Naudinga

Gyvenimas po širdies smūgio: nepamirškite fizinės veiklos, palaikykite elektrolitų kiekį ir gerkite žuvų taukus

Miokardo infarktas, dar kitaip vadinimas širdies smūgiu, gali kardinaliai pakeisti žmogaus gyvenimą. Visgi neretu atveju po širdies smūgio žmonės nedrįsta užsiimti aktyvia fizine veikla bei susiduria su nežinomybės baime, kaip užkirsti kelią širdies problemoms ateityje. Tačiau „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė tikina, kad yra keletas paprastų kasdienės rutinos faktorių, kurie gali turėti didžiulį vaidmenį sveikstant bei sumažinti infarkto riziką.

Reguliarūs kardio pratimai gali sustiprinti jūsų širdį

Fizinė veikla yra kone esminis širdies stiprinimo elementas po miokardo infarkto, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, tai gali būti bėgimas, dviračio mynimas, plaukiojimas ar paprasčiausias vaikščiojimas.

„Tenka išgirsti atvejų, kai žmonės po širdies smūgio nerimauja, kad jų širdis „neatlaikys“ aktyvesnės veiklos. Žinoma, kiekviena situacija yra individuali, todėl visada reikėtų pasitarti su savo gydytoju, tačiau retas iš jų patartų visiškai atsakyti fizinio aktyvumo. Kardio pratimai padeda širdžiai pumpuoti kraują ir tiekti deguonį jūsų organizmui. Tai stiprina mūsų širdies raumenį, todėl net ir paprasčiausi pasivaikščiojimai vakarais gali ne tik ją sustiprinti, bet ir užkirsti kelią širdies darbo sutrikimams ateityje“, – pasakoja J. Aleknienė.

Palaikykite elektrolitų kiekį

Vaistininkė pasakoja, kad užsiimant aktyvia veikla išprakaituojama daugiau mineralų, ypač magnio ir kalio. Todėl ji pataria vartoti papildomai gerti tirpius papildų gėrimus,  turinčius didesnį elektrolitų kiekį.

„Tai gelbsti užsiimant įvairiomis sporto šakomis – bėgiojant, važiuojant dviračiu ir tiesiog išėjus ilgesniam pasivaikščiojimui. Papildomai vartojant šias medžiagas, širdies raumuo greičiau ir lengviau atsigauna nuo didelės apkrovos“, – pasakoja J. Aleknienė.

Nepamirškite žuvų taukų

Dauguma yra gerai susipažinę su įvairiausiomis žuvų taukų naudomis, tačiau vaistininkė teigia, omega-3 rūgštys turi ir daugiau privalumų:

„Kalbant apie širdies kraujagyslių ligų prevenciją, omega 3 papildus atsimena retas žmogus. Iš tikrųjų, vartodami žuvų taukus galite sumažinti kraujo lipidų kiekį ir kraujospūdį, negana to jie teigiamai veikia širdies ritmą“, – teigia J. Aleknienė.

Stebėkite kraujospūdį ir cholesterolio kiekį

Didelis cholesterolio kiekis ir aukštas kraujospūdis sukelia stresą širdžiai bei kraujagyslėms, pasakoja vaistininkė:

„Tiek kraujospūdžio, tiek cholesterolio reguliavimui galima pasitelkti tokias kasdienes ir nieko nekainuojančias priemones kaip lengva mankšta, mažai druskos turinti mityba. Taip pat patariama sąžiningai ir atsakingai vartoti gydytojo paskirtus vaistus kraujospūdžio ir cholesterolio kontroliavimui. Čia ypač svarbus reguliarumas, todėl vos pajutus pagerėjimą nereikėtų lengva ranka numoti į vaistus“, – pasakoja J. Aleknienė.

Venkite sočiųjų riebalų ir transriebalų

„Mityba, kurioje yra daug sočiųjų riebalų ir transriebalų, gali sukelti apnašų kaupimąsi arterijose. Tai laikui bėgant sulėtina kraujo tekėjimą į širdį – toks arterijų blokavimas gali sukelti širdies priepuolį. Todėl ypač po širdies priepuolio į savo mitybą įtraukite daugiau vaisių ir daržovių, o vietoje raudonos mėsos rinkitės paukštieną arba žuvį. Sumažinkite pieno produktų, greito maisto, druskos ir cukraus vartojimą“, – pataria J. Aleknienė.

Pranešimą paskelbė: Kamilė Rutkaitė, Eurovaistinė, UAB