Grožis

Kreditas pagelbės gydant jūsų pėdas

Turbūt ne vienam teko girdėti, о gal ir susidurti su Hallux Valgus arba pirmojo pėdos piršto deformacija, kai piršto sąnarys iškrypsta ir kankina skausmai, be to kyla nemažai problemų renkantis bei avint batus. Daug kas mano, kad tokia deformacija ir susidaro dėl netinkamos avalynės, vis dėlto medikai pagrindine priežastimi įvardija paveldimumą. Tiesa, paveldimas ne deformuotas kauliukas, o tam tikras pėdos tipas. Paprastai didesnė šios deformacijos tikimybė tada, kai pėda plati arba jos skliautas žemas. Kartais paveikti gali ir pėdos traumos. Ši deformacija dažniausiai pradeda varginti nuo 30–40 metų ir labiau būdinga moterims, nes jų raumenys ir raiščiai yra silpnesni.

Kad išspręstumėte šią problemą, būtina kreiptis į medikus, o pats gydymas priklausys nuo deformacijos pobūdžio, taip pat nuo skausmo intensyvumo. Todėl į gydantį šios srities specialistą – ortopedą – geriausia kreiptis kuo anksčiau, kai tik pajusite pirmuosius požymius, tada ir gydymas bus paprastesnis. Pradinėse ligos stadijose pakanka konservatyvaus gydymo. Piršto atstatymui naudojamos įvairios ortopedinės priemonės – įtvarai, specialūs batų įdėklai, kurie koreguoja pėdų skliautus. Padeda ir mankšta, masažai, vandens procedūros, taip pat tinkama avalynė sulaiko pirštą nuo krypimo. Tačiau deformacijai progresuojant toks gydymas jau nebepagelbės, tada lieka vienintelė išeitis – chirurginis gydymas. Ir vėlgi kuo anksčiau atliekama reikiama operacija, tuo ji bus paprastesnė, o pooperacinis gijimas daug greitesnis. Atlikus reikiamą operaciją, patologija paprastai nebeatsinaujina ir pagal statistiką, maždaug 85 % pacientų po šios operacijos rezultatais būna labai patenkinti – svarbiausia pooperaciniu laikotarpiu tinkamai laikytis gydytojo nurodymų.

Minėtos pėdos kauliukų operacijos Lietuvoje atliekamos nemokamai, tai yra jas, kaip ir kitas chirurgines operacijas, kompensuoja ligonių kasos. Tačiau ligoninėse šios operacijos jums gali tekti laukti ilgoje eilėje, o, kai kamuoja didelis skausmas ar netgi pasidaro sunku vaikščioti, laukti būna labai sunku. Tad tokiais atvejais galima kreiptis į privačias gydymo įstaigas. Jose paprastai viskas vyksta greičiau, bet jums gali tekti susimokėti už apgyvendinimą, papildomas paslaugas ar slaugą ir pan. Tai gali būti iš tiesų papildoma našta jūsų biudžetui. Tačiau jeigu apsisprendėte nebelaukti ir kreiptis į privačią kliniką, jums gali pagelbėti kreditas. Paskola tokiu atveju jums padės greičiau atsikratyti skausmingos problemos ir džiaugtis sveikomis bei gražiomis pėdomis.