Skanaus!

Greitas obuolių pyragas Šarlotė su labai daug obuolių

Pats skaniausias obuolių pyragas su daug obuolių. Klasikinis receptas, kurį privalo žinoti bent kartą per savaitę kepantys pyragą.

Mane nuo vaikystės erzindavo obuolių pyrago receptai, kurių ingridientų sąrašas prasidėdavo „1-2 obuoliai“. Koks obuolių pyragas, jei tų obuolių vos ant „vieno danties“ kaip močiutė sakydavo. Geram obuolių pyragui, obuolių turi būti daug. Jei ir jūs tokios nuomonės, tai greitas obuolių pyragas Šarlotė tikrai jūsų skoniui.

Kodėl Šarlotė nuostabus pyragas?

 • Paprastas kaip du x du.
 • Nereikia daug skirtingų ingredientų.
 • Greitai paruošiamas.
 • Galima valgyti karštą su ledais, bet nepraranda skonio ir atvėsęs.
 • Galima lengvai modifikuoti, papildyti, patobulinti.

Dėl Šarlotės pavadinimo kyla ginčų, nes istoriškai vakaruose Šarlotė visai kitokia. Bet mūsų kraštuose, Baltijos šalyse, Lenkijoje, Rusijoje ar Ukrainoje toks pyragas yra būtent Šarlotė. Tačiau kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Svarbu daug obuolių ir skanu!

Tinklaraštyje  užsienio tinklaraščiuose šis pyragas vadinamas Šarlot, Sharlotka Šarlotka, Šzarlotka, Russian Apple Cake, rusiškas obuolių pyragas.

Kadangi pyraguose daug obuolių, ir jie gaunasi pakankamai minkšti, patogiausia kepti kepimo formoje nuimamais kraštais. Tuomet lengviau išimti pyragą neprarandant jo formos. Gaminant pagal ingredientus, tinka 22-24 cm skersmens formos.

Klasikinis Šarlotės obuolių pyragas

Reikės:

 • 1 kg obuolių,
 • 3 L dydžio kiaušinių,
 • 150-200 g cukraus (priklausomai ar rūgštūs obuoliai),
 • 150 g miltų,
 • 1 arb.š vanilės,
 • 1 valg.š. cinamono,
 • cukraus pudros pabarstymui.

Kiaušinius suplakite su cukrumi iki purios, tirštos masės. Įmaišykite vanilės ekstraktą, persijotus miltus, cinamoną. Lengvai išmaišykite ir palikite pabrinkti kol ruošite obuolius.

Nuluptus obuolius supjaustykite kubeliais.

Skardą išklokite kepimo popieriumi, patepkite sviestu ir pabarstykite miltais arba džiuvesėliais.

Į paruoštą skardą supilkite obuolius. Ant viršaus užpilkite tešlą ir lengvai paskirstykite, kad subėgtų į tarpus.

Kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje valandą laiko arba kol medinis pagaliukas neapsivelia.

Iškepus leiskite 10 min pyragui pavėsti ir tuomet išimkite iš skardos.

Šarlotės obuolių pyragas su varške

Negalintiems apsispręsti ką kepti, obuolių pyragą ar varškės pyragą, rinktis nereikia – galima kepti obuolių Šarlotę su varške.

Reikės:

 • 1 kg obuolių,
 • 5 kiaušinių,
 • 150 g miltų,
 • 150-200 g cukraus(priklausomai ar rūgštūs obuoliai),
 • 300 g varškės,
 • 60 g minkšto sviesto.

Kiaušinius suplakite su cukrumi(2 šaukštus cukraus palikite varškei) iki purios, tirštos masės. Įmaišykite persijotus miltus. Lengvai išmaišykite ir palikite pabrinkti kol ruošite obuolius.

Nuluptus obuolius supjaustykite kubeliais.

Varškę pertrinkite, tada ištrinkite su cukrumi ir sviestu iki vientisos masės.

Skardą išklokite kepimo popieriumi, patepkite sviestu ir pabarstykite miltais arba džiuvesėliais.

Į paruoštą skardą supilkite trečdalį tešlos. Tuomet supilkite 3/4 visų obuolių. Užpilkite antrą dalį tešlos. Tolygiai paskirstykite varškės sluoksnį. Sudėkite likusią tešlą ir užbarstykite likusius obuoliukus.

Kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje valandą laiko arba kol medinis pagaliukas neapsivelia.

Iškepus leiskite bent 10 min pyragui pravėsti ir tuomet išimkite iš skardos.

Kiti variantai ir Šarlotės video receptai

Šio receptų variantų internete rasite pačių įvairiausių. Truputi mažiau obuolių, daugiau mitų, kažkas prideda kepimo miltelių, kažkas sodos ir pan. Tačiau tokio paprasto pyrago sugadinti praktiškai neįmanoma, jei ir nukrypsite nuo recepto.

Vienas dažnai pasitaikantis nukrypimas, dėl kurio nesutariama, ar tai nukrypimas ar standartas – obuolių ir tešlos maišymas. Paprastai spręsti jums. Jei tešlos darote nedaug, galbūt vertėtų obuolius sumaišyti su tešla, jog šie tolygiai pasidengtų. Jei tešlos neatrodo mažai palyginti su obuoliais, galite pilti ant obuolių skardoje. Beje, jei pasirinkote pirmą variantą ir supylus atrodo „kažkaip ne taip“, visada galite išpilti ir sumaišyti.

https://www.youtube.com/watch?v=jTjKnHA2Qak

Praktiški patarimai, kaip iškepti dar skaniau

Keletas praktiškų patarimų, padėsiančių iškepti dar skanesnį pyragą. Tinka ne tik kepant Šarlotę.

Naudokite kambario temperatūros kiaušinius. Kambaryje sušilę kiaušiniai lengviau plakami, jų masė mažiau klampi nei šaltų kiaušinių. Šalti kiaušiniai taip pat prailgina pyrago kepimo laiką – tas labai aktualu jei kiaušinių pyragui naudojama daug. Išimkite kiaušinius iš šaldytuvo prieš valandą arba sumuškite į indelį ir palikite 15 minučių prieš pradėdami plakti.

Kiaušinius plakite elektriniu mikseriu. Kuo daugiau oro burbuliukų kiaušiniuose, tuo masė geresnė kepti pyragui. Ypač jei turite mažiau obuolių ir norite, jog tešla būtų puresnė.

Nepersistenkite maišydami tešlą. Kuomet į kiaušinių masę pradedate dėti miltus, maišykite lengvai, tarsi „vyniotumėte“. Stipriai ir ilgai maišant dingsta oro burbuliukai ir tešla tampa kieta.