Naudinga

Konferencijoje į tuberkuliozę kvies pažvelgti kitaip

Kaip tokia sunki infekcinė liga – tuberkuliozė galėjo daryti įtaką madai? Kodėl ja susirgusioms moterims buvo siūloma atsisakyti ilgų žemę šluojančių sijonų? Atsakymai į  tokius netradicinius klausimus nuskambės 6-ojoje nacionalinėje užkrečiamųjų ligų konferencijoje, kuri Vilniaus universiteto Medicinos fakultete prasidės lapkričio 29 d. Pranešimą apie tuberkuliozę skaitys Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistė Joana Korabliovienė.

 „Konferencijos dalyvius pakviesime į tuberkuliozę pažvelgti iš kitos pusės. Tuberkuliozė tai ne tik ligos atvejai, virstantys rodikliais  ar žemėlapiais, atvaizduojančiais epidemiologinę situaciją šalyje ir visame pasaulyje. Ši liga nusinešė daugybė muzikos, meno, literatūros genijų. O tai paliko neišdildomą pėdsaką pasaulio kultūroje – meno ir mados suvokime, ši liga literatūroje ir mene buvo romantizuojama‘, – aiškino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

6-ąją nacionalinę užkrečiamųjų ligų konferenciją, kuri vyks Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, M.K.Čiurlionio g. 21., Vilniuje, organizuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir Vilniaus universitetu š.m. lapkričio 29–30 d.

Konferencijoje bus aptariamos vakcinomis valdomos infekcijos, zoonozės ir antimikrobinis atsparumas, užkrečiamųjų ligų diagnostika, sveikatos raštingumas ir užkrečiamųjų ligų socialinės determinantės, ŽIV/AIDS ir susijusios infekcijos  (lytiškai plintančios infekcijos, virusiniai hepatitai, tuberkuliozė)

Konferencijos programą ir registraciją rasite čia.

Pranešimą paskelbė: Beata Bukotaitė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras