Kiekvienas, turintis nuosavus namus, žino, kad siekiant turėti gražius namus reikia ne tik rūpintis namo išvaizda tiek viduje, tiek išore, bet ir tinkamai prižiūrėti jo išvaizdą. Vienas iš svarbiausių teritorijos veiksnių – žolė. Siekiant turėti gražią ir vešlią teritorijos žolę svarbūs keli faktoriai.
Metų laikas
Vienas iš svarbiausių faktorių žolės sėjimo procese – metų laikas. Pasirinktas netinkamas metų laikas žolės sėjimui ir jame būdinga temperatūra gali turėti neigiamos įtakos žolės sėjimo ir dygimo procesui. Tinkamiausias metų laikas žolės dygimui – ruduo arba pavasaris. Pavasarį oro temperatūra siekia 10-15°C, dirva yra pakankami išdžiūvusi, kylanti temperatūra ir ilgas laikas iki rudens sudaro puikias sąlygas žolei ne tik sudygti ir įsišaknyti bet ir paūgėti. Rudenį besilaikanti šilta temperatūra, periodiško lietaus drėkinama dirva sukuria pakankamai geras sąlygas ir laiko žolei sudygti prieš žiemai ateinant.
Dirva
Prieš pradedant sėti žolę svarbu įsitikinti, kad dirva yra tinkama žolės sėjimui. Iš dirvos reikia ne tik išrinkti piktžoles ir akmenis, bet ir atsižvelgti ar žemės dirvoje gali augti žolė. Esant situacijai, kai dirva nėra tinkama žolės auginimui, netinkamos žemės sluoksnį reikėtų pašalinti ir pakeisti tinkama, gera žeme.
Žolės veislė
Prieš pradedant žolės sėjimo procesa svarbu išsirinkti tinkamą žolės rūšį. Šiuo klausimu rekomenduojama konsultuotis su sodo prekių konsultantais.Jie Jums pasiūlys geriausius variantus pagal klimato ir dirvos sąlygas bei Jūsų poreikius.
Sėjimo būdas
Žolės sėjimo procesas gali būti dviejų būdų. Galima sėti žolę iš sėklų ir galima naudoti jau sudygusios žolės rulonus. Pasirinkite Jums labiausiai tinkantį žolės sėjimo būdą. Svarbu paminėti, kad prieš sėjant žolę iš sėklu reikai atydžiai perskaityti sėjimo instrukciją: kiekviena žolės rūšis turi skirtingą sėklų ir atstumo santykį. Šio santykio išlaikymas svarbus sėkmingam žolės sudygimui.
Laistymo sistema
Pasėjus žolę svarbu užtikrinti tinkamą jos priežiūrą. Vienas iš jų – laistymas. Tinkamas drėgmės užtikrinimas leidžia žolės sėkloms sudygti. Tačiau svarbu akcentuoti, kad vandens laistymo sistemos srovė neturėtų būti stipri, o priešingai švelni, kad nebūtų pažeisti sudygę žolės daigai. Laistymo sistemą galite įsigyti specializuotoje parduotuvėje.
Trąšos
Po to kai žolė sudygsta ir įsišaknija, svarbu nepamiršti ją periodiškai tręšti, kad ji galėtų augti sveika ir tanki.
Nuolatinė priežiūra
Sėkmingai sudygus žolei, svarbu jos neapleisti ir tinkamai prižiūrėti: reguliariai laistyti, šalinti piktžoles, periodiškai tręšti ir tikrinti žolės būklę, siekiant laiku pastebėti arba išvengti galimų problemų susijusių su žole.
Pirmų metų žolės apsauga.
Svarbu akcentuoti, kad pirmieji metai žolei nuo jos sudygimo yra ypatingai svarbūs. Jų metu žolė formuojasi ir stiprėja, todėl yra labai svarbu saugoti ir vengti aktyvių veiklų, intensyvių žingsnių, žaidimų ar kitų veiklų ant jaunos žolės. Pernelyg intensyvi veikla gali turėti neigiamą poveikį tolesniam žolės augimui.
Visi aukščiau išvardinti veiksniai yra reikšmingi siekiant turėti gražią, žalią ir vešlią žolę. Tačiau svarbu akcentuoti, kad tai nebus lengvas ir paprastas procesas, o priešingai laiko, kantrybės ir finansų reikalaujanti kelionė.