Sodas ir kiemas

Kaip tinkamai laistyti daržoves?

Jei norite turėti sveiką ir derlingą daržą, teisingai laistyti daržoves būtina. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip dažnai ir kiek laistyti.

Daržovėms išauginti vaisius reikia labai daug vandens. Gavus nepakankamai vandens, jų augimas sulėtės, derliaus gausa taip pat nukentės.

Neteisingas laistymas taip pat gali būti įvairių problemų, tarp jų ir grybelinės ligos – miltligės priežastimi.

Nereguliarus laistymas gali paskatinti žiedų nunykimą, o daržovės gali imti trūkinėti.

Kiek vandens reikia daržovėms?

Tai priklauso nuo keleto skirtingų aspektų. Drėgname ore drėgmė garuoja lėčiau, tačiau drėgnas oras nepatenkins daržovių poreikių. Kuo lauke karščiau, tuo daugiau reiks laistyti. Kad ir kaip nesmagu būti lauke karštu oru, jūsų daržovėms drėgmė yra reikalinga. Dar vienas svarbus aspektas – žemės tipas. Lengvoje, smėlėtoje žemėje vanduo išliks trumpiau nei vyraujančioje priemolio ir molio dirvoje. Žydinčioms ir vaisius vedančioms daržovėms vandens reikės daugiau nei lapiniams žalumynams. O kuo vaisiai didesni, tuo daugiau vandens reikia.

Kada laistyti daržoves?

Tinkamiausias laikas laistyti daržoves – ankstyvas rytas. Tai svarbu tam, kad įsidienojus lapai išdžiūtų, ir taip būtų išvengiama ligų ir miltligės. Laistymas ryte taip pat padeda tausoti vandenį, nes jis neišgaruoja taip greitai, kaip popiečio saulėje. Kitas geriausias laikas laistyti – vakare, tačiau svarbu saugotis, kad vandens nepatektų ant lapų. Pernkat ant lapų išliekantis vanduo yra tinkama terpė grybų sporoms ir ligoms susidaryti.

Kaip dažnai laistyti?

Gera žinia ta, kad jums nereikia kasdien laistyti daržovių, net karščiausiomis dienomis. Tiksliau, net neturėtumėte laistyti taip dažnai, nes dažnas laistymas skatina augalus auginti tik paviršines šaknis. Tikslinga būtų laistyti retai, bet gausiai, nes augalų šaknys auga ten, kur yra vandens. O jei šaknys auga giliai – augalas stiprėja, jam reikia mažiau vandens.

Kaip taisyklingai laistyti daržoves?

Atsiminkite svarbiausią taisyklę: laistyti reikia taip, kad vanduo kuo giliau patektų į dirvą, efektyviai drėkindamas šaknis.

Taisyklingas būdas laistyti daržoves – nukreipiant srovę į šaknis, o ne pilant ant lapų. Tai padės išvengti grybinių susirgimų, o taip pat veiks kaip piktžolių prevencija, nes laistysite tik augalą, o ne visą daržo plotą.

Bet taip pat nepilkite vandens didžiule srove, kuri gali išplauti dirvos paviršių ir atidengti šaknis. Sumažinkite vandens srovę iki vidutinės arba mažos srovelės.

Jeigu ne visada turite galimybę tinkamai palaistyti daržoves, arba norite lengvo laistymo sprendimo, galite įsigyti laistymo sistemą, skirtą specialiai daržui arba šiltnamiui. Reikiamą įrangą rasite čia: https://laistymoiranga.lt/rinkiniai-laistymo-padejejas.