Išsilavinimas

Go North: 12 resursų mokytis Skandinavų kalbų

mes.raso.me jau pasakojo apie naudingus internete rastus resursus, kurių dėka galite visiškai nemokamai išmokti užsienio kalbų. Taip pat rašėme ir apie Rytų kalbas. Šį kartą – svetainės, kuriuose galėsite savarankiškai išmokti danų, švedų, suomių ir norvegų kalbas, dėka žaidimų, podkastų, dainų ir lėtų naujienų.

Danų kalba

.

Šitas Podcastas gerai tinka tiems, kurie nori šiek tiek pasiruošti į kelionę po princo Hamleto šalį.

Danų kalbos išskirtinumas tame, kad tarimas ir rašyba smarkiai skiriasi. Ir jei anglų kalba ant tiek populiari, kad klaidingas jos tarimas ne visada kelią mums rupesčių suprasti vienas kitą, tai su Danų kalba tokie triukai nepraslis. Tam ir buvo sukurtas šis puslapis. Jame galėsite išgirsti taisyklingą žodžių tarmę ir pamatyti rašybą.

Ši svetainė padeda pradėti suprasti Danų kalbos gramatiką įvairių užduočių dėka.

Švedų kalba

.

Užsienio kalbų mokymasis gali prasidėti nuo dainų klausymosi.

Registruodamiesi šiame tinklalapyje, jūs galite gauti prieigą prie garso ir vaizdo įrašų, kurie yra švedų kalba ir yra skirti pradedantiesiems. Pamokų trukmė nuo 10 iki 15 minučių.

Šis resursas tiems, kurie jau gan neblogai supranta švedų kalbą, bet vis dar negali adaptuotis prie natūralaus kalbėjimo tempo. Taip pat yra laikraštis 8 Sidor – su paprastais naujienų tekstais.

Suomių kalba

.

3 minučių video pamokos, puikus startas norintiems išmokti Suomių kalbą.

  • Žaidimai

Digital Dialects puslapyje galite išmokti gyvūnų pavadinimus, skaičiuoti iki 20-ties ir taisiklingai tarti mėnesių bei dienų pavadinimus.

Specialiai tiems, kurie moskosi Suomių, kaip antrąją gimtąją kalbą.

Norvegų kalba

.

Podcast’as skirtas tiems, kurie tikrai suinteresuoti išmokti Norvegų kalbą.

Šis Norvegų kalbos kursas, buvo sukurtas specialiai užsienio studentams.

  • Laikraštis Klar Tale

Laikraštis skirtas ne vien tiems, kurie nori išmokti norvegų kalbą. Tikslas, naujienų skaitymą padaryti kuo prieinamesni. Visai nesenai šiame laikraštyje atsirado ir audio versija.