Išsilavinimas

9 resursai mokytis Rytų europos kalbų

mes.raso.me jau pasakojo apie naudingus internete rastus resursus, kurių dėka galite visiškai nemokamai išmokti užsienio kalbų. Taip pat rašėme ir apie Rytų bei Skandinavų kalbas. Šį kartą – svetainės, kuriuose galėsite savarankiškai išmokti lenkų, vengrų ir čekų kalbas, dėka serialų, video podkastų, žaidimų ir tradicinių pamokų.

Lenkų kalba

.

Lenkų kalbos pradžiamokslis. Abėcėlė, skaičiai ir naudingos frazės, šioje svetainėje lydimos audio ir video pavyždžiais. Bet ko gero įdomiausia bus žiūrėti video podcast’us.

  • Serialas W labiryncie

Šis resursas gali būti rekomenduojamas tiems, kurie jau šiek tiek įvaldę lenkų kalbą ir yra serialų fanai.

  • Žaidimai

Mokytis užsienio kalbų – tai savotiškas žaidimas. Todėl šitas resursas skirtas ne tik žaisti, bet tuo pačių ir mokytis lenkų kalbos. Tiems, kurie jau įvaldę bazinį lygį, gali pereiti į „Premier“ lygą ir žaisti su šios kalbos nešiotojais į skrabl’ą.
 

Vengrų kalba

.

Šios trumpos vaizdo pamokos (iki 3 minučių) suteikia lengvą pradžią vengrų kalbai išmokti. Užsiregistravus internetinėje svetainėje, galima išmokti kažko ir papildomo.

Šį podcast’ą kuria du užsienio kalbų mokytojai. Projektas turi gana aktyvų tinklaraštį. Jame skelbiamos nuotraukos iš Vengrijos gatvių ir reklama, prie kurių iš kelių variantų galite pasirinkti teisingą vertimą.

  • Hungarian Studies 103

Interneto svetainė – tiems, kurie besimokant užsienio kalbų, pasirenka medžiagą, panašia į klasikinį vadovėlį. Specialiai pradedantiesiems šiame vadovėlyje siūlomos 6 pamokos, suskirstytos į mažas dalis. Gramatika ir leksika išsamiau paaiškinta raštu, o kad nebūtų klaidų tarime, galite klausytis audio pavyzdžius.

 

Čekų kalba

.

Užsiregistruodami šiame tinklalapyje, jūs galite gauti prieigą prie garso ir vaizdo įrašų, kurie yra skirti čekų kalbos pradedantiesiems. Pamokos trunka nuo 10 iki 15 minučių.

Radio Praha įrašo specialias trumpas laidas, kurios skirtos užsieniečiams mokytis čekų kalbos.

  • Repetitorės Janos Slavikovos svetainė

Jana Slavikova gyvena Prahoje ir dėsto čekų kalbą asmeniškai per „Skype“ programą. Bet savo svetainėje ji surinko daug naudingos medžiagos, kuri gali būti naudojama siekiant savarankiškai mokytis šios kalbos. Pavyzdžiui, čia išdėstytos kelios gramatikos pamokos, yra audiopodcast’ai, vaikiška animacija ir tv laidos, taip pat daug kitų naudingų nuorodų.