Naudinga

Darbą pradėjo nauja Valstybinės ligonių kasos vadovė Jūratė Sabalienė

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu nuo spalio 10 dienos ketverių metų kadencijai vadovauti Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) paskirta Jūratė Sabalienė. Iki šiol J. Sabalienė dirbo VLK Tarptautinių reikalų skyriaus vedėja.

Po rugsėjo 7-ąją įvykusio konkurso VLK vadovo pareigoms užimti Sveikatos apsaugos ministerija (pagal galiojančią tvarką), siekdama įvertinti pretendentės patikimumą, kreipėsi į atitinkamas tarnybas. Gavus reikiamą šių tarnybų informaciją, J. Sabalienė buvo paskirta eiti VLK vadovės pareigas.

„Šios pareigos man reiškia didelę atsakomybę – pateisinti visuomenės lūkesčius, kad kiekvienas apdraustasis privalomuoju sveikatos draudimu laiku gautų reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas nemokamai. Ligonių kasų misija – būti sveikųjų ir sergančiųjų garantu. Aš tai suprantu kaip ligonių kasų pareigą užtikrinti, kad mūsų apdraustieji galėtų pasinaudoti savo teise į sveikatos priežiūrą, susirgę – nenukentėtų finansiškai, o gydymo įstaigos gautų atitinkamą atlygį už kokybiškas ir laiku suteiktas paslaugas. Atsižvelgiant į tai, kad sveikatos priežiūros paslaugų poreikis auga dėl sparčiai senstančios mūsų visuomenės, dėl nesuvaldytos emigracijos srautų, kai iš Lietuvos išvyksta nemažai jaunų, darbingo amžiaus žmonių, ligonių kasos turi skirti ypatingą dėmesį tiek sveikatos priežiūrai finansuoti reikalingų pajamų surinkimui stiprinti, tiek efektyviam šių lėšų panaudojimui“, – įsitikinusi naujoji VLK direktorė J. Sabalienė.

Pasak VLK vadovės, būtina išsaugoti sveikatos sistemos tvarumą ir kartu garantuoti nemokamą sveikatos priežiūrą, kad nedidėtų finansinė našta gyventojams, įsigyjant vaistus ar gydantis. „Tokius didžiulius iššūkius galima įveikti tik glaudžiai bendradarbiaujant visiems sveikatos sistemos dalyviams – sveikatos politikams, sveikatos politiką įgyvendinančioms institucijoms, pacientams, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams ir kt. Tik sutelkus jėgas galima įveikti iššūkius“, – teigia J. Sabalienė.

VLK direktorė yra dirbusi sveikatos apsaugos viceministre, VLK Tarptautinių reikalų skyriaus vedėja, vyriausiąja patarėja Šiaurinės dimensijos partnerystės visuomenės sveikatos ir socialinės gerovės sekretoriate, Organizacinio ir Ekspertizės skyriaus vedėja Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje, gydytoja echoskopuotoja Ukmergės ir Vilniaus Antakalnio universitetinėje ligoninėse.

J. Sabalienė yra Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijusi biomedicinos srities medicinos gydytojo išsilavinimą (bakalauro ir magistro laipsnius) ir sveikatos priežiūros įstaigų valdymo ir administravimo magistro laipsnį bei teisės magistro laipsnį M. Riomerio universitete.

Naujoji VLK vadovė Jūratė Sabalienė. VLK nuotrauka.

 

Pranešimą paskelbė : Vita Lyskoitienė, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos