Naudinga

Kilnus projektas prisidės prie pačių mažiausių gerovės kūrimo

Kilnus projektas prisidės prie kūdikių gerovės kūrimo

Ketvirtadienį Kaune, svečių namuose ,,Villa Kaunensis“, įvyko atvirukų ,,Padedu augti“ pristatymo renginys, subūręs žinomus žmones ir mažus vaikus auginančias šeimas prisidėti prie kilnaus tikslo. Renginio svečiai klausėsi akordeonistų ,,Three’o“ atliekamos muzikos.

Pristatyme apsilankė ir olimpietė Austra Skujyte bei moterų krepšinio lygos direktorius, Europos krepšinio čempionas Giedrius Gustas su žmona.

 

,,Šis projektas yra prasmingas todėl, kad naujagimių susilaukusios šeimos nori padėti kitoms šeimoms, kurių nėštumas ir gimdymas nesusiklostė palankiai. Įsigydami atviruką, pirkėjai rems asociacijos „Padedu augti“ veiklą ir prisidės prie sunkiai sergančių ir per anksti gimusių mažylių bei jų tėvelių gerovės kūrimo“, – renginio metu kalbėjo asociacijos ,,Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė.

Pasak jos, gimus vaikeliui, ieškome kuo originalesnių dovanų, kad nuoširdžiai pasveikintume ir nudžiugintume stebuklo sulaukusius tėvelius, tačiau siūlomas asortimentas nuvilia.

Dėl šios priežasties asociacijos „Padedu augti“ narei ir naujagimių fotografei Ritai Armonaitei-Slidžiauskienei kilo mintis sukurti įstabius atvirukus, kuriuos norėtųsi dovanoti mažylių susilaukusiems tėveliams.

,,Kai pirmą syki pamačiau nufotografuotą naujagimį, vaizdas mane tikrai pakerėjo ir pagalvojau, kad tokios nuotraukos tarsi maži meno kūriniai. Pradėjusi fotografuoti ir pati, dažnai sulaukdavau komentarų, kad mano nuotraukos panašios į atvirukus. Taip kilo idėja būtent atvirukų pavidalu išleisti keletą savo darbų, nes prekyboje neteko matyti nieko panašaus. Labiausiai džiaugiuosi, kad ši idėja virto ir geru darbu. Labai tikiu, kad žmonės džiaugsis, galėdami prisidėti prie pačių mažiausiųjų kūdikių gerovės puoselėjimo“, – dalinosi fotografė Rita Armonaitė-Slidžiauskienė.

Organizatoriai yra dėkingi keturioms šeimos iš įvairių Lietuvos miestų, sutikusioms prisidėti prie kilnaus projekto: 2018 m. spalio mėnesį Kauno klinikose gimusio ketvertuko tėveliams Viktorijai ir Andriui Paltanavičiams, Kristinai Ševerenkienei ir Arūnui Ševerenkai, Austėjai Pužauskaitei ir Linaui Stankūnui, Sandra Plečkaitytei ir Vaidui Andriušiui.

Visos šios šeimos dalyvavo renginyje ir džiaugėsi galinčios dalintis gerumu ir laime su šeimomis, kurių naujagimiai sunkiai serga.

 

Savanoriška ir ne pelno siekianti organizacija nuo 2011 metų rūpinasi naujagimių gerove: teikia psichologinę, socialinę pagalbą ir emocinę paramą, įgyvendina gyvybiškai svarbius projektus. 2016 metais asociacija prisidėjo prie pirmojo Lietuvoje donorinio motinos pieno banko įkūrimo. Kauno klinikose, kad sunkiai sergantys mažyliai gautų patį geriausią maistą, kol jų mamos pačios pienelio neturi.  Tais pačiais metais įgyvendintas projektas ,,Kalėdų naktį tylią – išgelbėkime gyvybę“, kurį globojo LR prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jo metu surinkta daugiau nei 33 tūkst. eurų lėšų, už kurias Kauno klinikų Naujagimių intensyviosužios terapijos skyriui nupirkta ir padovanota medicininės įrangos. O visus 2018 metus kartu su partneriais vykdytas projektas ,,Lietuvai 100 – Sveikas mažyli“ buvo apdovanotas šalies Prezidentės.

Įsigyti atvirukas galima jau nuo šiandien el.svetainėje www.padeduaugti.lt. Prisidėti prie pačių mažiausių naujagimių gerovės Lietuvoje, galite ir skirdami 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio dalį.

Pranešimą paskelbė: Julija Kulik-Dulskiene, Asociacija „Padedu augti“