Naudinga

Jubiliejinė grožio industrijos paroda „Pelenė” – kas šiemet laukia lankytojų?

Dvidešimt penktoji grožio industrijos paroda „Pelenė” jubiliejų pasitinka atsinaujinusi logotipą, išaugusi ir sustiprėjusi: ir dalyvių skaičiumi, ir turiniu. Pagal seną tradiciją vykstanti pavasarį, užauginusi ne vieną grožio meistrų ir profesionalų kartą, paroda pastaraisiais metais ypatingai atsigręžė į Lietuvoje kuriančius grožio rinką. Balandžio 6-8 dienomis Lietuvos parodų ir konferencijų centre “Litexpo” vyksianti jubiliejinė “Pelenė 2018” pristatys pasaulines grožio rinkos naujienas, parodoje vyks meistrų pasirodymai ir čempionatai, mokymai bei seminarai. Šių metų parodos tema – Kosmetologija ir SPA.

„Džiaugiamės, kad sulaukusi 25-erių metų jubiliejaus, „Pelenė“ gali save vadinti didžiausia grožio industrijos paroda Baltijos šalyse”, – sako „Litexpo” projektų vadovė Dovilė Vertelytė. – Per dvidešimt penkerius metus paroda išgyveno daugybę pokyčių. Pirmasis dešimtmetis buvo gausus grožio specialistais ir atstovais. Parodoje dalyvavo visi garsūs pasaulio grožio ženklai, tuo metu kūrėsi grožio salonai ir kosmetikos parduotuvės, atvežusios į Lietuvą naujų grožio priemonių bei paslaugų.  Antrasis dešimtmetis grožio parodą orientavo į prekybą, paroda tapo daugiau moterims skirta muge, kurioje buvo galima rasti visko: nuo daržovių pjaustiklių iki lūpdažio. Nuo 2015 metų paroda pakeitė formatą. Profesionalams skirta produkcija buvo atskirta nuo paslaugų ir prekių galutiniam vartotojui. Paroda pradėjo augti ir susigražino svarbius rinkos grožio atstovus”.

Nors registracija dar nesibaigusi, jau žinoma, kad paroda suvienys per 350 dalyvių. Pirmą kartą per visus parodos gyvavimo metus jų stendai, mobilūs grožio salonai,  kosmetologijos kabinetai, demonstracijų erdvės užpildys visas 5 „Litexpo” centro sales, o parodos dalyviai įsikurs pagal parodos temas.

Atnaujinti rūmai – kosmetologijai

 

Pirmuosiuose, neseniai atnaujintuose centro rūmuose įsikurs estetinės medicinos profesionalai. Čia bus galima rasti naujausios ir moderniausios kosmetologijos įrangos, kosmetologų darbui skirtų priemonių ir kosmetikos. Čia vyks daugybė seminarų ir mokymų kosmetologams.

Bene svarbiausia parodos konferencija – „Kosmetologo veiklą reguliuojantys tesės aktai Lietuvoje ir EU”. Konferencijoje pranešimus skaitys tarptautinių kosmetologų asociacijų atstovai iš Briuselio, Stokholmo, Londono bei Lietuvos Ūkio, Sveikatos apsaugos ir Švietimo mokslo ministerijų.

„Teoriškai Lietuvoje turime įstatymus, reglamentuojančius kosmetologų ir SPA specialistų veiklą, tačiau praktiškai tie įstatymai neveikia. Grožio salonuose atliekamos procedūros, kurios gali pakenkti žmogaus sveikatai, – sako konferencijos organizatorė ir moderatorė Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacijos prezidentė Rūta Bražiūnienė. – Įsakymais šių procesų reguliuoti neužtenka, reikia aukštesnio lygio įstatymų”.

Bražiūnienė tikisi, kad konferencijoje išsirutulios prasminga diskusija: „Ir valdininkai, ir specialistai yra nusiteikę kalbėtis. Juo labiau, kad Lietuva – ne vienintelė tokia šalis, kurioje trūksta reglamentų. Labai tikiuosi, kad užsienio patirtis, o ja konferencijoje dalinsis iš Belgijos, Šveicarijos, Anglijos atvykę specialistai, mums labai pravers”.

Pirmuosiuose „Litexpo” rūmuose, kuriuose prieš 25-erius metus vyko ir pirmoji „Pelenės” paroda, bus surengtas IX atviras Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų konkursas. Jame kviečiami dalyvauti baigiamojo kurso studentai ir diplomuoti kosmetikai bei grožio terapeutai, kurių darbo stažas – ne mažiau nei vieneri metai. „Prieš devynerius metus, kai pradėjome rengti konkursą, mums sakė, kad neįmanoma reglamentuoti, įvertinti specialisto darbo – kiekvienas turi savo metodą, yra unikalus, nepakartojamas. Tačiau šiandien galime drąsiai teigti, kad normos, standartai ir taisyklės egzistuoja, o geriausius nėra sunku pastebėti, – teigia Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacijos prezidentė Rūta Bražiūnienė. – Šis konkursas – puiki vieta ieškoti naujų talentų”.

