Naudinga

Draudimo bendrovė BTA kviečia atrasti gyvenimą „BE STRESO“

Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) perdegimo sindromą įtraukus į Tarptautinį ligų kvalifikacijos sąrašą, garsiau prabilta apie darbe patiriamą stresą, jo mastą ir poveikį sveikatai. Kad problema aktuali ir Lietuvoje, atskleidė reprezentatyvi „Spinter tyrimų“ apklausa, kurios duomenimis 90 proc. žmonių kasdien patiria stresą, o  kas antras (55,5 proc.) teigia, kad didžiausias streso šaltinis – darbas.  Siekdama ne tik atkreipti dėmesį į problemos mastą, bet ir padėti ją spręsti, draudimo bendrovė BTA pradeda socialinę-edukacinę kampaniją „Be streso“.

„Mes, kaip draudikai, nuolat esame greta tų situacijų, į kurias patekę žmonės patiria nerimą, stresą, jaudinasi dėl savo ir artimųjų gerovės, sveikatos, turto. Tuo pačiu draudimo sritis glaudžiai susijusi su atsakomybe, rūpesčiu ir žinojimu, kad vienaip ar kitaip viskas išsispręs. Tikime, kad visi esame verti ramesnio, džiaugsmingesnio, sveikesnio, sąmoningesnio gyvenimo. Todėl rūpinamės, kad jame būtų kuo mažiau negatyvaus, emocinę ir fizinę sveikatą žalojančio, santykiams ir gyvenimo kokybei kenkiančio streso”, – sako  „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje direktorius Tadeuš Podvorski.

Atpažįsta labiau išsilavinę ir jaunesni

Kampanijos organizatorių teigimu, vienas pirmųjų žingsnių norint stresui nepasiduoti – jį atpažinti, vertinti rimtai, bet žinoti, kad išeitis visada yra.

„Tyrimas atskleidė, kad 3 iš 4 šalies gyventojų pritaria teiginiui, jog patiriamas ilgalaikis stresas labai kenkia gyvenimo kokybei, o ilgalaikio streso padarinius rimčiausiai vertina jauni ir išsilavinę žmonės. Pakankamai aukštas sąmoningumo lygis ir gebėjimas identifikuoti streso priežastis bei nemanyti, kad tai neišvengiamas, savaime suprantamas dalykas – pirmas žingsnis link ramesnio gyvenimo. Tačiau reikalingi ir kiti žingsniai – gebėjimas kokybiškai ilsėtis, rasti laiko sau, artimiesiems“,  – sako „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje direktorius Tadeuš Podvorski.

Visą vasarą truksiančios kampanijos metu šalies gyventojai bus kviečiami išbandyti įvairius streso įveikos būdus ir atrasti patį tinkamiausią.

„Didžioji dalis žmonių mano, kad geriausiai su stresu padeda kovoti miegas bei poilsis. Todėl sostinėje bei kurortiniuose miestuose įrengsime specialias poilsio zonas, kur žmonės galės atsipūsti ir pailsėti hamakuose. Per veiksmo pilną Kultūros naktį kviesime į sostinės Valdovų rūmuose vyksiančius gongų terapijos užsiėmimus. Į ilgesnę kelionę autobusu išsiruošusiems sudarysime sąlygas ramiai pasnausti kelionės metu. Taip pat daug dėmesio skirsime profesionaliai informacijos sklaidai, specialistų patarimams“,  – sako BTA Marketingo ir viešųjų ryšių skyriaus vadovas Boris Kuzmas.

BTA kartu su sveikatos, transporto, kitų sričių ekspertais patars kaip elgtis, kad stresas netaptų grėsme sveikatai, karjerai ir turtui. Praktinė informacija bei naujienos apie akcijos renginius skelbiama www.bta.lt   

Ramybės oazės rinkimai

Dar vienas akcijos tikslas – atrasti ir visuomenei pristatyti vietas, kuriose Lietuvos gyventojai labiausiai atsipalaiduoja.

„Žinoma, kad daugelis saugiausiai jaučiasi namuose, o atsipalaiduoja kelionėse. Tačiau Lietuvos gamta, vaizdingas kraštovaizdis, gražūs miestai ir įvairios netikėtos, dar neatrastos vietos taip pat leidžia ne tik užsimiršti ir trumpam pabėgti nuo streso tiesiog keliaujant, bet ir pajusti ramybę. Kviesime šalies gyventojus siūlyti ir rinkti tas šalies vietas, kuriose stresas tiesiog išnyksta. Norime sudaryti ramybės oazių žemėlapį, skirtą kiekvienam ieškančiam kur atsikvėpti“,  – aiškina B. Kuzmas.

Jo teigimu, Lietuvoje yra nemažai įvairių kelionių maršrutų ir įspūdingų kampelių, tačiau jie nebuvo surinkti į vieną vietą, kai juos jau patikrina keliautojai, kaip galima streso mažinimo priemonė.

„Matant nedžiuginančius duomenis užsienio šalyse galime numanyti, kad streso keliamos sveikatos problemos bei labai aiškūs nuostoliai ir viešiesiems finansams, ir privačiam verslui, Lietuvoje gali įgauti dar didesnį mastą. Todėl siekiame pabandyti bent truputį užbėgti tam už akių ir pasiūlyti stresą mažinančių sprendimų“, – sako „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje direktorius Tadeuš Podvorski.

Apie BTA:

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (BTA) priklauso Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) ir yra didžiausia VIG bendrovė Baltijos regione. Beveik 200 metų veikianti, per 50 įmonių 25-iose šalyse valdanti VIG pirmauja Baltijos šalyse, kur grupės įmonės 2018 m. užima ketvirtadalį ne gyvybės draudimo rinkos. 2018 m. BTA savo draudimo partneriu Lietuvoje pasirinko apie 420 tūkst. privačių bei verslo klientų, su kuriais pasirašyta virš 1 mln. draudimo sutarčių, atlyginta per 47 mln. eurų žalų.

Pranešimą paskelbė: Lina Valantiejūtė, UAB „Idea Prima”