Buitis

Kaip išvalyti įsisenėjusias dėmes iš skalbinių?

Drabužiai gaminami iš įvairių medžiagų ir net iš gyvūnų odos. Drabužių pasirinkimas priklauso nuo kūno tipo, socialinės padėties, kultūros ar klimato. Tačiau kartais sunku išsaugoti mėgstamus drabužius nuo įvairiausių atsiradusių dėmių. Pateiksime keletą patarimų, kaip pašalinti įvairias įsisenėjusias dėmes.

Kavos dėmės

Jei ant drabužių atsiranda kavos dėmių, audinį 30 minučių pamirkykite vandenyje. Įpilkite du šaukštus acto, tada patrinkite jį dantų šepetėliu. Jei nematyti rezultato, vėl pakartokite procesą. Galite trinti kas dešimt minučių, kol rezultatas tenkins. Po to, drabužį pakabinkite saulėje, kad išdžiūtų.

Žolės dėmės

Naudokite dantų pastą be gelio. Įtrinkite ją į drabužį švariu dantų šepetėliu. Jei dėmė nėra tinkamai pašalinta, galite pakartoti šį metodą.

Kraujo

Pamirkykite aprangą šaltame vandenyje. Įlašinkite kelis lašus baltojo acto. Švelniai patrinkite rankomis.

Riebalų dėmės

Riebalų dėmes sunku pašalinti. Bet patarimas gali padėti. Pamerkite drabužį į šaltą vandenį. Dabar įlašinkite kelis lašus indų ploviklio, tuomet 10 minučių patrinkite jį šepetėliu. Jei riebalų dėmės vis tiek neišnyksta, prireikus dar kartą naudokite šį metodą.

Purvo dėmės

Pirmiausia išdžiovinkite dėmes, šepetėliu pašalinkite žemę. Įmerkite į šiltą vandenį ir įpilkite vieną šaukštą baltojo acto. Dabar įlašinkite kelis lašus skysto ploviklio. Tada palikite audinį vandenyje 30 minučių ir nuplaukite.

Geltonos garstyčių dėmės

Jau žinote daugiau būdų, kaip pašalinti stiprias ir įvairias dėmes iš audinių, tačiau geltonųjų garstyčių dėmės pašalinamos sunkiai.

Paimkite švarų ir sausą rankšluostį ir užspauskite ant dėmės. Tiktų sugeriantis rankšluostis, pvz., popierinis rankšluostis arba kilpinis audinys. Kai dėmės išdžius, nubraukite jas peiliu. Dabar nuplaukite po šaltu tekančiu vandeniu. Užpilkite ploviklio arba dėmių valiklio. Įdėkite šiek tiek baliklio į indą ir išplaukite. Patikrinkite, ar dėmės nebeliko.