Buitis

Į KOKIUS KRITERIJUS BŪTINA ATSIŽVELGTI RENKANTIS TUALETO PLYTELES?

Tualeto plytelės yra pati tinkamiausia ir vonios kambario danga, nes jos yra neišpasakytai atsparios vandeniui, o jų priežiūra gana lengva. Sanitarinėms patalpoms padengti naudojamos tualeto plytelės būna arba keramikinės arba pagamintos iš akmens masės. Jos dar gali būti naudojamos ir prieškambariuose, net svetainėse. O vonios kambaryje jos tikrai yra nepamainomas produktas.

Kokios būna techninės tualeto plytelių charakteristikos?

Renkantis tualeto plyteles būtina atsižvelgti į jų technines charakteristikas. Tos plytelės, kurias ketinate kloti ant grindų turi būti neslidžios. C raide pažymėtos plytelės yra mažiausiai slidžios, kai vaikštoma basomis kojomis. Tam, kad būtų išvengta paslydimo ir dėl šios priežasties kylančių traumų, verta rinktis matinio atspalvio plyteles, ant kurių paviršiaus įspaustos rievės. Jei plyteles klijuojate ant sienų, jų slidumo lygis neturi jokios reikšmės. Kitas šių plytelių vertinimo matas yra jų atsparumas dėvėjimuisi. Jį nurodo PEI klasė, kuri ant plytelių nurodoma skaičiais nuo 1 iki 5. Kadangi vonios kambaryje vaikštome basi arba apsiavę, jų grindims pakaks ir 1 ar 2 klasės plytelės.

Kokias plyteles rinktis, kad būtų išsaugotas vonios kambario arba tualeto aplinkos estetiškumas?

Norėdami sanitarinėse patalpose išlaikyti estetišką aplinką, įsidėmėkite, kad ant sienos įprastai klijuojamos šviesesnių spalvų, o ant grindų – tamsesnių spalvų plytelės, nes tai padeda vizualiai padidinti šių patalpų erdvę. Taip pat madoje išlieka ir toks dizainas, kai apatinė sienos dalis aplipdoma tamsiomis plytelėmis, o viršutinė – šviesiomis. Be to, jei kam norisi sujungti dvi skirtingas spalvas, tas gali panaudoti ir specialias siauras plyteles, kurios naudojamos kaip specialus dekoratyvinės puošybos elementas.

Keletas patarimų, kaip geriausia klijuoti plyteles vonios ar tualeto patalpose

Prieš pradedant klijuoti plyteles verta prisiminti kelis naudingus specialistų patarimus. Jei jūsų vonios kambarys arba tualetas yra mažo ploto, tada stačiakampės formos plyteles klijuokite horizontaliai, nes tai sukels erdvesnės patalpos regimybę. O jeigu klijuosite vertikaliai, tada patalpa atrodys dar labiau sumažėjusi. Be to, didesnės plytelės irgi sąlygoja iliuzinį didesnės erdvės efektą, o mažesnės plytelės mūsų žvilgsnio iliuziją paveikia atvirkštine tvarka, patalpa tada atrodo esanti mažesnė.