Velykos

Pagrindinės 2019-tųjų metų Velykų dekoro tendencijos

Vis dažniau pasigirsta vienos ar kitos šventės, atkeliavusios iš amerikietiškos ar kitos populiariosios kultūros paminėjimo atgarsiai, tačiau pastarosios su tradicinėmis anaiptol varžytis negali.  Velykos – viena tų svarbiausių švenčių, kuri aplanko kone kiekvienus namus. Tiesa, šiuolaikinėje visuomenės darosi įprasta tradicijas transformuoti taip, jog šios taptų priimtinesnės besikeičiantiems žmonių poreikiams. Tai visai natūralu ir suprantama: neturėtumėte savęs varžyti, jei jaučiate norą atitolti nuo tradicinio stalo dengimo ar margučių dažymo vašku. Pristatome karščiausias 2019 metų velykines dekoro tendencijas: švęskite skoningai bei stilingai!

Stalo dekoravimas panaudojant kuo natūralesnes medžiagas

Prieš Velykas, kaip ir visas didžiąsias metų šventes, prekybos centrų lentynos nuklojamos galybe teminių dekoracijų. Įsigiję žvakidę-viščiuką ar zuikučiais puoštas servetėles pataikysite į temą, tačiau tiesiog eisite lengviausiu keliu ir stilingas šventes galėsite pamiršti. Puoškite stalą kuo paprasčiau, panaudojant natūralias (linas, pirmieji pavasario žiedai, šakelės, žalumynai ir kita) medžiagas.

Modernios rustic stiliaus dekoracijos, derinamos su rankų darbo detalėmis

Rustic stilius, kuriam būdingas  „kaimietiškumas“, paprastumas bei artumas su gamta, gali būti pritaikytas ne tik organizuojant grandiozines vestuves, bet ir jaukią Velykų šventę. Idealu, jei kuo daugiau dekoro detalių gaminsite patys arba įsigytas papildomai „tiuninguosite“ savomis rankomis.

Subtilus, paprastas, kiaušinių dažymas

Jei visomis vaivorykštės spalvomis išmargintų kiaušinių pintinė, padėta ant velykinio stalo, jums kvepia kiču, nereiškia, jog turite atsisakyti šio šventinio simbolio. Kuo elementaresnis ir subtilesnis kiaušinių dažymas bus pasirinktas, tuo stilingesnio rezultato galima tikėtis.

Lauko durų puošimas originaliais rankų darbo vainikais

Velykinis eksterjero dekoras mūsų šalyje kol kas lygintis su masine kalėdine puošyba negali, tačiau po truputį ima judėti į priekį. Nebūtina savo pievelės nukloti kiaušiniais ar zuikučiais, užtenka kuklaus, iš natūralių medžiagų pagamintų ar velykiniais simboliais puošto vainiko, pakabinto ant durų: sukursite šventę ne tik sau, bet ir aplinkiniams!

Velykinės gyvų gėlių dekoracijos

Velykos – pavasario atbudimo šventė, tad, natūralu, jog visiems norisi gamtos bei natūralumo. Užtenka velykinį stalą papuošti kuklia pirmųjų gėlių puokšte ir nuotaika kaip mat prašvies! Kūrybingesni gali „susimedžioti“ originalesnių idėjų, kaip gyvas gėles įkomponuoti kuriant šventinį namų dekorą.

Pastelinės spalvos velykinėse dekoracijose

Gamtos atbudimas nebūtinai turi sietis su ryškiomis, „klykiančiomis“ spalvomis. Itin populiarios kuklios, subtilių pastelinių spalvų velykinės dekoracijos. Šiuo atveju „į temą“ – ir kiaušinių marginimas natūraliais metodais, kurių rezultatas – natūralūs, švelnūs pasteliniai atspalviai.

Skandinaviško stiliaus velykinis dekoras

Puošdami namus bei dekoruodami stalą Velykoms, rinkitės paprastumą, natūralumą, minimalizmą bei originalumą. Visa tai būdinga skandinaviškam stiliui, kuris madingas kalbant ne tik apie namų interjerą, bet ir švenčių dekoravimą.

Daugiau apie skandinaviškas Velykas straipsnyje Skandinaviško stiliaus Velykų idėjos.

Kiekvienos šventės metu svarbiausia sukurti jaukumą, apimantį ne tik namus, bet ir artimųjų širdis. Šių metų velykinės dekoracijos – iš tiesų paprastos, šiltos bei verčiančios atsigręžti į gamtą, tad tai – puiki galimybė ne tik šventiškai papuošti namus, bet ir pabėgti nuo kičo bei masinio vartojiškumo.