Naudinga

Bet kuriam dantų netekusiam pacientui – inovatyvūs dantų atkūrimo būdai

Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį pastebime vos pažvelgę į žmogų – jo šypsena. Tačiau estetiškai ir sveikai atrodančiais dantimis džiaugtis gali ne kiekvienas, nes šypsotis ir gyventi pilnavertį gyvenimą trukdo prarasti dantys.

Nors dauguma dantų netekusių žmonių vis dar gelbėjasi išimamaisiais dantų protezais, esama ir kitų – pažangių ir patikimų dantų atkūrimo būdų. Tai – įvairios Švedijoje sukurtos gydymo implantais metodikos. Pasitelkiant šias metodikas, į žandikaulio kaulą sriegiami kelių milimetrų ilgo varžtelius primenantys implantai, kurie tarnauja kaip atrama patikimoms naujųjų dantų karūnėlėms arba tiltams. Toks dantų sugrąžinimas leidžia pacientui džiaugtis estetiškai ir natūraliai atrodančia šypsena ir pamiršti diskomfortą, nes ant implantų atkurti dantys yra stabilūs ir patogūs.

Kas nutinka neatkuriant prarastų dantų

Žmonės dantis praranda dėl įvairių priežasčių. „Dantų netekimą paskatinti gali laiku negydomas ir į dantų šaknų uždegimus pereinantis ėduonis, netinkama burnos ertmės priežiūra, genetinių faktorių nulemta parodontozė, taip pat įvairios traumos“, – pasakoja gydytoja odontologė Vaiva Žalienė.

Specialistė taip pat pabrėžia, kad sugrąžinti prarastus dantis yra būtina: „Netekus dantų, nyksta žandikaulio kaulas, krypsta burnoje dar likę sveiki dantys, tad ilgainiui galima netekti ir jų. Susiduriama ir su kitomis problemomis – išsikraipo sąkandis, sutrinka kramtymo funkcija“. Taigi, reikiamu metu atkūrus prarastus dantis, galima išvengti ne tik estetinių problemų, bet ir įvairių komplikacijų, galinčių turėti neigiamos įtakos sveikatos būklei.

Kiekvienas dantis yra svarbus

Žmonės dažniausiai mano, kad svarbiausia atkurti prarastą priekinį dantį, tačiau tai svarbu padaryti net ir tada, jeigu trūkstamo danties nesimato šypsantis. Šį faktą pabrėžia ir V. Žalienė: „Paprastai kiekvienas žmogus turi 32 nuolatinius dantis. Šis skaičius turėtų išlikti nepakitęs visą gyvenimą, nes net ir netekus vieno danties, vyksta negrįžtami pokyčiai“.

Pavienių dantų netekusiems pacientams galima pritaikyti momentinio implantavimo gydymo metodiką. Pasitelkiant šį būdą, implantas sriegiamas į ką tik pašalinto danties vietą, o ant jo iš karto tvirtinama naujo danties karūnėlė. „Ši metodika leidžia ženkliai sutrumpinti gydymo trukmę, o pacientas patiria mažiau streso, nes jam neprireikia praleisti nė dienos su tarpu tarp dantų“, – užtikrina gydytoja odontologė.

Gydymas dantų implantais – patikima išeitis visų dantų netekusiems pacientams

Daugumos arba visų dantų netekusiems pacientams dažniausiai siūlomi silpnai besilaikantys ir gomurį žeidžiantys išimamieji dantų protezai, tačiau esama ir kito, kur kas patikimesnio būdo. Tai – unikali Švedijoje sukurtą ir jau 20 metų visame pasaulyje sėkmingai taikoma gydymo metodika „visi ant keturių“. Šis būdas leidžia atkurti visus bet kurio – tiek viršutinio, tiek apatinio žandikaulio dantis. „Procedūros metu į žandikaulį sriegiami vos keturi implantai. Jau tą pačią dieną pacientui gali būti uždedami laikinieji dantys, kurie po kurio laiko pakeičiami natūraliai atrodančiais ir ilgaamžiškais dantimis“, – pasakoja gydytoja odontologė V. Žalienė.

Specialistė taip pat mini, kad esama ir kitos – visų apatinio žandikaulio dantų atkūrimui tinkamos gydymo metodikos, kurią pasitelkiant prireikia vos trijų implantų. V. Žalienė pabrėžia esminį šios metodikos išskirtinumą: „Tos pačios procedūros metu įsriegiami trys implantai, nuimamas ir į technikų laboratoriją atiduodamas dantų atspaudas, o pacientui nereikia kurį laiką nešioti dirbtinių dantų, nes jau tos pačios dienos vakare jam pritvirtinami nuolatiniai dantys“.

Laiku atkurti prarastus dantis – būtina, nes tai padeda ne tik sugrąžinti gražią šypseną ir atsikratyti su išvaizda susijusių kompleksų, bet ir leidžia išsaugoti sveikatos būklę bei gyvenimo kokybę.

Išsamiau apie dantų atkūrimą implantais – nemokamame seminare.

Pranešimą paskelbė : Žygimantas Kvartūnas, Diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacija