiau jaukumo suteiks ant stalo bei kitose patalpos vietose uždegtos žvakės. Specialiai nepirkite identiškų žvakidžių – tarpusavyje suderinti galima ir skirtingas. Jei pastarųjų apskritai neturite, tiesiog apverskite taurę ir uždėkite arbatinę žvakelę (jei po taure padėsite nedidelį eglutės žaisliuką ir eglės šakelę – išskirtinė dekoracija garantuota!). Žvakes derinkite su eglišakėmis, gėlėmis ar šviečiančiomis girliandomis.

Beje, esame rašę apie senų taurių pavertimą nuostabiomis Kalėdų dekoracijomis: Super idėjos, kaip panaudoti senas taures Kalėdinėms dekoracijoms

Puošnus maistas

Žuvies patiekalus valgome ne tik per Kūčias, tačiau jei šį bei kitą maistą papuošime, pastarasis taps dar vienu šventinio stalo dekoro elementu. Tam tikslui tiks su žiemos šventinėmis tiesiogiai besisiejančios snaigės ar žvaigždelės, puikiai atrodys ir gyvos gėlės ar riešutų kevalai – svarbu išlaikyti saiką ir nesudaryti „kičo“ įspūdžio.

Tradicijų ir modernizmo sintezė

Sunku įsivaizduoti, jog šiuolaikinio modernaus interjero šalininkai jaustų pasitenkinimą sėdėdami prie asketiško, kuklia balta staltiese padengto Kūčių stalo. Tačiau tai nereiškia, jog praeitis ir dabartis negali turėti nei vieno bendro sueities taško, priešingai – tradicijų bei modernizmo sintezė gali atnešti pačius geriausius rezultatus! Šieną, užuot šį slėpę po staltiese, tieskite tiesiai po lėkštėmis (išskirtinės servetėlės!), tradicinę šventinę puokštę pakeiskite į didelėje lėkštėje supiltus kankorėžius, žvakutes, eglišakes – nebijokite ieškoti išskirtinių sprendimų.

Su artimaisiais ne tik kartu susėskite prie šventinio Kūčių stalo, bet ir tarpusavyje dalinkitės pageidaujamomis realizuoti stalo dekoravimo idėjomis. Taip ne tik rasite geriausią vizualinį sprendimą, bet ir turėsite dar vieną progą pabendrauti.