Naudinga

Kenkėjų pavasaris

Baigiantis pirmajam kalendoriniam pavasario mėnesiui ir šiltėjant orams skubame ne tik džiaugtis, bet ir pastebime atbudusius kenkėjus. Kenkėjų kontrolės ekspertai perspėja – artėjantis sezonas bus intensyvus.

Karveliai jau suka lizdus

Viena Kauno gyventoja skundėsi, kad atkutę karveliai vis aktyviau braunasi į daugiabučio balkoną, įkyriai burkuoja, bando suktis lizdą, teršia. „Žinome, kad ir karveliai platina tam tikras ligas, jų lizduose knibžda parazitų. Tikrai nesinori pašonėje matyti tokių įsibrovėlių, juolab kad planuojame vasarai balkone įsirengti poilsio zoną, kur galėtume auginti gėles, ilsėtis“, – susirūpinimą išreiškė moteris.

Kaip pastebi kenkėjų kontrolės ekspertų UAB „Dezinfa“ biologas Liutauras Grigaliūnas, šiuo metu karveliai aktyviai ieško vietos perėjimui, todėl neįstiklinti daugiabučių balkonai juos itin vilioja. Kad balkonai netaptų potencialia vieta lizdams, patartina iš jų pašalinti visus nereikalingus daiktus, atviras lentynas pridengti. Prie turėklų galima pritvirtinti paukščius atbaidančias vielas, spyglius. Būtina nuolat palaikyti švarą ir šalinti karvelių paliktas šiukšles, išmatas.

Zyziantys įkyruoliai

Visai netrukus namuose, biuruose ir kiemuose pasirodys ir dar vienas nemalonus kenkėjas – musė. L. Grigaliūnas perspėja gyventojus nenumoti ranka į musių keliamas grėsmes. Šis mažas ir, rodos, nekaltas gyvis ne tik bjauriai zvimbia, bet ir platina gausybę žmonių ir gyvūnų sveikatai pavojingų ligų: vidurių šiltinę, cholerą, bakterinę dizenteriją, hepatitą, akių uždegimą, poliomielitą, tuberkuliozę, vaikų viduriavimą, parazitinių kirmėlių kiaušinėlius ir kt.

Neseniai grupė Brazilijos, JAV, Singapūro ir Vokietijos mokslininkų atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad musės gali platinti daug daugiau bakterijų rūšių nei manyta anksčiau, be to, paskleisti užkratą musėms vieni juokai – užtenka nutūpti ant paviršiaus.

Apsauga nuo kenkėjų pavasarį

Kaip teigia L. Grigaliūnas, apie apsaugą nuo nepageidaujamų kenkėjų reikia galvoti jau dabar ir imtis visų priemonių, kad pavasario linksmybių nesugadintų nei musės, nei vorai, nei kiti kenkėjiški gyviai. Nemokamos konsultacijos, kaip apsisaugoti ir naikinti į namus besibraunančius kenkėjus, bus teikiamos kovo 22–24 d. Aleksandro Stulginskio universitete (Akademija, Kauno r.), kur vyks tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2018“

„Dezinfa“ – kenkėjų kontrolės ekspertai

„Dezinfa“ – kenkėjų kontrolės ekspertai, 20 metų nuosekliai formuojantys rinką. Nuo 2008 m. bendrovė priklauso didžiausiai pasaulyje kenkėjų kontrolės įmonių grupei „Rentokil“. Profesionalios kenkėjų kontrolės paslaugos teikiamos visoje Lietuvoje. Šiuo metu UAB „Dezinfa“ dirba daugiau nei 80 kenkėjų kontrolės ekspertų. Daugiau informacijos apie įmonę ir jos teikiamas paslaugas: www.dezinfa.lt arba www.rentokil.co.uk.

Pranešimą paskelbė : KRISTINA KUTKAITYTĖ, UAB Dezinfa