Virti kiaušiniai – greitas ir paprastas būdas praturtinti bet kurio žmogaus mitybos planą, ypač vegetarams, tačiau daugelis vis dar susiduria su sunkumais, kaip pagaminti tobulą virtą kiaušinį. Pagrindinis vartotojams iškylantis klausimas yra, kiek laiko virti kiaušinius? Tačiau kiaušinių virimo trukmė priklauso nuo daugelio veiksnių – asmeninių pageidavimų, ar kiaušiniai laikomi šaldytuve, jų dydžio ir net naudojamo puodo.
Nesvarbu, ar jums labiau patinka minkštai, ar kietai virti kiaušiniai, sudarėme jums keleto naudingų patarimų sąrašą, kuris užtikrins, kad kiekvieną kartą išvirti kiaušiniai būtų puikūs.
Kiek laiko virti kiaušinius?
Visi žinome, kad kiaušinių virimas nėra raketų mokslas – puode užvirinkite vandenį, įdėkite kiaušinį (tik, žinoma, labai atsargiai, kad nesudužtų!) ir po kelių minučių ištraukite. Kas galėtų būti paprasčiau, ar ne? Tačiau kiaušinių virimas visada sukelia diskusiją. Iš pirmo žvilgsnio atrodo tikrai paprasta, tačiau laikas, kiek virti kiaušinius, gali smarkiai pakeisti galutinį rezultatą, todėl būtų naudinga sužinoti, kiek laiko turėtumėte virti kiaušinį priklausomai nuo jūsų pageidavimų. Be to, kad rezultatai būtų puikūs, taip pat galite atsižvelgti ir į verdamų kiaušinių dydį.
Skystai virtas kiaušinis
- 3 minutės vidutinio dydžio kiaušiniui;
- 4 minutės, jei norite virti didelį kiaušinį;
- 5 minutės – itin dideliems kiaušiniams.
Skystai virtas kiaušinis turi skystą trynį, bet jo baltymas būna kietas. Skysti kiaušiniai idealiai tinka mirkyti skrebučiams arba dėti juos ant kitų maisto produktų, kad pjaustant kiaušinį jo trynys susimaišytų su kitais ingredientais.
Vidutinio kietumo kiaušinis
- 4 minutės vidutinio dydžio kiaušiniui;
- 5 minutės dideliam kiaušiniui;
- 6 minutės – itin dideliam kiaušiniui.
Vidutinio kietumo kiaušiniai turi tvirtesnį, kreminiai auksinį trynį, kuris vis dar šiek tiek skystas, o baltymas išlieka standus.
Kietai virtas kiaušinis
- Vidutinio dydžio kiaušiniui – 7 minutės;
- 8 minutės, jei norite virti didelį kiaušinį;
- 9 minutės, jei norite virti itin didelį kiaušinį.
Kietai virti kiaušiniai turi standžius trynius ir baltymus. Venkite juos virti per ilgai, kitaip kiaušinio baltymas sukietės ir taps guminis. Kietai verdant kiaušinius nerekomenduojama naudoti šviežių kiaušinių, nes juos sunku nulupti, todėl lengviausiai nulupami kiaušiniai, kurių tinkamumo vartoti terminas artėja prie pabaigos.
Ar kiaušinius reikia pradėti virti karštame, ar šaltame vandenyje?
Taigi, ar kiaušinius į vandenį dedate, kai jis jau verda, ar dedate į šaltą vandenį ir tik tada užverdate? Apie tai daug diskutuojama, nes kai kurie žmonės yra linkę daryti savaip, tačiau, atrodo, kad vieningai sutariama, jog pirmiausia reikia užvirinti vandenį, o ne pradėti virti šaltą. Taip gali būti todėl, kad lėtai šildant vandenį kiaušinio membrana prilimpa prie lukšto, o tai apsunkina lupimą. Galiausiai nepamirškite, kad nuleidžiant kiaušinį į puodą, visuomet reikia būti atsargiems, nes kitaip kiaušinis gali įtrūkti.
Ir pabaigai, prieš verdant sužinokite, kaip patikrinti ar kiaušiniai šviežūs.