Kosmetologijos erdvėje, 1 „Litexpo” centro salės galerijoje bus įrengti kosmetologijos kabinetai, kuriuose, iš anksto užsiregistravę parodos lankytojai, galės išmėginti veido bei kūno procedūras, pasitarti, kokią kosmetiką naudoti ir išgirsti geriausių profesionalų patarimų, pabandyti naujausią įrangą. Lankytojų patogumui parodos organizatoriai įrengs  laukiamuosius, kur bus galima atsigaivinti, pailsėti ar palaukti savo eilės prie procedūrų.

 „Pelenės” parodos dienomis vyks pirmasis estetinės mezoterapijos kongresas, kuriame paskaitas skaitys ir praktinius užsiėmimus ves tarptautinio pripažinimo sulaukę dėstytojai – Algirdas Čejauskas, Oksana Frolova, Matasianas Avanesovičius, Vladislavas Michailovas.

„Pirmieji „Litexpo” rūmai man kelia nostalgiją, juk čia vyko pirmosios „Pelenės” parodos. Kiekvienais metais pastebiu, kaip paroda stiprėja, – sako viena iš parodos partnerių, žurnalo “Les Nouvelles Esthetiques” Lietuvai, Latvijai ir Estijai redaktorė Svetlana Juralevič. – Man atrodo, ji jau seniai išaugo mažos mergaitės batelius ir tapo tikra karaliene. „Pelenė” – tai vieta, kurioje susirenka profesionalai, čia dalijamasi patirtimi ir žiniomis, o lankytojai gauna pačią naujausią grožio informaciją iš pirmųjų lūpų”.

Nauja parodos tema – SPA

„Jubiliejaus proga „Pelenėje” išskirtinis dėmesys ir vieta tenka visiškai naujai parodos temai – kosmetologijai ir SPA, – sako parodos organizatorė D. Vertelytė. – Kosmetologijos akcentas pasirinktas neatsitiktinai – didžiausios šių metų grožio parodos pasaulyje 2018-aisiais  kosmetologiją išskiria, kaip vieną svarbiausių sveiko grožio elementų”.

2-oji parodų ir kongresų centro salė bus skirta SPA ir sveikatingumui. “Pelenės 2018” naujiena – pirčių kultūros desantas. Pirmą kartą grožio parodoje bus atstovaujama lietuviškai pirčiai, kurios ritualai gali drąsiai rungtis su šiuolaikiškiausiomis grožio puoselėjimo priemonėmis. Tuo galės įsitikinti ir parodos lankytojai: į gražinimo procedūras kvies mobilioji pirtis, autoriniais pasirodymais stebins patyrę prities meistrai, o vanojimo mėgėjai vienas kitam galės mesti iššūkį – organizuojamos vanojimo varžybos.

3-oji salėje šiais metais įsikurs nagų priežiūros, antakių ir blakstienų priežiūros priemonių bei paslaugų tiekėjai, taip pat – parfumeriai. Per 40 kompanijų savo stenduose pristatys naujausias nagų lakavimo tendencijas bei manikiūro naujoves, o lankytojai galės įsigyti nagų priežiūros priemonių skirtų profesionaliam ir saugiam lakavimui namuose.

4-oji, Autorinio dizaino salė tradiciškai sukvies garsiausius Lietuvos juvelyrus, kurie pristatys naujausias savo kolekcijas. Šiais metais jų, o taip pat jų kolegų iš Estijos, Latvijos, Vokietijos, Prancūzijos susirinks per 50.  

 

Parodoje – naujausios stiliaus tendencijos

5-oji salę „Pelenėje” užkariaus plaukų stilistai, makiažo meistrai, įvaizdžio kūrėjai, taip pat čia bus galima susipažinti su naujausiomis priemonėmis ir moderniausia įranga, o viešuose demonstracijose stebėti, kaip gimsta madingiausi šio sezono kirpimai ir makiažai. Žinomų makiažo ir grožio specialisčių – Olesios Žuravliovos, Gritės Maruškevičiūtės, Oksanos Pikul modeliais galės tapti parodos lankytojos. Pirmą kartą „Pelenėje” dalyvaujantis, vienas iš geriausių Lietuvos makiažo meistrų Povilas Staniulionis dalinsis patirtimi, kaip tobulai padengti veidą, pasakos apie 2018 metų pavasario makiažo tendencijas.

Parodoje vyks pasaulyje pripažintų kirpimo meistrų pasirodymai, savo šou surengs ir išskirtines konsultacijas teiks barzdaskučiai.

„Nepaprastai džiaugiuosi, kad šiais metais „Pelenės” parodoje kiekviena grožio sritis turės atskirą zoną. Neabejoju, taip bus lengviau dirbti profesionalams, o lankytojams – susigaudyti pasiūlymų gausybėje, – sako “Pelenės” partnerė, žurnalo “Hair profesionalams” redaktorė Laura Urbaitė. – Tvirtai tikiu, kad ateis diena, kai ši paroda taps didžiausia grožio specialistų švente ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Ne taps, o jau tampa”.

Jubiliejinė, tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė 2018” – balandžio 6-8 dienomis Lietuvos kongresų ir parodų centre “Litexpo”.

Pranešimą paskelbė : Andrius Petraitis, Lietuvos parodų centras LITEXPO