Interjeras

Grindiniai šviestuvai: kaip atrasi tinkamiausią šviestuvą svetainės erdvei?

Grindiniai šviestuvai (kitaip dar vadinami toršerai) yra priskiriami akcentinio bei tikslinio tipo apšvietimui. Akcentinis apšvietimas svetainės interjere svarbus tuo, kad jis padeda sukurti jaukesnę bei intymesnę atmosferą. O tikslinis apšvietimas žmogui padeda tamsiuoju paros metu atlikti tam tikrus veiksmus, toršero atveju – jis suteikia pakankamai šviesos, kad būtų paprasta skaityti knygą svetainėje, patogiai sėdint ant minkštos sofos arba fotelio. Tad kaip išsirinkti tinkamą grindinį šviestuvą šiai erdvei?

Skalė. Svarbiausias grindinio šviestuvo aspektas – jo dydis (ypač – jo aukštis). Kaip ir renkantis kitas interjero detales tokias, kaip: baldai, kilimai, taip ir renkantis toršerus – labai svarbu pasirinkti variantą, kuris yra proporcingas erdvės dydžiui. Žemame kambaryje itin aukštas toršeras atrodys tarytum ne savo vietoje, o aukštame kambaryje nedidelis šviestuvas tiesiog pasimes ir bus nepastebimas. Paprasčiausias būdas, kaip išsirinkti tinkamą grindinio šviestuvo aukštį, tiesiog pasiimti matavimo ruletę, matuoti erdvę ir išbandyti įvairius jos aukščius.

Paskirtis. Grindinių šviestuvų pasirinkimas yra gan platus, todėl renkantis tinkamiausią variantą labai svarbu atsižvelgti ne tik į estetines gaminio savybes, bet ir į funkcionalumą. Jeigu reikalinga ryški, kryptinė šviesa, kurią galima pasukti reikiama kryptimi, bus reikalingas šviestuvas, kurio korpusas ir gaubtas gali būti reguliuojami. O jeigu šviestuvas yra daugiau akcentinis, skirtas papildomam šviesos sluoksniui sukurti, tiks toršeras su didesniu gaubtu, kuris slopina šviesą, daro ją jaukesnę.

Akį patraukianti detalė. Grindiniai šviestuvai, dėl savo aukščio, yra gerai matomi erdvėje, tad renkantis šviestuvą savo svetainei, reikia nuspręsti, ar labiau reikia mažai pastebimo, esamą interjerą papildančio varianto, ar reikalingas toršeras, kuris patrauktų akį ir atliktų meno kūrinio vaidmenį. Kokį atsakymą bepasirinktumėte, rinkoje sau tinkamą variantą gali rasti kiekvienas (tiek paprastumo ieškantis žmogus, tiek unikalaus dizaino mėgėjas). Svarbiausia gerai žinoti ko norite.

Stilius. Grindiniai šviestuvai gali būti įvairiausių stilių: skandinaviški, klasikiniai, industriniai ir t.t.. Taigi renkantis šviestuvą, svarbu neužmiršti bendros interjero temos (pavyzdžiui, klasikiniame interjere nederės minimalus, modernaus stiliaus šviestuvas, todėl reikėtų rinktis klasikinio stiliaus arba kito jį papildančio stiliaus toršerą).