Naudinga

KTU studentams atvėrė modernų sporto klubą „Activated“

Pačiame Kauno technologijos universiteto (KTU) Studentų miestelio viduryje lapkričio 10 d. atidarytas naujas universiteto sporto klubas „Activated“. „Tokius sveikatingumo centrus įprastai įrenginėja verslininkai, o čia tai padarė universitetas. Šiais metais vienintelis KTU įkūrė tokį sporto klubą, kur jaunimas gali efektyviai leisti savo laisvalaikį“, – teigė Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Česlovas Garbaliauskas.

„Naujasis sporto klubas – tai pažangaus, naujo požiūrio į studentų laisvalaikį, fizinį aktyvumą bei sveikatą kūrinys“, – sakė KTU Paslaugų departamento vadovė Jurgita Barcevičienė.

Bene moderniausio Lietuvos aukštųjų mokyklų sporto klubo treniruoklių salės plotas renovacijos metu padidintas beveik tris kartus. Planuojama, kad klube „Activated“ per mėnesį sportuos iki 1 tūkst. KTU bendruomenės narių.

Atidaryme dalyvavusi viena garsiausių Lietuvos sportininkių Austra Skujytė džiaugėsi, kad studentams suteikiama galimybė sportuoti naujausia įranga aprūpintame sporto klube nemokamai.

„Aš net truputėlį pavydžiu, – juokavo lengvaatletė. – Sportas labai svarbus besimokantiems: juk sveikas organizmas gali nuveikti žymiai daugiau, užduotis atlikti geriau, o kai esi ištvermingas ir darbai neatrodo tokie baisūs“.

Naujuoju sporto klubu „Activated“ labiausiai patenkinti buvo studentai. Jų teigimu, klubas išsiskiriantis ir modernus, suteikiantis labai geras sąlygas sportuoti, todėl tai bus stipri motyvacija užsiimti fizine veikla ir gerinti savo gyvenimo kokybę.

„Tai puiki galimybė studentams sportuoti: nemokamai ir neterminuotai“, – sakė studentas Antanas Jurijus. „Studentams sukuriamos puikios sąlygos. Gražus ir naujoviškas dizainas, atnaujinti treniruokliai“, – džiaugėsi Severina Gegužytė, taip pat studentė.

„Activated“ klube treniruotėms įrengtos kardio, jėgos ir laisvų svorių treniruoklių zonos, bokso ir TRX diržų salės. Klubo lankytojai galės dalyvauti ir grupinėse treniruotėse. Bus siūloma rinktis užsiėmimus su kamuoliais, diržiniais treniruokliais, pileteso, kalanetikos, tabatos, kineziterapijos, step ir jėgos treniruotes.

Atidarymo renginyje po sporto klubą organizuotoje ekskursijoje „Pažink savo kūną“ buvo parodyti pagrindinių treniruoklių veikimo principai, demonstruojama, kaip taisyklingai atlikti pratimus. Ant sportuojančių kūno nupiešta širdis, įvairiose vietose spalvotais dažais išryškinti skirtingi raumenys nurodė, kas konkrečiu treniruokliu stiprinama.

Sporto klubo darbuotojai tikisi, kad sau artimą užsiėmimą ras kiekvienas. Vieno populiariausių užsiėmimų – treniruočių su diržiniais treniruokliais – trenerė Ernesta Karaškienė tikino, kad tokia veikla gali užsiimti visi, nepriklausomai nuo amžiaus.

„Tai jėgos treniruotės, tinkančioms tiems, kurie nemėgsta kilnoti didelių svorių, bet nori visapusiškai sustiprėti. Kadangi pratimų įvairovė labai didelė, kiekvienam juos galime parinkti individualiai“, – sakė ji.

Besitreniruojančius naujajame klube visą laiką prižiūrės ir konsultuos profesionalūs KTU Sporto centro treneriai, o norintiems bus sudaromi individualūs treniruočių planai, patariama mitybos klausimais.

Siekiant užtikrinti klientų patogumą ir saugumą įrengta elektroninė rezervacijų ir praėjimo bei vaizdo stebėjimo sistemos. Treniruotės naujajame sporto klube „Activated“ KTU studentams ir darbuotojams – nemokamos.

Pranešimą paskelbė : Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas